Skocz do zawartości

Nasze wspólne święta


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie tak jak u ANNAM, Wigilia byl dzien postny dla doroslych ( dzieciaki chleb jak juz mosialo byc)miedzy czasie trzeba bylo wszystko obrobic, tzn., zwierzaki w stajni i przygotowac zeby na czas Swiat starczylo , siano krowom, ziemniaki swiniom itp.,z pierwsza Gwiazdka (czasem druga) siadalo sie do stolu , gdzie nie brakowalo siana pod obrusem(pozniej zdazalo sie ze i bylo tam tez co innego)Blogoslawienstwo  Glowy Rodziny , oplatek z miodem, barszcz czerwoy z uszkami, zalewajka z grochu (jas) , grzybowa z ziemniakami,pierogi z kapusta, kluchy drozdzowe z jagodami , ryz na slodko, karp smazony(reszte jadly Bernardyny)strucla i oczywiscie kompot z suszonych owocow( chyba cos jeszcze bylo ale nie pamietam ,tzn., mosialo mi nie smakowac) Do dzis prowadze ta Tradycje i moi synowie czekaja Wlasnie na Ten dzien w Roku . Wesolego Swietowania zycze Wszystkim .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

obowiązkowo musi być groch z kapustą

Jeszcze nigdy nie jadlem :facepalm:,czy masz Jakis przepis ? chetnie bym ugotowal i podzielil sie smakiem.

 

Przepis świąteczny, czyli  groch z kapustą na bogato  :) 

 

600 g kiszonej kapusty

300 g łuskanego grochu

2 łyżki masła

2 średnie cebule

3 ziela angielskie

liść laurowy

łyżeczka cukru

łyżeczka majeranku

sól, pieprz do smaku

 

Groch zalać zimną wodą i odstawić na kilka godzin, po tym czasie wylać wodę, zalać groch świeżą wodą  i ugotować do miękkości, uważać aby się nie przypalił, kapustę odcisnąć, jeśli jest mocno kwaśna przepłukać pod wodą.

Pokroić drobno, włożyć do garnka, zalać szklanką wody, dodać liść laurowy i ziele angielskie, gotować pod przykryciem do momentu aż kapusta zmięknie. Cebulę drobno pokroić  i podsmażyć na łyżce masła, do kapusty dodać ugotowany groch, podsmażoną cebulę i dodatkową łyżkę masła, doprawić do smaku solą, pieprzem, cukrem i majerankiem, gotować całość jeszcze 5-10 minut, cały czas mieszając i uważając, by potrawa się nie przypaliła.

 

Biedny groch z kapustą to kapusta z grochem doprawiona tylko solą i cukrem.

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

groch z kapustą na bogato
  a nie zapomniałeś o dużej dawce kminku ? albo kopru włoskiego ;)  :D  bo składzik fajny kapusta groch cebula ;)  dach może podnieść :D  :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo lubię taką kapuchę dodaje kminek ze względów o których wspomniał Muski ;)  i jak robię na wigilię to na dwa gary w jednym postna a w drugim ze spora ilością skwarków z wędzonego boczku ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ze spora ilością skwarków z wędzonego boczku
  o to może być smaczne i świetny pomysł na taki  ala "ubogi" bigos ;) 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

groch z kapustą na bogato
  a nie zapomniałeś o dużej dawce kminku ? albo kopru włoskiego ;)  :D  bo składzik fajny kapusta groch cebula ;)  dach może podnieść :D  :thumbsup: 

 

Nie, nie zapomniałem, to jest stary rodzinny przepis, a właściwie to powielanie przepisu.... tak gotowali groch z kapustą w mojej rodzinie, tak gotowali w stronach skąd pochodzą moi dziadkowie oraz rodzice, ale robiąc groch z kapustą nic nie stoi na przeszkodzie abyś dodał dowolne składniki, tyle że to już nie będzie według przepisu który podałem :tongue::)

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

 

 

będziemy robić gołąbki na Wigilię
Ciekawa pozycja wigilijna  ;)  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ciekawa pozycja wigilijna 

Zaplanowałam na Święta gołąbki w liściach kiszonej kapusty z nadzieniem mięsa jelenia. 

W szybkowarze duszone :D

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

nie mogą być gołąbki, prawda?
Ależ mogą :yes: Tylko na samą wigilię trochę mało spotykane , co innego w dni świąteczne. Tak na marginesie Baaardzo lubię gołąbki  :D

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są wersje bezmięsne z kasza i z grzybami czy z ziemniakami, serem i kapustą

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co innego w dni świąteczne.

W tym roku jeszcze, na pewien świąteczny, rodzinny obiad zaplanowałam gołąbki z kiszonych liści kapusty, nadziane mięsem z jelenia.

Już wypróbowałam; coś wspaniałego.  :tongue:

Tak przy okazji zapytam, czy kiszone liście obgotowujecie przed zawijaniem farszu, czy nie.

Gołąbki zrobię w szybkowarze tureckim. 

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zapytam, czy kiszone liście obgotowujecie przed zawijaniem farszu, czy nie.

Tak, kapusta jest bardziej elastyczna. Właśnie takie z dziczyzną mieszaną wczoraj robiłem. Ale czy robiłbym to w szybkowarze, to nie jestem przekonany. Golonkę tak. A gołąbki to raczej na wolnym ogniu trzeba.

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, kapusta jest bardziej elastyczna
Mam takie samo zdanie  :thumbsup:  

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak przy okazji zapytam, czy kiszone liście obgotowujecie przed zawijaniem farszu, czy nie.

Jeśli chodzi o samo zawijanie to nie ma to większego znaczenia należy pamiętać, że kiszone liście długo będą się gotować do miękkości. Ja bym wymoczył liście następnie obgotował na tyle żeby były miękkie. Aniu jeżeli wcześniej nie obgotujesz liści będziesz dłużej prowadzić obróbkę termiczną inaczej liście będą twarde.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jeżeli wcześniej nie obgotujesz liści będziesz dłużej prowadzić obróbkę termiczną inaczej liście będą twarde.

Pierwszą - próbną partię zrobiłam bez obgotowywania i liście były niestety twardawe.

Zmiękły dopiero po odgrzaniu w dniu następnym.

Zawijały się doskonale i stąd zaniechanie obgotowywania :facepalm: .

Dziękuję Wszystkim za wskazówki. 

Takie gołąbki są rewelacyjne !

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś moi tatusiowie śmiali się ze na dnie beczki ładowały dwie całe glówki bez głąba... I tak się śmiali póki nie zjedli kiszonych gołąbków...

Aha nie obgotowuje ale gołąbki zawsze robię w wolnowarze około 10 godzin i są zawsze miękkie.

 

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nie mogą być gołąbki, prawda?
Ależ mogą :yes: Tylko na samą wigilię trochę mało spotykane , co innego w dni świąteczne. Tak na marginesie Baaardzo lubię gołąbki  :D

 

Zależy gdzie mieszkasz  ;)

I w moim domu rodzinnym i u mojej żony (obydwoje jesteśmy z Pogórza Dynowskiego) gołąbki zawsze były na Wigilię. Może to taka lokalna tradycja, że gołąbki są na Wigilii.

Oczywiście wersję bezmięsne:

- z ryżem i grzybami 

- z ryżem, kasza jęczmienną i grzybami

- z kasza gryczaną i grzybami 

- z ziemniakami (farsz podobny do czarnych klusek śląskich) 

 

Zawsze pieczone/duszone w sosie pomidorowym, często z dodatkiem śmietany. Do tego sos albo z wywaru z duszenia (pomidorowo-kapuściany) albo grzybowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gołąbki zawsze były na Wigilię

I takie kultywowanie tradycji rodzinnych jest bardzo ważne :yes:  :thumbsup:  . Ja osobiście się nie spotkałem, dlatego zapytałem :D . Znajomy od początku grudnia czekał na groch z kapustą . Twierdził  , że smakuje nieziemsko tylko w wigilię  a w innym czasie jest niezjadliwy i gazyfikujący :rolleyes: . U nas obowiązkowo pierożki z grzybami i kapustą i śledzie ;)  

Edytowane przez Muski

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Groch z kapustą to obowiązkowy punkt wigilii w dużej części łódzkiego. Oczywiście barszcz z uszkami i inne wigilijne potrawy także.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie w domu w Warszawie, również od dziecka to danie było zawsze obowiązkowo podawane do karpia smażonego w panierce, tyle że nazywało się odwrotnie, nie "groch z kapustą", a była i do dzisiaj jest na Wigilijnym stole, postna "kapusta z grochem", robiona z rumianą, podsmażaną na oleju cebulką. Nie wyobrażam sobie Wigilii bez tego dania i powiem szczerze że dla mnie taka kapusta jest pychotką. Zawsze ze dwa, trzy razy w roku, taką kapustę z grochem, robię, i za każdym razem niezmiennie ze smakiem się nią objadam, choć nawet niekoniecznie ze smażonym karpiem :D  :thumbsup: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie jedyne danie które pojawią się tylko na Wigilii to olej lniany (tłoczony lokalnie, żadna masówka ze sklepu) z surową cebulą i solą. Do tego słodka chałka, którą się w nim macza. To jest pierwsze danie jakie jemy na Wigilię  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.