Skocz do zawartości

Napęd do maszynki 32


Rekomendowane odpowiedzi

Witam i pozdrawiam wszystkich.

 

Gdzie można się zaopatrzyć w części i silnik do takiego napedu. I jak się te części nazywają.

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=663

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

z tego co pamiętam ten silnik pochodzi z wyciągarki budowlanej, łączniki to najprawdopodobniej "przeguby" będące na wyposażeniu kompletów kluczy

 

EDIT

już mam, to było opisane w tym artykule : http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=715

a gdzie dostać? ooo... to już musisz poszukać, najszybciej, ale i najdrożej będzie w sklepie z narzędziami (ewentualnie jakiś market budowlany), może jakiś targ, czy aukcje internetowe (np. Allegro)

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mój napęd do maszynki wygląda tak

Silnik od pralki ,, Frani'' obroty w dwie strony zależnie jak włączy się tą wtykę do gniazda na silniku. Przekładnia znaleziona na złomie .Maszynka kupiona za 20 zł od znajomego .Wszystko osadzone na płycie z tworzywa sztucznego .Do nóżek maszynki przykręcony płaskownik z wycięciami które wchodzą w śruby wystające w płycie . Maszynka jest wsuwana nie trzeba jej przykręcać wystarczy wkręcić śrubę na łączniku z ślimakiem.Wspaniale się sprawuje trochę już obudowa pościerana i wygląda staro ale i ja nie jestem młody Obroty ślimaka 70/min. Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

 

A ja pokombinowałem w taki sposób . Silnik od pralki a resztę widać na zdjęciach.

Całkiem dobrze się sprawdza, jedyny minus to spore rozmiary, ale codziennie tego nie noszę, a jak już muszę to jedzie samochodem.

Ma jeszcze jeden mankament , a mianowicie trzeba często ostrzyc sita i noże, bo jak są przytępione to lubi się zadławić za-słaby silniczek. Maszynka 22 "alfa" /196/88001a225abee42fm.jpg[/url

 

Może nie na temat , ale do powieszenia prosiaka mam zrobioną windę własnego pomysłu i wykonania.

oto ona.

A tak wygląda prosiak na windzie i rusztowaniu warszawskim.

Pozdrawiam Wiesiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Najlepiej od razu cały komplecik :grin: :grin: :grin:

Albo jaki kombajn. z jednej strony wkładasz mięcho a z drugiej leci kiełbasa :grin: :grin: :grin:

Ale na poważnie to pomysł świetny.spaliłem ostatnio dwie maszynki elektryczne i muszę coś wykombinować bardziej solidnego. Bo przy 20 kg mięsa z łopatki, to zelmery padają jak muchy po muchozolu. :grin: :grin: nawet gdy noże i sitka nowe.

dwa tygodnie temu była promocja w sklepie w Łochowie. Łopatka bez kości po 7zł za 1kg, boczek po 4.50 kg a biodrówka z ogonówką po 6 zł kg. Podgardle 3,8kg. kupiłem ponad 20 kg wszystkiego za ok 150 zł. usunąłem żyłki i inne takie i zacząłem część mielić. po ok 10 kg padła jedna maszynka. Wziąłem drugą którą odebrałem wcześniej z naprawy wytrzymała niecałe 1,5kg. dobrze, że miałem jeszcze ręczną, bo miałbym nielichy kłopot. A tak zrobiłem trochę kiełbasy słoikowej z boczku, podgardla i łopatki, białej kiełbasy ok 10kg, mielonki w osłonce barierowej no i mielonki w szynkowarze.

Teraz muszę kupić coś co będzie trwalsze od zelmera, bo dwa które miałem to myślę, że to już historia.

Bardzo spodobał mi się ten projekt z napędem z silnikiem od oralki. tylko trochę skomplikowany. trzeba toczyć wałki. montować łożyska. pospawać stelaż to mogę sam, ale toczyć, to już niestety nie mam na czym. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowy do łożysk i wałki toczył mi znajomy oczywiście w-g moich rysunków. a reszta to moja robota. Mogę zapytać , czy może coś takiego jeszcze zrobić i ile to może dzisiaj kosztować , bo mnie 10 lat temu kosztowało to tradycyjnie 0.5 . łożyska dałem mu swoje.

Z reszty mogę wziąć wymiary i zrobić poglądowy rysunek lub dokładne foty i umieścić na stronie informację lub na PW wysłać.

Pozdrawiam Wiesiorek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.