Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

Przywitanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6629 odpowiedzi w tym temacie

#1 tinca

tinca

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • MiejscowośćMałopolska

Napisano 21 lut 2005 - 22:17

Witam serdecznie, cieszę się że jestem z Wami. :)

#2 vtec

vtec

Weteran

• Administratorzy
  • 2368 postów
  • MiejscowośćOrzesze

Napisano 22 lut 2005 - 23:28

Witamy i liczymy na dużą aktywność na naszym forum :)

#3 ulcik

ulcik

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 27 lut 2005 - 10:34

dzieńdoberek wszystkim :)
też jestem tu nowa .. ale mam nadzieję .. że zabawię tu trochę czasu :)

pozdrawiam
Ulcik - Kraków :)

#4 Stanisław Nagler

Stanisław Nagler

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćWarszawa blokowisko

Napisano 25 mar 2005 - 13:59

Bardzo się cieszę, że znalazlem stronę o bardzo ciekawej tematyce.
Kilka tygodni temy koleżanka z pracy kupiła mi ćwiartkę świnki, biegając po internecie trafiłem na stronę wd i wtedy adrenalinka skoczyla prawie jak ciśnienie.
Mięsko rozebrałem i chlup je do peklowania.
Myśląc o wędzeniu, przypominałem sobie jak to było robione przez moich rodziców w rodzinnej miejscowości w okolicach Głogowa(ktoś z forumowiczów tam bywa) no i zaczeło się kombinowani jak uwędzić, koleżanka ma działkę, ale roztopy i powódź - odpada, błądząc po wd trafiłem na alegro a tam było moje marzenie WĘDZARENKA malutka(myślę o wędzeniu w mieszkanu blok 3 piętro) więc szybciutko kontakt z producentem i dzisiaj dotarła do domu. Wczoraj powiązałem szynki jedna wieprzowa druga z indyka aktualnie schną, wieczorem będzie dym. O efektach napiszę po świętach. Widziałem zapytanie o uczestnictwo w zlocie jestem ZA jeśli tylko praca pozwoli.
Pozdrawiam wszystkich wesołych świąt. Czuj dym

#5 JuRas

JuRas

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 1 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 14 kwi 2005 - 11:22

Po sporej przerwie zawitałem na Forum :)
Pewnie niedługo będę miał więcej do powiedzenia (pewnie więcej pytań ha ha ) bo NARESZCIE od soboty będę miał działkę na której postawię wędzarnię !!
Jeszcze jestem teoretykiem i zbieram wiedzę ale praktyka czeka już za progiem :)
Ostatnio ku mojej wielkiej radości teściowa odkryła u siebie zupełnie nowy szynkowar (chyba z 1970r :-) )
Ogromnie się cieszę że "poznałem" (mam nadzieję że tylko NARAZIE wirtualnie) tylu tak sympatycznych ludzi !
Pozdrawiam GORĄCO :)
JuRas

#6 Janka

Janka

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 4 postów
  • MiejscowośćWrocław

Napisano 21 kwi 2005 - 14:39

ja też z Wrocławia:)) mozę zaczniesz wedzić zarobkowo?
:))

#7 Kris

Kris

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 3 postów
  • MiejscowośćWarszawa

Napisano 04 maj 2005 - 11:19

Witam wszystkich bardzo serdecznie dzis trafilem na stronke i nie omieszkalem sie zarejestrowac :) mam niewielkie doswiadczenie w wedzarnictwie (wedzilem kiedys troche rybki) a jakisz czas temu zapalalem checia zrobienia wlasnej kielbaski i innych wedlinek :P bo lasuch ze mnie straszny przyznac musze :P

w weekend bede wedzarnie na dzialeczce budowal :) plany juz sa pozostalo tylko troche pracy coby materialy przygotowac i do kupy to wszystko razem poskladac :)

Pozdr Kris

#8 grzes855

grzes855

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 222 postów
  • MiejscowośćZabrze G/Śląsk

Napisano 04 maj 2005 - 19:31

Witam Cię serdecznie w naszych szeregach, nic się nie martw z tym forum nic nie jest trudne to tylko kwestia wiary w swoje siły i wiedzę fachowców.Pozdrawiam

#9 Iwa

Iwa

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • MiejscowośćPL

Napisano 21 sie 2005 - 20:04

Podgladam Was od kilku tygodni i jestem pełna podziwu dla Waszej wiedzy i zaangżowania w sprawę. Troszke nawet udzielił mi sie ten zapał i wygrzebałam z piwnicznych czeluści moj stary czeski szynkowar.
Przepisy znalazłam u Was, ale nie wiem jakich woreczków uzyć. Kiedys były w sprzedaży mikrotenowe, ale teraz nie ma. Jak sobie radzicie z tym
opakowaniem, czego używacie :question:
Pozdrawiam wszystkich -

#10 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 23010 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 21 sie 2005 - 20:21

Witamy Cie Iwa serdecznie.
Informacje na ten temat powinnas znaleźć w komentarzach przy poszczególnych przepisach. jesli nie, to znajdziesz je na pewno w koncowych stronach forum czarnej oliwki, które jest prekursorem powstania naszych stronek http://f.kuchnia.o2.....php?id_p=15620
Pozdrawiam i myślę, iz zagościsz już u nas na stałe.

#11 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 6031 postów

Napisano 21 sie 2005 - 22:18

Ja używam woreczków do pakowania (takich jak w sklepach) , mam akurat rozmiar pasujący do cylindra.
Wkładam trzy sztuki ,skręcam tak aby usunąć powietrze i zawiązuję nitką. Aby móc je bez problemu wyciągnąć ,po wystudzeniu, między ściankę a woreczki wsuwam delikatnie nóż obiadowy,lub trzonek łyżki (aby odpowietrzyć ) i delikatnie ciągnę za węzeł do góry

#12 Iwa

Iwa

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • MiejscowośćPL

Napisano 21 sie 2005 - 22:39

Dzieki, wiedziałam, że sie tu ciekawych rzeczy dowiem. :D Też użyłam zwykłego woreczka, ale pojedynczego i cały smak znalazł sie poza opakowaniem :(
Zdaje sie, że zasmiecam wątek powitalny.
Do zobaczenia -

#13 marekgks

marekgks

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 93 postów
  • Miejscowośćsosnowiec

Napisano 22 sie 2005 - 10:41

Witaj!
też mi przy pierwszej próbie pęknoł woreczek, ale teraz używam woreczków-(podwójne na wszelki wypadek) przeznaczonych do zamrażania potraw - są mocniejsze i jeszcze mnie nie ,,zawiodły" - polecam

#14 Iwa

Iwa

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 9 postów
  • MiejscowośćPL

Napisano 22 sie 2005 - 11:09

Przymierzam sie do kolejnej szyneczki i na pewno wprobuję sposób 2-warstwowy. Dzieki :D

#15 klusownik

klusownik

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 0 postów
  • MiejscowośćZ lasu...

Napisano 13 gru 2005 - 22:34

Witam Was serdecznie...

Wlasnie dolaczylem do tej wirtualnej spolecznosci...
Mam nadzieje, ze bedzie tu nam razem calkiem milo.
:wink:

#16 Bagno

Bagno

Uzależniony od forum

• Technolog Wędzarniczej Braci
  • 3787 postów
  • MiejscowośćMazowieckie

Napisano 14 gru 2005 - 04:55

Witamy!
Witamy cię serdecznie i zapraszamydo aktywnego korzystania z naszego forum.Masz problemy to putaj, znasz odpowiedzi na trudne pytania,daj odpowiedź.Pozdrowionka.Bagno.

#17 Siara

Siara

Weteran

• Użytkownicy
  • 1281 postów
  • MiejscowośćBelgia/Płock

Napisano 30 sty 2006 - 19:03

Serdecznie witam wszystkich fourmowiczów.

Na stronę trafiłem szukając informacji o budowie wędzarni. Temat ten interesował mnie od dawna, nie było tylko jakoś czasu. Dzięki tej stronie wszystko nabrało innego tempa, za co pragnę Wam bardzo podziękować, jesteście skarbnicą wiedzy. W niedalekich planach mam budowę wędzarni, a w tym tygodniu dzięki Wam, jestem już po pierwszym „PETowaniu” :D ( butelkowy wyrób szyneczki ) - wyszło pysznie. Pozdrawiam Wszystkich.

#18 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 23010 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 30 sty 2006 - 19:14

Cześć Siara. Witamy Cie w gronie zadymiaczy i mamy nadzieję, że już z nami zostaniesz.
Życzę szybkiego wybudowania wędzarni i wypróbowania w niej co najmniej połowy przedstawionych tu przepisów.
:D

#19 krzysiek2004

krzysiek2004

Początkujący

• Użytkownicy
  • 13 postów

Napisano 01 lut 2006 - 16:09

Witam! Jak wyszlo ? Pozdrawiam Krzysiek

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#20 dadys

dadys

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 196 postów
  • MiejscowośćPAWONKÓW

Napisano 17 lut 2006 - 17:33

JUSZ OD TYGODNIA ODWIEDZAM WASZĄ STRONE,I WRESZCIE SIĘ ZALOGOWAŁEM .NA PEWNO BĘDZIE WSPANIALE. PRZYPADKIEM NATKNĄŁEM ŚIĘ NA INFORMACJĘ O ZLOCIE. POSTARAM SIĘ PRZYJECHAĆ

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych