Skocz do zawartości

Maszynka 114 jaką polecacie?


adamuska

Rekomendowane odpowiedzi

Ok, dla mnie wszystko jasne zrozumiałem swój błąd ale czy nie najważniejszym parametrem jeśli chodzi o dobór maszynki do mielenia nie jest średnica sitka? 

 

Co do ilości wyrobu, nie jestem w stanie tego przewidzieć. w samym projekcie założenie jest na 150kg przerobu dziennego. A ile wyjdzie w praniu to już tylko zależy od moich starań i reklamy. :)

Edytowane przez Bee Gees
"literówka"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ale czy nie najważniejszym parametrem jeśli chodzi o dobór maszynki do mielenia nie jest średnica sitka?
  Bez nerwów - podaj maxymalny przerób i częstotliwość - to z pewnością Ci koledzy podpowiedzą. Ja robiąc max 25 kg kiełbasy jednorazowo mam Zelmera 8  ( moc 1500 czy też 1600W)- i mnie wystarcza. Oczywiście tylko do mielenia i do tego różne sitka od 2 - do szarpaka 3 oczkowego - podaj co chcesz robić ile i jak często i otrzymasz odpowiedzi ................

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle zaczynasz swój pobyt na forum, oj źle :facepalm: ciesz się że ktokolwiek chce Ci jeszcze odpisać skoro piszesz.....

 

 

Przecież to oczywiste że nie chodzi mi o rozstaw nóg wilka czy rozstaw jąder w mosznie starych forumowych wyjadaczy którzy chętniej zrobią szyderę niż odpowiedzą na pytanie.
  wystarczyło jedynie napisać że nie znasz się i podałeś rozmiar sita.

 

W temacie... skoro podajesz wagę przerobu to na tej stronie  https://www.goga-gastro.pl/category/wilki-maszynki-do-miesa

masz wszelkie maszynki zwane wilkami, a w wielu podano ilość przerobu/h, tak po prawdzie to powinieneś podać jeszcze przedział cenowy ze względu na różnorodność maszynek, ich moc, przerób i długość pracy.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamuska jak byś patrzył na 130kę orientacyjnie cena podobna moc przerobowa większa w krótszym czasie mógł byś zmielić tę samą ilość mocniejszy a jak wyjdzie reklama to od razu nie musisz zmieniać na większy myślałeś o tym     masz też 82ki  też dobre tylko mniejsze i też dobrze się na nich pracuje

Edytowane przez Kurok syn Jarka
Lubię te blondynki...:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno mnie to interesować ale ciekawość przeważyła. Powiedz mi kolego @adamuska jak Ty nie potrafisz zadać pytania o  maszynkę bo przy tych ilościach to raczej wilk. ( jak jesteś z branży to wiesz kto co jakie urządzenia produkuje ) 

Jak Ty chcesz robić kiełbasy w takiej ilości i w takim asortymencie . (czyli już skala rzemieślniczo handlowa ) .

Mam  takie wrażenie że skaczesz na głęboką wodę  a z pływaniem u Ciebie bardzo kiepsko. Przemyslał bym sobie to na Twoim miejscu jeszcze raz i gruntownie :)

 

PS

Myślałem że chodzi Ci o jakiś model (nigdy bym  nie domyślił że o średnice sitka może jeszcze jak byś dodał mm  to prędzej ) . 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dziękuje za wielkie zaangażowanie zamykam temat. A twoje wrażenie jest mylne, a tłumaczyć Ci się nie muszę. A zanim zaczniesz tak myśleć to dokładnie przeczytaj temat cyt. (  napiszcie jakie firmy/modele maszynek  ) a kolegami nie jesteśmy. 

Edytowane przez adamuska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.