Skocz do zawartości

[Kupię] Alfa 32


reglas24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum.Zarejestrowałem się głownie po to,by dowiedzieć się czy ktoś ma na sprzedaż orginalną Alfa 32 z kompletem sitek tj.3 sztuki,szarpakiem,nadziewarką i kołem pasowym.Żeby jej stan był zadbany.Może ktoś powie czy silnik od frani będzie dobry do tej maszynki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz nam powiedzieć jak wygląda nadziewarka do 32-i ?

Że o kole od rowera nie wspomnę ...:(

 

Ps

Silnik od Frani to jest dobry ale nie aż tak :(

 

Tapniete z GT-I9500

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A możesz nam powiedzieć jak wygląda nadziewarka do 32-i ?

Roger ona ma rację. Na allegro pokazały się swego czasu (i pewnie do dzisiaj są) alfy 32 z kołami pasowymi. Sprawdź.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła pasowe rozwiązujące temat przełożenia znam ale nie widziałem nadziewarek do tej konstrukcji ... :(

Owszem można tym nadziewać ale ze stabilizatorem ślimaka i nigdy to nie będzie nadziewarka ;)

 

Tapniete z GT-I9500

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to czego szukasz, ale napędu opartego na kole i pasku nie polecam.

Lepiej zamocować napęd w osi maszynki, wtedy jest pewność, że tak szybko nie wytrze się tuleja ślimaka.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....rośnie nam następne pokolenie potrzebujące wiedzy .....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....sprzęgłem jest KAŻDE połączenie elementu napędzanego z napędzanym.....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem co innego na myśli, że jest połączenie to widzę, ale nie jest to bezpieczne połączenia, a co w momencie zablokowania maszynki?

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....wywali bezpiecznik i już....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką maszynkę kupisz i Pana Ptaka w Blachowni, to on zajmuje się teraz tymi oryginalnymi maszynkami. Jak zamówisz z sitkami, lejkiem itd, powinien dać rabat. Ja ostatnio właśnie tam byłem osobiście i kupowałem, płaciłem po około 5 zł taniej za każde sitko czy nóż, a lejek i kilka tulejek dostałem gratis jak dobrze pamiętam.

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w momencie zablokowania maszynki?

powinno   ściąć bolec (element zniszczeniowy po prawej stronie - go się liczy ma ścinanie  + dobiera się materiał  - to tak teoretycznie )

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co może ci zablokować maszynkę.

np popychacz/tłok bo przy takiej gardzieli  ( przy innych mechanicznych  zresztą też) to nie powinno się "dopychać" paluszkami

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam poważnie,bo przez 15 lat nic mi się takiego nie przydarzyło. 

 

Tobie może i nie przytrafiło się ale innym przytrafiają się różne rzeczy, zresztą tu kłaniają się przepisy BHP, proszę, zerknij ile jest przypadków włożenia palców w maszynkę.

https://www.google.pl/search?q=palce+w+maszynce&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-b&gfe_rd=cr&ei=WCRgWJPzEqmT8QfOhJjgDQ

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Maxell zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.