Skocz do zawartości

[Porady dla poczatkujących] Dyskusja


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki uprzejmości Arkadiusza - polecam  - Kaszanka smaczna :thumbsup: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 116
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po umieszczeniu na forum pełnej serii Porad dla początkujących (będą jeszcze - kiełbasy, wędzonki, salcesony, pasztetowe itp.), założę odrębny temat w którym będzie można zadawać pytania i przedstawiać swe wątpliwości autorom opracowań. Pozwoli to uniknąć bałaganu bezpośrednio w tematach, które w tym momencie zostaną zamknięte.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po umieszczeniu na forum pełnej serii Porad dla początkujących (będą jeszcze - kiełbasy, wędzonki, salcesony, pasztetowe itp.), 

Dla mnie super sprawa . Dzięki.

Edytowane przez wojs40

Czasami warto upaść, aby zobaczyć, kto pomoże nam wstać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dla mnie super sprawa

To dobrze. Liczymy na to, że seria porad zainteresuje głównie początkujących, pozwalając im na zrobienie swoich pierwszych, smacznych wyrobów. To mają być tzw. pewniaki. :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psu nie dawaj czasem ,za duzo przypraw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

bo pekly mi 2 petka, a ma taki dobry smak ze szkoda by wyrzucic
gdzie drwa rąbią- wióry lecą :thumbsup:  :D 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

pytanie co mozna zrobic na tej wodzie od parzenia , bo pekly mi 2 petka, a ma taki dobry smak ze szkoda by wyrzucic
 

 

:D  :D  :D

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Kiszczonka


[Dodano: 07 sty 2017 - 15:31]

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/12427-kiszczonka-przysmak-z-centralnej-polski/?p=463194

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eli nie przejmuj sie ja wylalam "zupe " salcesonawa jak mi pecherz sie rozwiazal :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna i przejrzysta fotorelacja.

Wielkie podziękowania i brawa Arku za to opracowanie  :clap:

Robiłam w ub. roku kaszankę z mięsem dzika. Najlepsza z wszystkich dotychczasowych.

Edytowane przez EAnna

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAKI przepis to w koncu moze i ja sie odwaze zrobic  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

TAKI przepis to w koncu moze i ja sie odwaze zrobic

Po to właśnie rozpoczynamy serię poradnikową dla początkujących. :)

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to super! ,szczegonie te zdjecia sam opis nie zawsze potrafie sobie wyobrazic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wątroba surowa krojona w kostkę 0,5 x 0,5 lub mniejszą, ale to zależy od cierpliwości krojącego.U mnie kroi moja LP to pozwalam sobie na pewne wymagania.

 

 

Ja nie dopuszczam żony do produkcji bo kaszanka ma być koszerna :D i dlatego by mnie nie było słychać na całej ulicy podczas krojenia , to parzę wątrobę osobno a wodę usuwam i dopiero kroję  . Wodę usuwam , bo jej posmak jakoś mi nie odpowiada.

 

Fotki : 

post-41581-0-03556300-1483813682_thumb.jpg

post-41581-0-95113800-1483813697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

parzę wątrobę osobno

W przepisie Arkadiusza dodaje się surową wątrobę. Dlatego krojenie jest takie up...we, ale za to, w gotowym wyrobie jest ona bardzo delikatna, bo jednokrotnie parzona.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Dlatego krojenie jest takie up...we, ale za to, w gotowym wyrobie jest ona bardzo delikatna, bo jednokrotnie parzona.

 

Podpowiedzi miały być w innym temacie, ale podpowiem jeszcze tutaj.Krojenie wątróbki rzeczywiście jest upierdliwe i dlatego robi to moja LP i chwała jej za to.Ostatnio nawet kroiła dwa razy bo za pierwszym było za grubo, ale jak brak Wam cierpliwości to możecie tą wątróbkę zmielić na sitku 10-12 mm.Nie będzie to to samo, ale zawsze jakiś tam substytut osiągniecie. Tylko bardzo proszę jeśli będziecie robić z tego przepisu to nie dodawajcie parzonej wątróbki bo ja za to już nie biorę odpowiedzialności.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czekam na salceson.

 

Obiecałem, że będzie tylko trzeba trochę poczekać  :)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Podpowiedzi miały być w innym temacie

Jak założę ten nowy temat, przeniosę do niego wszystkie posty.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.