Skocz do zawartości

"Pod napięciem"


eland

Rekomendowane odpowiedzi

Wracajæc do tematu już zmienonego ponieważ dyskusja jak zwykle odbiegła od pomocy w kierunku namnażania problemów. Jak wczesniej pisałem zamontowanie UPS wymaga pewnych bezpiecznych zasad. Być może już niedługo brak energii będzie normą. Z akumulatorami zawsze był problem w jakości, pojemności i cenie, a dodatkowo trwałość eksploatacyjna. Super się doradza jak się nie inwestuje. Ja posiadam dwa akumulatory kwasowe 12v 82Ah i ładowanie przez automatyczny prostownik lub z panelu fotowoltaicznego. Mogę zasilać przetwornicę lub oświetlenie. Oświetlenie 12v na ledach mam wykonane osobno i działa niezależnie. Nie mam aż tak jasno, ale od 3W do 7W na pomieszczenie wystarczy, nonstop 24\24. Baterie w radiu wystarczą na kilka miesięcy lub zasilaanie z akumulatorów. TV również uruchomię bez problemu z akumulatorów. Budujæc już przewidziałem dodatkowe instalacje. Jeden panel fotovoltaiczny dostarcza 28V i do 30A przy dobrym słońcu, ale wykorzystuję z tego dużo mniej. Mieszkając na mojej działeczce w lesie jestem całkowicie samowystarczalny. Zimą tylko niewielkie ograniczenia. Do uruchomienia bojlera niby potrzeba 230V, ale zamierzam wymienić grzałkę na 24V i dostawię drugi panel,a od póznej jesieni kominek rozwiazuje problemy. Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Problemu z grzałką nie będzie bo bojler ma tylko 30 litrow i 600W wystarczy. 1,5 godziny i jest ciepła woda. Co do instalacji awaryjnej mam osobno włączniki oświetlenia. Latem będe robił zewnetrzne oswietlenie 12V/230V na modułach 1W. Panele fotovoltaiczne do 1KW można kupic z odzysku, ale za szt można zapłacić 1300 zł resztę zrobić samemu Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-40431-0-70889100-1484640979.jpgpost-40431-0-28993700-1484640994.jpgpost-40431-0-39545000-1484641007.jpg Wodoszczelne panele Led doskonałe jako oświetlenie awaryjne do garażu piwnicy lub obrysu domu. Zasilanie 12 V moc 1W. post-40431-0-14574400-1484641428.jpgpost-40431-0-41052200-1484641439.jpgpost-40431-0-53446500-1484641462.jpg  Oświetlenie w korytarzach, łazienkach, WC, kuchnia itp również led o mocy 1W do 3 W 12 V z podstawką G4 doskonale zastępuje podczas awarii inne źródła światła jak latarki , świeczki itp. Oświetlenie awaryjne pozwala doskonale i bezpiecznie funkcjonować w każdym pomieszczeniu, a niski pobór mocy wydłuża czas pracy akumulatorów w porównaniu do klasycznych żarówek. Temperatura barwy światła do 3000 K, Ceny od 2 zł do 12 zł. Warto zainwestować nawet w oświetlenie ścieżek i altan.    

post-40431-0-16588900-1484641330.jpg

Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andyandy

A czy liczyłeś jak długo musisz czekać na zwrot kosztów tych Twoich inwestycji? Wszak to nie są tanie rzeczy,chocby cena samych paneli. Co prawda odpada Ci koszt inwertera bo dajesz wszystko na stałym.Ale już regulator ładowania aku z foto też kosztuje.Chyba że to traktujesz hobbistycznie.

Edytowane przez krzysio59

Ja już nic nie muszę.

Piwo posiada wartości odżywcze,podczas gdy żywność nie ma żadnych wartości piwnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic strasznego, wszystko mogę zaprojektowac i wykonać samemu, a wszelkie regulatory i inne urzadzenia zrobię sam. Jak narazie bazuję na stałym zasilaniu 12 V lub 24V. Nie widzę sensu w oswietleniu wyzszych napiec lub użycie przemiennego 230V. Im mniej redukcji i przetwarzania tym mniejsze straty. Jednak należy być ostrożnym w założeniach. Dzisiaj eksperymentuje, ale juto będę na fali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie a zarazem prośbę o radę, otóż u mojej siostry żarówki w kinkiecie maja krótki żywot, siostra 3 miesiące temu wymieniła wszystkie żarówki, na dzień wczorajszy świecą tylko dwie. Ponoć?? przepalają się nawet jak nie świecą słyszała takie pyk włącza światło a tu następna żarówka nie świeci. Napięcie standard 230 kuchnia. Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy może być jakaś inna przyczyna niż lipne żarówki jak przypuszczam. Sprawa wczorajsza a dzisiaj idę zobaczyć o co biega, wszelkie podpowiedzi, sugestie mile widziane i o nie proszę. 

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma luzu na kostkach i przełączniku.

Jak nie ma ( a raczej nie powinno być) to sprawdzić powinieneś sam wyłącznik

Jeżeli jest z podświetleniem a żarówki są energooszczędne to albo wyjmij diodę od podświetlana albo zmień przełącznik.

To tak na szybko co mi przychodzi do głowy

 

Wysłane z mojego E2303 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baca skocz do siostry i sprawdź jakie żarówki, jaki przełącznik i napisz będzie łatwiej coś poradzić

 

pozdrawiam

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Są dostepne wklady z ledow przystosowane do klinkietow mocowanie na magnesy o mocy. 5, 10, 12, 18W Można kupic przez internet w bowi.com.pl patrz światło led.
Nie mam pojęcia co za wkłady a jeszcze na magnes  :w00t: @mani3k,to też. dzięki.

Podejrzewam że to będzie wadliwa seria, wymiana w jednym czasie i całość zakupiona w OBI w jednym czasie, też nie wiem co zacz z której firmy może jakaś duś. Zajdę po obiedzie to zobaczę myślę , że dzięki Waszym radom temat ogarnę.  :yes:

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a może jeszcze jakieś sugestie
  Zdarza się że oprawy wyłączane są zerem, tzn. do oprawy dochodzi cały czas napięcie, a obwód przerywany jest ( w włączniku, puszce) przewodem neutralnym. Łączenie takie jest nie poprawne i występuje z reguły w skutek pomyłki ( w starszych instalacjach przewody wszystkie tego samego koloru). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana w jednym czasie i całość zakupiona w OBI w jednym czasie

To by sugerowało  ewentualną wadliwą (tanią) serię. Proponuję zakupić żarówki w normalnym dobrym sklepie elektrycznym. 

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leczenie na odległość bez diagnozy ----------------- qrcze ale to wspaniałe 

wymiana, zamiana, przemiana  - złe źródła - oj oj oj  to zaraz się zacznie wymianą WLZ albo i całą linią do GPZ albo i..........{ do byle nie wymieniać elektrowni}  ---- zaczyna być fajny temacik :) 

 

sorki za of topp - ale tak coś mnie naszło 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, spoko wiara już temat został ogarnięty a powód prozaiczny złe oprawki tzn po jakimś czasie blaszki stykowe odkształcają się i przy wymianie żarówek styki , blaszki zbliżają się do siebie no i zwarcie gotowe, nie zawsze lecą bezpieczniki. Ten wyrób to jakiś bubel. Siostra swego czasu nabyła też kinkiet w tym samym desingu tego samego producenta, też go reanimowałem tylko mi się zapomniało :facepalm:  no i po tym do dzisiaj nie ma problemu. Ustroistwo zdjęte mam u siebie no i teraz czeka go reanimacja może się uda taką mam nadzieję ;) Dzięki za pomoc podpowiedzi. :D

 

 

sorki za of topp - ale tak coś mnie naszło 
A czemuż to?? Pozdrówka :D  

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

też go reanimowałem tylko mi się zapomniało  

 

Zbyszek nie możesz jeść tyle masełka ... ale i tak dobrze że pamiętasz że to siostra ... ;)  

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U teściów w jednorodzinnym budynku został zamontowany nowy licznik prądu. Dodatkowo, za licznikiem został zamontowany przełącznik. W przypadku braku prądu od usługodawcy, ręcznie można przełączyć na zasilanie alternatywne (z agregatu prądotwórczego), została do tego zamontowana wtyczka na zewnątrz budynku. Całość robił elektryk z elektrowni, z uprawnieniami, zakładam że wszystko jest zgodnie z przepisami.

Potrzebuję do tego kupić agregat prądotwórczy do awaryjnego zasilania. Awaryjne zasilanie obejmuje pompę głębinową, 2 lodówki, oświetlenie (led), pompkę CO i teoretycznie telewizor. Wszystko na 230. Moje pytanie, czy agregat powinien być z AVR? 

Planuję kupno http://agroserwis.com.pl/pl/agregaty-pradotworcze/8956-honda-ea3000-30-kw-agregat-pradotworczy-olej-wysylka-gratis-do-5-lat-gwarancji--4038469031200.html tylko nie wiem czy warto zainwestować w agregat z AVR.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, co jeszcze będziesz podłączał do niego. AVR to lepsza stabilizacja napięcia. Teoretycznie i bez AVR powinno być dobrze, ale...

Ale co się stanie jak włączysz elektryczny czajnik, a ten zagotuje wodę i się wyłączy? Jaki będzie skok napięcia? Telewizor to wytrzyma? Telefon? Laptop?

Teoretycznie nic nie powinno się stać, ale tego na 100% nie wie nikt. A ty się naprawdę dowiesz, jak zaryzykujesz. Albo dołożysz do AVR i będziesz lżejszy o parę stówek i spokojniejszy o swoje sprzęty.

 

 

Ale Ci doradziłem. Teraz już będziesz wiedział na 100% co brać.

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polss AVR to jedyne rozsądne rozwiązanie. ZLEP dobrze radzi. Oszczędności będą znikome w stosunku do ewentualnych kosztów. Jeśli masz rozdzielone obwody to porozmawiaj z tym elektryki em który Ci to robił o możliwość zastosowania agregatu trójfazowego. Po rozbiciu odpowiednim oczywiście wszystko będzie miało spokojną pracę. Nie będzie dużego obciążenia na jednej fazie. Wówczas spokojnie cały dom powinien taki agregat obsłużyć. Warunek jak mówię rozdzielone obwody i konsultacja z elektrykiem. U mnie taki układ swobodnie chodzi już trzy lata.

 

 

Wysłane z mojego SM-G800F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.