Skocz do zawartości

Hity na Wielkanoc!


maggie123

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

robie tez z posiekanymi krewetkami ale juz bez czosnku do takiej masy daje pieprz cayenne

Electra a te krewetki jakie dajesz? jakoś je przygotowujesz?

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Ela K., krewetki  sa juz gotowane ..jak mam mrozone  tylko obieram ,jak sa z zalewy lub mrozone obrane  to tylko je siekam na drobniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

....O TOTOO TO.... :frantics:

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała wielkanocna sama w sobie jest hitem - przepisów masz  sporo , U nas zwykle jest żurek , jajka faszerowane krewertkami i grzybami​, trochę wędliny ( szynka z daniela, dzika ,pieczony boczek), pasztety  zwykle 2 rodzaje, rózne sałatki w tym jaka wariacja cezara. Na obiad pewnie pieczona jagniecina  z rozmarynem , no i oczywiście ciasta :))) Chlebek robiony we własnym zakresie ... i inne ,chrzanik,

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biała wielkanocna sama w sobie jest hitem - przepisów masz  sporo , U nas zwykle jest żurek , jajka faszerowane krewertkami i grzybami​, trochę wędliny ( szynka z daniela, dzika ,pieczony boczek), pasztety  zwykle 2 rodzaje, rózne sałatki w tym jaka wariacja cezara. Na obiad pewnie pieczona jagniecina  z rozmarynem , no i oczywiście ciasta :))) Chlebek robiony we własnym zakresie ... i inne ,chrzanik,

 

czytam to i stwierdzam kategorycznie, że moja rodzina jest wyjatkowo slaba w kulinariach :D. Tylko pieczone mięsa zwykłe, pasztet jeden, żadnego daniela, dzika, biała kiełbasa kupiona. Zaczynam czytac o białej kiełbasie, na te święta się nie zdążę nauczyć, ale może na następne zrobię 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....białą zrób - to luzik w miłym wydaniu....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zaczynam czytac o białej kiełbasie, na te święta się nie zdążę nauczyć, ale może na następne zrobię

Maggi biała nie jest wielkim wyzwaniem, na prawdę . :) Jak masz maszynkę do mielenia i lejek do nadziewania to zrobisz. Uwierz mi satysfakcja i uznanie rodziny gwarantowane :)

                                                                                                                                                                     

 

:heart: Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu :heart:

Antoine de Saint-Exupery - Mały Książę :flowers:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biała jest prosta , zainspirowany kolegą paweljack , dodam trochę dziczyzny do białej (zostało trochę daniela) , Pasztet? na jednej bazie - podziel na dwa -i daj inne przyprawy w tym jedną czesc  np. ostry. Z ciastami to mam ten komfort że zrobi mi to twórczyni www.czarygary.eu . Z tą biała to niestety robie tzw , ala białą = rodzina nie uwielbia szarej - oczyma też się je....

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Chciałem się dowiedzieć, jak u Was wyglądaja świąteczne stoły, czy macie jakies regionalne lub oryginalne pomysły, to, co napisałem, własne "hity". W każdym domu jest jednak ciut inaczej, a ja wcale nie chcę niczego na talerzu dostać, sam muszę zrobić :)

 

A ja myślałem, że maggi 123 to kobieta w typie blondynki, kiedy na SB pisała, a tu przypadkowo czytam, chyba to jest chłop....  :cool:

 

 

 

U nas zwykle jest żurek ,

 

 

Dzięki - patrzę - żurek - a już parę dni temu LP nakazała nastawić zakwas - idę natychmiast to zrobić, ale  wtopa by była.....  :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

biała wielkanocna sama w sobie jest hitem - przepisów masz  sporo , U nas zwykle jest żurek , jajka faszerowane krewertkami i grzybami​, trochę wędliny ( szynka z daniela, dzika ,pieczony boczek), pasztety  zwykle 2 rodzaje, rózne sałatki w tym jaka wariacja cezara. Na obiad pewnie pieczona jagniecina  z rozmarynem , no i oczywiście ciasta :))) Chlebek robiony we własnym zakresie ... i inne ,chrzanik,

 

czytam to i stwierdzam kategorycznie, że moja rodzina jest wyjatkowo slaba w kulinariach :D. Tylko pieczone mięsa zwykłe, pasztet jeden, żadnego daniela, dzika, biała kiełbasa kupiona. Zaczynam czytac o białej kiełbasie, na te święta się nie zdążę nauczyć, ale może na następne zrobię 

 

Już z tego nie rozumiem !!!! Ale jednak WARSZAWA :facepalm:

Myślisz , że możesz wszystko ?

Spróbuj trzasnąć drzwiami obrotowymi

 

Myślałem ,że jestem już na dnie !!!!

Ale ktoś rzucił mi łopatę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś dla  "maggie 123" żurek z jajkiem przepórczym

około 75 dkg mielonego mięsa cieleco-wieprzowego

2-3 cebule

4 zabki czosnku

majeranek,tymianek,

12 jaj przepiórczych ugotowanych na twardo , jest tu trochę roboty z obieraniem jajek.

z mięsa, posiekanej i podsmażonej cebuli,majeranku,tymianku,utartego czosnku,soli,pieprzu

wyrobić i formować pulpety,a w środek do każdego wkładać obrane jajko przepiórcze.

Gotowe pulpety wrzucić na wrzątek i parzyć 20 minut, nie dopuszczać do wrzenia. Wyjąć i ochłodzić

Na wywarze przygotować żurek,podawać pulpety przekrojone.

Polecam,kiełbasa biała nie daje tyle smaku.

Grzegorz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazda-  sądziłem że w zurku niewiele mnie zaskoczy (ulubiona zupka zaraz po tom ka i tom yum) a tu taki hicior - dzieki wielkie

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w domu co i ja kontynouje na sniadanie byla zawsze taka kolejnosc jedzenia.

1.Jajeczko gotowane na twardo z dodatkiem kawalka chrzanu,soli i pieprzu.

2.Nastepnie specjalna zupa robiona tylko na wielkanocne sniadanie.

Moja przyszla zona na pierwszej wizycie zostala tym poczestowana i do dzisiaj

wspomina swoje pierwsze wrazenia;jak oni moga jesc jakies takie jakby pomyje.

Ale dzisiaj gdy ja to przygotowuje to mnie napomina ; nakroj wiecej aby bylo na pozniej.

A robimy to tak ; chleb ,najlepiej zytni, nie pierwszej swiezosci kroimy w kostke,tak samo w

kostke kroi sie wszystkie wedliny jakie sa w domu do tego jajka gotowane na twardo,jezeli

jest twarog suszony lub wedzony tez mozna dodac. Do smaku dajemy :sol,pieprz i drobno krojony lub starty chrzan.

Wszysko dokladnie mieszamy i jest nakladane w glebokie talerze natepnie zalewane zurem lub bialym barszczem.

Smacznego - Waldek

U nas mówią na to święconka :-)

 

Wysłane z mojego Che2-L11 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zupa pewnie tak sie nazywa ze robiona z tego co bylo swiecone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to sie nosi do kosciola po kawalku wiec pewnie tylko nazwa zostala ,zreszta moze i roznie w PL jest ..bo z tego co my nosimy to by zupy nie pojadl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zrobić świnię  :D

 

http://bronislawa70.blox.pl/tagi_b/18801/swinka.html

 

http://bronislawa70.blox.pl/resource/DSC_0278blox.JPG

albo

http://bronislawa70.blox.pl/resource/DSC_0197bloxx1.JPG

albo

http://bronislawa70.blox.pl/resource/DSC_0063blox.JPG

Propozycja jaj już była

http://bronislawa70.blox.pl/resource/Galaretka_w_jajku12.JPG

Edytowane przez Gonzo

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.