Skocz do zawartości

Jakie są normy ?


Filip10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jakie są normy w wędlinach ??

 

Azotyny Na NO

Białko

Fosfor

Fosfor dodany jako P O

Kolagen

Liczba beta- gllukuronidazo dodatnich Eschericha coli

Liczba drobnoustrojów tlenowych mezofilnych

Obecność Listeria monocytogenes

Obecność Salmonella spp

Popiół całkowity

Skrobia

Sól kuchenna

Sucha masa

Tłuszcz 

Tłuszcz Wolny

Wilelpierścieniowe węglowodoty aromatyczne/ WWA

Bezo(a)piren 

 

Szukałem wszędzie nie mogę znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie szukałeś?

Bo coś mi się wydaje, że mamy za Ciebie odrobić zadanie...

Edytowane przez miro

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem w google i pisałem każdą z tych powyżej, czytałem i nie ma tego co szukam :/ 


[Dodano: 05 mar 2017 - 19:02]

Hej VIP Junior ja założyłem temat bo już nie daję rady znaleźć tych norm przez pół dnia :/  Nie to że wy macie za mnie odrobić zadanie ale z prośbą o pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Was gdzie moje maniery, witam wszystkich nazywam się Filip i od dzieciństwa uczestniczę z ojcem w robieniu wędlin i ta przygoda z dzieciństwa stała się moją pasją :)   


[Dodano: 05 mar 2017 - 19:18]

Norma np. Fosfor nie może przekroczyć 5 gram na kilogram.


[Dodano: 05 mar 2017 - 19:19]

PS: Jeszcze coś o sobie jestem osobą niesłyszącą i posługuję się też językiem migowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę zobaczyć czy wędliny nie mają chemii a jeżeli chodzi o biznes to prawda że chcę założyć ale nie po to aby tylko zarabiać pieniądze ale też aby ludzie jedli zdrową żywność wiecie dzisiejsze pokolenie same kfc jedzą. A z resztą tradycja polska powoli zanika i chcę temu zapobiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip10 powodzenia. Predzej kurę nauczysz grać na flecie, niż ludzie zrezygnują z taniejgo papu z dodatkiem chemii. Obecnie producenci żywności jeżeli w 50℅ nie oszukają w produkcji, mogą zamknąć interes jako bankruci. Nie tylko zakłady mięsne, ale piekarnie i mleczarnie. Tak jest z kazdym produktem od paliwa przez przemysł lekki do żywnośći. Edytowane przez Andyandy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale słowo oszukują nie jest na miejscu.

Klient chce TANIO....a bez chemii się tego nie da....więc producent chcąc istnieć na rynku wychodzi na przeciw......Sami się ludzie oszukują.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie słowoj jest na miejscu ? Kombinują ... wychodzą na przeciw ... szukają oszczędności ? :)

 

Wiem !!!! Mamią ... to będzie dobre słowo ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Edytowane przez roger

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie producenci żywności jeżeli w 50℅ nie oszukają w produkcji, mogą zamknąć interes jako bankruci.

 

Trzeba będzie zamknąć, bo nie oszukuję w produkcji....  i po ponad  dwóch miesiącach stwierdzam - tędy droga.....   :cool:

 

 

 

Predzej kurę nauczysz grać na flecie, niż ludzie zrezygnują z taniejgo papu z dodatkiem chemii.

   

 

Świadomość rośnie, ludzie chcą dobrego i chcą płacić, problem tkwi w handlu hurtowym i detalicznym - tanio kupić i drogo sprzedać....  :cool:   Nie ważne, że chłam sprzedaje, ważny jest "piniądz"

 

Klient do sprzedawczyni w sklepie mięsnym : Skąd macie kaszankę? 

Sprzedawca : Z łys..ych, dobra, bo pakowana w atmosferze, długo trzyma. 

Klient:  A pani ją je?

Sprzedawca : Nie, ja to mam ze wsi, od wuja kaszankę... biorę. 

 

 

 

 

 

Azotyny Na NO Białko Fosfor Fosfor dodany jako P O Kolagen Liczba beta- gllukuronidazo dodatnich Eschericha coli Liczba drobnoustrojów tlenowych mezofilnych Obecność Listeria monocytogenes Obecność Salmonella spp Popiół całkowity Skrobia Sól kuchenna Sucha masa Tłuszcz Tłuszcz Wolny Wilelpierścieniowe węglowodoty aromatyczne/ WWA Bezo(a)piren

 

A jeśli o te normy, to większości z listy w wyrobach nie powinno być....  :cool:

Edytowane przez pis67
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie słowoj jest na miejscu ? Kombinują ... wychodzą na przeciw ... szukają oszczędności ? :)

 

Wiem !!!! Mamią ... to będzie dobre słowo ;)

 

Tapniete z Tapatalk

Chyba nie ma dobrego słowa.....:)

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Filip10 powodzenia. Predzej kurę nauczysz grać na flecie, niż ludzie zrezygnują z taniejgo papu z dodatkiem chemii. Obecnie producenci żywności jeżeli w 50℅ nie oszukają w produkcji, mogą zamknąć interes jako bankruci. Nie tylko zakłady mięsne, ale piekarnie i mleczarnie. Tak jest z kazdym produktem od paliwa przez przemysł lekki do żywnośći.

 Raczej zmienić prawo aby producenci nie musieli wysilać się w obniżaniu jakości zdrowotnej produkowanych wyrobów.

Edytowane przez Bagno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może małe i lokalne masarnie mogą bez oszustwa z chemią produkować w dwie lub trzy osoby jezeli są jedyni w okolicy, ale jak się zatrudnia pracownikow ksiegowość i kilka sklepów, a zgodnie z obecnym prawem uczciwie, a które to, prawo jest nie przychylne do prowadzenia działalności - bez przekrętów na składzie i wadze wyrobów zostaje się bankrutem ponieważ tańsza konkurencja wygra cenowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może małe i lokalne masarnie mogą bez oszustwa z chemią produkować w dwie lub trzy osoby jezeli są jedyni w okolicy, ale jak się zatrudnia pracownikow ksiegowość i kilka sklepów, a zgodnie z obecnym prawem uczciwie, a które to, prawo jest nie przychylne do prowadzenia działalności - bez przekrętów na składzie i wadze wyrobów zostaje się bankrutem ponieważ tańsza konkurencja wygra cenowo

 

I tak i nie, nie ma to reguły. W mojej okolicy aż roi się od masarni, na samym rynku naliczyłem 6 rożnych sklepów (tylko rynek) - ceny prawie w każdym na poziome marketu z wyjątkiem jednego sklepu jest to SAM i tam są wędliny z GS z pobliskiej wioski, ceny 2 krotnie wyższe od pozostałych, za szynkę 30-32 zł, to samo polędwica 35 zł/kg kiełbasy 22-27 zł/kg - i... jest zbyt ludzie stoją w kolejkach i kupują. W każdym mieście są zwolennicy taniego czegoś do jedzenia bo to co nam serwują to psy czasem nie chcą ruszyć. A są też tacy co wolą kupić parę dkg ale dobrego. Więc nie możemy skazywać zaraz na niepowodzenie przedsiębiorców, którzy chcą dobrze zgodnie ze starą szkoła produkować żywność

 

Byłem kilka razy w tej masarni  i nie pracują tam 2 osoby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

W każdym mieście są zwolennicy taniego czegoś do jedzenia bo to co nam serwują to psy czasem nie chcą ruszyć. A są też tacy co wolą kupić parę dkg ale dobrego

 

To też nie do końca jest prawdą. Był okres że wyznacznikiem "dobrego" produktu dla mnie była cena, do czasu gdy "spotkałem się" z malowanymi wędlinami. Wtedy przestałem przepłacać. Kupować chemiczne jedzenie  za 15zł czy za 30zł to zawsze jest chemiczne.

Staram się nie patrzeć na cenę a na skład i wybierać "mniejsze zło". LP dostawała szału ze mną na zakupach jak traktowałem market jak bibliotekę :laugh: , następnie zaczął się okres że zostawiała mnie samego-sobie i ruszała po swoje produkty a teraz coraz częściej zadaje mi pytania który z produktów wybrać. Dużo pomaga mi prócz - co jest oczywistą oczywistością - tego forum program "Wiem co jem" (koniec reklamy) i otwierają się oczy jak człowieka traktują gorzej niż bydło. Tak więc wydaje mi się że uświadamianie ludzi jest ważniejsze niż cena bo często "szynka od chłopa" za 25zł będzie zdrowsza od market-owej "szynki dziadziusia" po 35zł (pomijając swój wyrób w cenie 10zł jak kupi się żywca :) )

Nie ma co Patrzeć że ludzie kupują gdzie taniej - ludzie (przynajmniej część) jak sami nie chcą/nie mogą zrobić a są świadomi to nie będą przepłacać za chwyt reklamowy, poszukają tańszego bo nie ma powodu przepłacać. Jednak jeśli pojawia się na rynku coś dobrego, zdrowego, UCZCIWEGO to ludzie zapłacą.

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UCZCIWEGO to ludzie zapłacą.

  ? 

-jak mają kasę a nie minimalną pensję ;)

-mają świadomość zdrowego stylu życia z tym to myślę ze jest nie najgorzej bo każda  gazeta,  telewizja to promuje

-mają potrzebę zdrowego stylu niestety oprócz świadomości trzeba mieć jeszcze potrzebę zdrowego stylu życia a z tym jest kiepsko  ;)  (zobacz ilu ludzi jest z nadwagą zwłaszcza wśród młodzieży, pali papierosy, nadużywa alkoholu itp )

 

Jak świat światem będzie zapotrzebowanie na taniość i to wymuszoną przez konsumenta , nie producenta, handlowca  !!!

Podajecie koledzy przykłady małych masarni które prosperują, poczekajcie jak w miejscowości będziecie mieli parę sieciówek (w tym mięsnych) to może się ostanie jedna na powiat.

 

P.S

Że uczciwość powinna popłacać to się zgadzam , niestety życie często negatywnie weryfikuje to stwierdzenie . 

Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko teraz spotkać niczym nie obciążone wyroby wędliniarskie, klienci faktycznie wymuszają agresywna politykę cenową co często przekłada się na jakość ... ale zawsze warto zastanowić się i znaleźć tzw złoty środek ... na rynku lubuskim działa firma Zyguła i synowie mają sieć swoich sklepów firmowych, wyroby naprawdę bardzo dobre, nie tanie ale ceny odzwierciedlają jakość ... w każdym sklepie do wglądu i na wierzchu księgi składu poszczególnych wyrobów czy księgi do wpisywania opinii i sugestii.

W sklepach są zawsze kolejki nigdy nie spotkałem tam wyrobu który wzbudzałby moje wątpliwości co do świeżości, przemiła obsługa i  bardzo podoba mi się sposób prowadzenia przez nich interesu, podejście do klientów i otwartość na sprawy jakościowe. Polecam kiedyś wypróbować ;) 

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

jak mają kasę a nie minimalną pensję

Jak ma kasę kupi kilogram, jak ma pensję 5 plasterków

 

 

Jak świat światem będzie zapotrzebowanie na taniość i to wymuszoną przez konsumenta

To zabrzmiało jak reklama modyfikowanej soi którą pakują niemal wszędzie. Nie zgodzę się że to konsument wymusza - wielkie koncerny nam to narzucają. Podstawą przelicznika jakość-cena jest KASA. To nie klient oszczędza kupując taniej - to producent zyskuje pchając chłam do "produktu".

Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim - nisko się kłaniacie
M.Rej


Popieram: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/?p=401216

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak ma kasę kupi kilogram, jak ma pensję 5 plasterków

Błąd  jeden i drugi kupi 5 plasterków tylko jeden droższej drugi tańszej . Oboje potrzebują bardzo zbliżone ilości jedzenia :)

 

 

Nie zgodzę się że to konsument wymusza - wielkie koncerny nam to narzucają

Błąd to prawo Saya zakładające że podaż tworzy popyt , obecnie zarzucone przez większość ekonomistów..Wielkie koncerny wychodzą na przeciwko zapotrzebowaniu rynku . (maksymalizacja zysku obowiązuje zarówno przy  produkcji tanich jak i drogich rzeczy ). Co najwyżej  przy pomocy reklamy lobbingu  mogą wzmocnić  nasze zachowania .

Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inne przemyślenia na temat dzisiejszego rynku produktów spożywczych.

 

Bywało w moim życiu tak, że nie miałam pieniędzy jak i odwrotnie. Zgodzę się z tymi, którzy piszą, że są ludzie których nie stać na dobrej jakości jedzenie, bo tu nie ma jak obniżyć ceny skoro cena surowców jest taka i taka plus koszty przerobu i całej reszty, aż dotrze do klienta. Z marży czy narzutu nie można zbytnio schodzić, ponieważ należy mieć taki zarobek by móc inwestować i ewentualnie przeczekać jakiś kryzys, który się przecież w każdej branży zdarza.

Problemem w moim odczuciu jest to, że znaczna część społeczeństwa ma za niskie dochody i jest najliczniejszą grupą.

Drugie spostrzeżenie to takie, że powinniśmy mieć w Polsce same krajowe sklepy wielkopowierzchniowe (należące do polskich właścicieli, nie mam na myśli tego, że tylko takie sklepy powinny być)i np. rolnicy lub inny lokalny przetwoórca powinien mieć prawo do swojego stoiska w tymże. Nie wiem jakby to miało funkcjonować pod względem prawnym, bo nie jestem prawnikiem ani ekonomistą.

Gdyby np.takie budynki (sklepów wielkopowierzchniowych) należały do państwa lub spółdzielni lokalnych to podatek trafiały do budżetu państwa. Abstrahując od tego w tej chwili czy są takie które już dziś płacą podatki w Polsce.

Uważam, że każdy Polak powinien kupować w pierwszej kolejności polskie produkty, a najlepiej lokalne, ponieważ to wzmocniłoby naszą gospodarkę. Nie jestem, za narzucaniem komuś co ma kupować lecz za pobudzaniem świadomości społeczeństwa. Wtedy może ruszyłby krajowy przerób i nie na franczyzie, bo w tym przypadku trzeba się mocno słuchać co należy i jak sprzedawać..

 

Wiem, że to moje zdanie i raczej utopia, ale jestem ciekawa czy ktoś z was chociaż podobnie myśli jak ja.

 

Pozdrawiam serdecznie

Ze wszystkich słodyczy najbardziej lubię boczek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.