Skocz do zawartości

Polędwiczki - błąd, chyba w peklowaniu.


fire001

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Solanka 10% , 5 dni w lodówce na 8kg polędwiczek dałem około 4 litry wody i 400g peklosoli.
Mam wrażenie, że ktoś pomylił peklosól z solą lub zdjęcia zostały wykonane po kilku dniach po wędzeniu.

Mam nadzieje, że z czasem sam udzielisz odpowiedzi dlaczego uzyskałeś słaby kolor przekroju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mięso jest stare zepsute.

...uzasadnij tak poważny zarzut....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mięso było mrożone i rozmrażane (o czym nie wie założyciel tematu) Możliwe wówczas, że nadpsuło się od zewnątrz - a w środku nie bo było może zimniejsze , może zamrożone i częściowo po wierzchu rozmarzło - trudno powiedzieć. Załóżmy, że tak było , na potwierdzenie tej teorii jest to, że mięso nie zepsute (w środku) zapeklowało się właściwie i jest różowe, zewnętrzne warstwy już nadpsute, nie zapeklowały (zakonserwowały) się prawidłowo i mają kolor jaki mają. Parzenie w wysokiej temp. ścięło białko bardzo od zewnątrz i zrobiło się jasne - potem nijakie - a w środku różowe - bo właściwie zapeklowane, ale nie osiągnęło temp i się nie ścięło. Gdybym był biegłym sądowym postawiłbym taką opinię  ;)  - Mięso częściowo nadpsute, właściwie peklowane, niewłaściwie parzone 

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony dodam, że warto kontrolować temperaturę w lodówce podczas peklowania. Kiedyś moja polędwica wyglądała bardzo podobnie - taka niedopeklowana w środku - okazało się że miałem za niską temperaturę. Teraz codzienna kontrola i zmiana miejsc przy masowania mięsa - to co było na górnych półkach idzie na dół, a to co na dole idzie na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grę mogą wchodzić jeszcze: tzw. przepeklowanie oraz wada mięsa, która powoduje, że mięso "nie przyjmuje" związków azotu (brak pełnej reakcji z mioglobiną). 

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś moja polędwica wyglądała bardzo podobnie - taka niedopeklowana w środku

Ta o której mowa w temacie jest dopeklowana w środku. Jest nieprzeparzona, ale w środku upeklowana

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

specjalistą nie jestem i nie wypowiem sie czy za malo parzenia czy czegoś tam , ale niestety mam powiązania z handlem  :hmm: - i w sklepie przedłuża sie trwałość mięsa za pomocą solanki na pektosoli - oczywiscie nikt nie sprawdza stezenia - wali sie szklanke pektosoli na 2 litry wody i na noc kąpie takie miąsko w solance - rano delikatne płukanko pod kranem i do lady - a noż sie sprzeda  :tongue: - bywa ze taki schabik czy poledwiczka trafia klika razy na taki nocny basen  :facepalm: - i tu rodzi sie pytanko - jezeli kupimy  takie mieso ,(wiadomo ze nie koniecznie swieze -a zapewne juz troche zapeklowane ) i pełni wiary ze to swiezutkie-zaczniemy peklowac i wedzic . co nam wtedy wyjdzie ?? czy nie cos podobnego do tego ?? 

- to tak apropo wypowiedzi kolegi binio1111 .  

Edytowane przez eleizis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadałeś pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi.

Jak nie wiadomo co z mięsem było robione, to cholera wie co może się z nim stać.

Ostatnio tez był temat, kisielu w zalewie po paru dniach....i można się jedynie domyślać, że był to efekt nastrzyku kulinarnego mięsa.

 

Kto smaży, gotuje ten wie jakie cuda dzieją się z mięsem na patelni......szkoda gadać do czego to zmierza.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo gdzie zmierza... ale w glownej mierze to wina braku $$ w spoleczenstwie. Ida teraz swieta i biala kielbasa znow bedzie hitem... tylko popatrzcie na cene tej kielbasy. Kazdy tutaj robi swoje i wiemy ile kosztuje zrobienie bialej. A ludki za prawie bezcen chca kupic dobry produkt. Cena miesa, praca i marże a za kg w sklepie wychodzi mniej niz za kg wieprzowiny..

T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.