Skocz do zawartości

Hity na Wielkanoc!


maggie123

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 100
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

U mnie śniadanie wielkanocne to :

Jajko na twardo ze święconki plus chrzan a następnie czerwony barszcz zabielany

- podstawa to buraki zakiszone tak jak ogórki,

- wywar z mięsa różnego z kością i warzyw

- potem kiełbasa  biała , jajka na twardo, chrzan i typowe przyprawy

www.ratownicy.org
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, niegdyś była tu moja żona, sympatyczna i niegłupia blondynka, ale po zderzeniu czołowym z takimi osobami jak pis67 stwierdziła, że inne fora hobbystyczne są jednak bardziej sympatyczne i oddała mnie pałeczkę.

 

To jednak nie było deja vu, czułem, że blondynka, nie pamiętam bym się zderzał, cieszę się, że odnalazła sympatyczne fora hobbystyczne, a tak na marginesie - zastanawiam się, czy jestem sympatyczny - trzeba zrobić będzie ankietę?  Na pewno jestem niespotykanie spokojny....  pozdrowienia dla małżonki ....  :cool:     

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gazda, napisał: 

"12 jaj przepiórczych ugotowanych na twardo , jest tu trochę roboty z obieraniem jajek."

Ja jajka przepiórcze, po ugotowaniu przelewam lodowatą woda wyjętą z zamrażarki, następnie roluję jajka na blacie tak, żeby skorupka popękała na drobne kawałki. Wtedy skorupkę obiera się całymi płatami.

A potem robię coś takiego:

Biorę 25 jajek przepiórczych, 3/4 szklanki majonezu, 2 łyżki śmietany 18%, 1 łyżeczka ostrej musztardy, 1 łyżeczka keczupu, 10 plasterków kiełbasy jałowcowej, 10 zielonych oliwek nadziewanych papryką pokrojonych w plasterki, 1 i 1/2 łyżki pokrojonej w kostkę papryki konserwowej, 2 łyżeczki posiekanego szczypiorku, 1/2 łyżeczki przyprawy do zupy, szczypta ostrej papryki. Z  majonezu, śmietany, musztardy i keczupu mieszamy sos, dodajemy przyprawy i wrzucamy jajka i pozostałe składniki, wszystko mieszamy, można posypać rzeżuchą lup szczypiorem z dymki.

Nie wiem czy jest to wielkanocny hit. Ja ten przepis dostałem w 2002 roku i od tej pory co roku robię takie jajeczka na Wielkanoc, wszystkim bardzo smakuje.

PS

Przepis podałem dokładnie taki, jaki otrzymałem w 2002 roku, teraz lecę już na oko i robię różne modyfikacje składników.

Pozdrawiam

Marko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak, niegdyś była tu moja żona, sympatyczna i niegłupia blondynka, ale po zderzeniu czołowym z takimi osobami jak pis67 stwierdziła, że inne fora hobbystyczne są jednak bardziej sympatyczne i oddała mnie pałeczkę.

 

To jednak nie było deja vu, czułem, że blondynka, nie pamiętam bym się zderzał, cieszę się, że odnalazła sympatyczne fora hobbystyczne, a tak na marginesie - zastanawiam się, czy jestem sympatyczny - trzeba zrobić będzie ankietę?  Na pewno jestem niespotykanie spokojny....  pozdrowienia dla małżonki ....  :cool:     

 

 

Pis67 - "deja vu" to coś innego, Ty wciąż masz kłopoty z trudnymi wyrazami, a tak bardzo lubisz ich używać... Już kiedyś ktoś śmiał się z Twojej specyficznej definicji słowa "adwersarz". Siedź spokojnie w tym mięsie, ok? :D. Mizdra, warkocz, saletra, więcej Cię nie zaskoczy. 

@gazda, napisał: 

"12 jaj przepiórczych ugotowanych na twardo , jest tu trochę roboty z obieraniem jajek."

Ja jajka przepiórcze, po ugotowaniu przelewam lodowatą woda wyjętą z zamrażarki, następnie roluję jajka na blacie tak, żeby skorupka popękała na drobne kawałki. Wtedy skorupkę obiera się całymi płatami.

A potem robię coś takiego:

Biorę 25 jajek przepiórczych, 3/4 szklanki majonezu, 2 łyżki śmietany 18%, 1 łyżeczka ostrej musztardy, 1 łyżeczka keczupu, 10 plasterków kiełbasy jałowcowej, 10 zielonych oliwek nadziewanych papryką pokrojonych w plasterki, 1 i 1/2 łyżki pokrojonej w kostkę papryki konserwowej, 2 łyżeczki posiekanego szczypiorku, 1/2 łyżeczki przyprawy do zupy, szczypta ostrej papryki. Z  majonezu, śmietany, musztardy i keczupu mieszamy sos, dodajemy przyprawy i wrzucamy jajka i pozostałe składniki, wszystko mieszamy, można posypać rzeżuchą lup szczypiorem z dymki.

Nie wiem czy jest to wielkanocny hit. Ja ten przepis dostałem w 2002 roku i od tej pory co roku robię takie jajeczka na Wielkanoc, wszystkim bardzo smakuje.

PS

Przepis podałem dokładnie taki, jaki otrzymałem w 2002 roku, teraz lecę już na oko i robię różne modyfikacje składników.

 

 

 

A mnie się bardzo podoba i już sobie wydrukowałem. Jakoś jajka przepiórcze mi nie zeszły, a to świetna okazja, żeby jeszcze wykorzystać. Dziękuję miło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z trudnymi wyrazami nie mam kłopotu i używam ich jak i kiedy chcę , z pacjentami czasem, blondynka nie była tak narowista, znajdziemy lekarstwo, nie bój. Ktoś kiedyś się śmiał i przestał...

A odnośnie siedzenia spokojnego, jestem spokojny i na spokojnie zrobię  .....  :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maggie123, miałem już nic nie pisać, ale dwa tematy które obserwowałem, a Ty w każdym z nich "mieszasz".

Masz coś do Pis67, od tego jest PW. Mając taki nick i tak odpisując, nie badź zdziwiony, że takie masz odpowiedzi.

Na żadnym forum nikt na siłę nie trzyma. Nie podoba się Tobie i Twojej LP, to po co piszesz, chyba, że lubisz robić "zadymę".

 

P.S. pis67 zawsze jest i był bardzo życzliwy, a jeśli brak Ci wiedzy lub tolerancji, a się "rzucasz", to...

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

 

 

co jeszcze wedzicie??

 

Baleron, boczek rolowany faszerowany, polędwiczki, polską, kabanosy, myśliwską, jałowcową, chorizo, litewską, leśną, podwawelską, parówkową, chłopską, swojską....    :cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a wy co jeszcze wedzicie??
 Roast beef   :)  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

co jeszcze wedzicie??

 

Baleron, boczek rolowany faszerowany, polędwiczki, polską, kabanosy, myśliwską, jałowcową, chorizo, litewską, leśną, podwawelską, parówkową, chłopską, swojską....    :cool:

 

Czy można podac przepis na lesna i litewską??

chętnie bym je wyprobował

bo z kiełbas to jak robie białą tylko to co na białą jest peklowane sama sola i a do wędzenia to 50/50 sól z peklosolą i reszta przypraw jak do białej

ja ją nazywam swojska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest kilka potraw , które obowiazkowo muszą stanąć na naszym stole w święta wielkanocne:

tradycyjny barszcz biały na zakwasie

jajka we wszelkich rodzajach

pascha wielkanocna ( deser nieco trudny jednak warto ponieważ jest jednym ze smaczniejszych jakie jadłem)

pieczona kielbasa

 

Ze słodkości pewnie mazurek i babka ucierana. Swoja drogą to świetne pisanki ma teraz Wedel ( 4 w opakowaniu z nadzieniem):

17437637_1947490978805818_79818798841735

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś widziałem w gazecie dwa rysunki, na jednym z nich : długi stół na środku stołu kandelabr ze świecami, z jednej strony siedzi pani przed nią na talerzyku ciastko obok filiżanka kawy z drugiej strony siedzi pan, przed nim filiżanka kawy i kieliszek koniaku - podpis - święta u bogatych. Na drugim obrazku, stół a na nim: szynka z kością, baleron, polędwica, pasztety, kiełbasy w zwojach, kiełbasy grube, jaja, sałatki, lukrowana baba, oraz inne ciasta, no i duża flaszka - podpis - święta u biednych :) .

W tym roku zapowiedziałem, żadnych świątecznych wędlin. Zawsze przed świętami człowiek narobił dobroci których nie bardzo miał kto jeść, trzeba było rozdawać rodzinie i znajomym lub mrozić. Dość tego. Zrobię k. białą uwędzę jedną szynkę, żona zrobi żur, upiecze babę drożdżową oraz mazurek i to będzie wszystko - dosyć tego jedzenia na siłę - bo się zmarnuje. Trzeba przeżywać święta duchowo, a nie przy stole ;) .

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ..czlowiek sie narobi pozniej je tygodniami ..a juz nie wspomne ze w czasie swiat to od stolu prawie sie nie odchodzi ...

A jaki moral? ze caly czas sie popelnia ten sam blad ..i tylko mowi w tym roku bedzie mniej zarcia...moze i mniej jest tylko ze czlowiek czym starszy tym i mniej je :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie ..czlowiek sie narobi pozniej je tygodniami ..a juz nie wspomne ze w czasie swiat to od stolu prawie sie nie odchodzi ...

A jaki moral? ze caly czas sie popelnia ten sam blad ..i tylko mowi w tym roku bedzie mniej zarcia...moze i mniej jest tylko ze czlowiek czym starszy tym i mniej je :)

Electra my mamy jeszcze wędzonki od zeszłych świąt porobione jakoś tak się nie je ,a i tak zrobię białą, kabanosy no chyba że zastrajkuje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.