Skocz do zawartości

Thermomix


leśnik

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Hej. W tym roku ja również stałem się szczęśliwym posiadaczem thermomix tm5 ????

Ciągle to testuję i odkrywam nowe horyzonty w gotowaniu

Sądzę że to były rozsądnie wydane pieniądze (zakup ratalny z niewielką prowizją więc nie tak bardzo odczuwane dla kieszeni)bab67f28ee52f72e3a8aecd20b9b2a70.jpg

 

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

Edytowane przez clipol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Dłuuuga cisza w temacie a ja właśnie się zastanawiam na przydatnością w/w urządzenia. Moja Synowa chciała bym thermomix więc rzuciłam okiem bo niebawem ma okrągłe urodziny -  no i nie powiem nieco mnie te ceny zmroziły  - 6 tys tak mniej więcej .

Proszę napiszcie czy po pierwszym zachwycie nadal używacie na co dzień thermomix  i  czy kupilibyście jeszcze raz. I jaki model wybrać  -ale pewnie to muszę zgłębić sama czym się różnią od siebie obecnie proponowane modele.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego staruszka w średnim wieku TM31 to ma z 15 lat jak nie więcej .Mam bardzo małą kuchnię , więc zbędne elementy wyposażenia są natychmiast eliminowane . Skoro stoi , to znaczy ,że jest używany . Myślę, że jak jest duża kuchnia można go zastąpić wieloma urządzeniami , które spełnią te same funkcje choć nie wiem czy cenowo nie wyjdzie na to samo. Używamy go wg potrzeb np. do robienia soków pomidorowych , ketchupów na zimę , gotowania zup , ale robiłem w nim też parówki . Później kupiliśmy jeszcze dwa dla synów jako poślubne prezenty . Każdy zakup to nowsza wersja . Synowie używają niemal codziennie . Te nowe mają połączenia internetowe i np.do zaplanowanych posiłków robią listę zakupów . Podsumowując trudno wyrażać opinię na tak lub nie , bo wszystko jest uzależnione od tego , czy jak moi synowie i synowe są pasjonatami kuchni i dla nich to jest To , czy tylko chwilowe zauroczenie , bo obejrzałem jakiś pokaz ,albo koleżanka ma i jest zachwycona .

post-47651-0-15100700-1641505017_thumb.jpg

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam lidlomiksa, przyznaję ze skruchą. Robię raptem 3 rzeczy: 

1.zagniatam ciasto drożdżowe: udaje się doskonale (pizza, chleb, pączki i inne słodkie)

2. powidła - opcja stałego mieszania i podgrzewania powyżej 100 st. C jest fajna.

3. miksowanie wstępne ciasta kruchego.

 

próbowałem inne przepisy, np. zupy - no nie przekonuje mnie to. 

 

Gdyby żona nie kupiła w przypływie opinii koleżanek ... cóż, ona go dzisiaj nie używa. Może jestem zbyt konserwatywny. 

Za 1500 pln może być. Więcej bym nie dał. Może ten oryginalny thermomix ma więcej możliwości - nie wykluczam.

Lubię sobie wędzić 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może ten oryginalny thermomix ma więcej możliwości - nie wykluczam.

Ciocia mojej synowej też kupiła lidlo... , więc synowa miała możliwość porównania i stwierdziła ,że to nie to samo , ale na czym dokładnie ( oprócz ceny ) to polegało nie wiem :(

Jestem jaki jestem . Niestety za stary by się zmienić :(
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie widziałem, oglądałem, "macałem",  (u przyjaciół), i jako dosyć zaawansowany w nasze kulinarne hobby posiadacz wielu różnych sprzętów z branży gastronomicznej, bardziej lub mniej profesjonalnych, powiem tak :D. W mojej kuchni na pewno  nigdy Thermomix-a nie będzie. Starsi zapewne pamiętają czasy kiedy taka firma "Amway", sprzedawała  "cudowne" odkurzacze "Rainbow", co to odkurzały wszystko, nawet tam gdzie nie ma kurzu,  a już najbardziej odkurzały portfel użytkownika :D. Więc jeżeli już koniecznie potrzebny komuś sprzęt typu "strzyże, goli, bańki stawia", to widuję w Lidlu urządzenia podobnej klasy, aczkolwiek w parokrotnie niższej cenie, jednak znowu nie obędzie się bez podpórki klasykiem, "Kto bogatemu zabroni"  :D ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oczywiście Piksiaku :thumbsup: , właśnie o to w tej "zabawie" chodzi :clap:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) A ja powiem tak ! " Jak cos jest do wszystkiego , to jest do niczego "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermomix sam w sobie nie jest zły, prawdopodobnie całkiem pożyteczne urządzenie, ale... cena!

 

Zdecydowana większość tej ceny to marketing, koszty akwizytorów, pokazów, reklam itp. Samo urządzenie to nie więcej niz 20%. Gdyby to robił tefal, kosztowałoby jakies 2k PLN w media expert.

 

Jesli ktoś nie ma problemu z przeplacaniem to jego wybór.

Edytowane przez Seki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sverige2, Mam tez odzielnie maszynke do miesa , oddzielnie sokowirowke , melaxer mixer reczny  maly mixer do koktaili ...i miejsca coraz mniej w kuchni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam bardzo małą kuchnię ,

 

No własnie Oni też mają malutką kuchnie  :(

 

 

 

 

Używam lidlomiksa,
 

 

Ja niestety na sprzętach małego AGD z Lidla się zawiodłam ( co prawda "lidlomiksa " nie miałam")- maja jedną zaletę; łatwo je zwrócić jak się popsują  ale to nie o to chodzi przecież .

 

 

 

Gdyby to robił tefal, kosztowałoby jakies 2k PLN w media expert.
 

 

Robi - i kosztuje 5 tys więc podobnie  :( .

 

Dzięki wszystkim za podzielenie sie swoimi wrażeniami i odczuciami .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thermomix za 4k a ja znam "gofrownicę" za ponad 11,5k :tongue::D

https://www.holyart.pl/akcesoria-liturgiczne/maszyny-wypiekanie-wycinanie-komunikantow-hostii/maszyna-do-wypieku-hostii-komunikantow-1800-wat

Edytowane przez MariuszB

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olga, jeżeli cena nie stanowi bariery to bierz. Mamy z 15 lat i używamy praktycznie codziennie. Marta jest w nim oblatana niemiłosiernie i robi wszystko, od zup, dań głównych, surówek, deserów po jakieś kostki bulionowe czy inne dietetyczne wynalazki. Jedyny minus że robisz na max 4 osoby... Już kiedyś pisałem że jest to chyba jedyny sprzęt kuchenny który jak nam się zepsuje od razu kupimy następny... mimo kosmicznej ceny. I dalej to podtrzymuję...

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już kiedyś pisałem że jest to chyba jedyny sprzęt kuchenny który jak nam się zepsuje od razu kupimy następny... mimo kosmicznej ceny. I dalej to podtrzymuję...

Cena jak dla większości zaporowa.

Przyjaciółka moja kupiła córce, aby ta gotowała sobie będąc na studiach w innym mieście. Na początku było wielkie ''łał '' i zadowolenie, a później jak każdy gadżet poszedł w zapomnienie, chociaż nadal używany jest do przygotowania ciasta na  pizzę. . 

Chyba jestem tradycjonalistką i pozostanę przy kuchni gazowo-elektrycznej i garnkach :D

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to mnie wcale nie dziwi... My "załapaliśmy" o co kaman dopiero po kilku pokazach, bo tutaj nawet kilka sekund robi olbrzymią różnicę. Nasza ciotka kupiła bez pokazu, i przez długi czas nic jej nie wychodziło. Ale to było dawno temu, teraz stron z przepisami jest zylion a te nowe mają przepisy online ( co mi się akurat nie podoba ale jak kto lubi...). Zauważ że praktycznie każdy liczący się szef kuchni ma Thermomixa... nie sądzę że dla ozdoby. Co ciekawe preferują TM31 czyli ten jeszcze bez telewizora wifi czy innych wodotrysków... Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przeczuwałam ,że opinie będą skrajne :) najbardziej właśnie zastanawia mnie czy da się korzystać z tego sprzętu prawie na codzień bo ciasto do pizzy to żaden problem zagnieść :laugh:

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No toć pisze że używamy praktycznie codziennie bo Marta zawzieła się że będzie nas odżywiać zdrowo... i nawet smacznie :-) (kurcze, zamieniło mi emotka na znaki zapytania) Edytowane przez tusiaczek

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co ciekawe preferują TM31

 

Teraz są tm5  i tm6 chyba.

 

 

 

a te nowe mają przepisy online ( co mi się akurat nie podoba

 

Czemu Ci sie nie podoba  - niszczą własną inwencję  ? 


[Dodano: 07 sty 2022 - 21:16]

 

 

No toć pisze że używamy praktycznie codziennie

 

No zgadza się  :D

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.