Skocz do zawartości

Majonez domowy


Maad

Rekomendowane odpowiedzi

Do zrobienia majonezu domowego w 15 sekund potrzebujemy:

 

- blender typu żyrafa, ja użyłem Brauna multiquick 3

- słoik DZK-500

(ważne jest dopasowanie średnicy słoika do końcówki blendera, musi być dość ciasno)

- 1 całe jajko

- 230 g oleju słonecznikowego lub rzepakowego dobrej jakości

- opcjonalnie odrobina oliwy z oliwek, ale ostrożnie, bo mocno zmienia smak majonezu

- 15 g białego octu winnego lub soku z cytryny

- 3-4 g soli

- opcjonalnie 2 g cukru pudru

- pół łyżeczki musztardy (gatunek i ilość dobrać w zależności jak ostry smak chcemy uzyskać)

 

Wszystkie składniki, z wyjątkiem sypkich, a także końcówkę blendera i słoik, wkładamy na 1 godz. do lodówki.

Składniki dodajemy w następującej kolejności:

jajko (nie uszkodzić żółtka), olej, ocet lub sok z cytryny, sól, cukier, musztarda

 

Technika wykonania:

- końcówkę blendera zanurzamy całkowicie w słoiku, musi dotykać dna!

- włączamy blender na max obroty na 4-6 sekund, w tym czasie nie wolno oderwać końcówki od dna!

- gdy na dnie słoika składniki się wymieszają i osiągną gęstą konsystencję, zaczynamy powolutku podnosić końcówkę do góry w takim tempie, żeby świeżo zassany olej zdążył się wymieszać

- w końcowej fazie mieszania trzeba parę razy dość szybko, kilka razy opuścić i podnieść końcówkę, ewentualnie przechylać ją na boki, dzięki czemu wyrówna się gęstość majonezu w całej objętości

- pozostało ostrożnie wyjąć końcówkę blendera ze słoika - to jedyna rzecz którą musimy umyć po zakończeniu produkcji

 

 

Łatwo, szybko, czysto i smacznie :)

 

oryginalny pomysł pochodzi ze strony http://www.cookaround.com/yabbse1/showthread.php?t=44102

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Od lat robię to samo w malakserze:

 

1/2 litra oleju jadalnego np. "Kujawski"

2 całe jajka

1 łyżka musztardy

1-2 łyżki octu

1-2 łyżeczki cukru pudru

1/2 łyżeczki soli lub jarzynki

1/2 łyżeczki pieprzu białego wg. uznania

 

Można dodawać wszystko co się lubi do smaku,

np curry, jarzynkę, maggi, paprykę w proszku itp.

Wrzucamy wszystko razem do melaksera,

całe jajka wraz z białkiem i pozostałą resztę

Uruchomiamy i miksujemy chwilę składniki.

Następnie wlewamy całą oliwę wąska strużką bez przerwy.

Miksujemy chwilę aż majonez zgętsnieje i gotowe.

 

Udaje się zawsze, lecz jajka muszą być z lodówki,

oraz świeży olej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam oj tam ..... samej roboty nie będzie więcej ;) fajny patent bo się nie trzeba bawić ze stróżkami oleju i warzeniem , no i mycia mało ... potestuję ;)

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udaje się zawsze, lecz jajka muszą być z lodówki,

Bardzo ważne przy produkcji majonezu jest to, by wszystkie składniki miały jednakową temperaturę. To samo dotyczy sosów zagęszczanych olejem.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trzy minutki to się zgodzę bo widziałem to w TV.

Fajny temat bo "zaniedługo" wielkanocne święta i napewno szybciej taki majonez ukręcić niż gotowy z marketu kupić.

 

No i tym sposobem Kolego, pozbawiłeś Markety o dochody ze sprzedaży majonezu. :grin: :clap:

 

pozdr :wink:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasa kasą , fajnie jak więcej zostaje w naszych kieszeniach, ale szczerze mówiąc bardziej mnie cieszy, że choć parę osób przestanie szkodzić sobie na zdrowiu jedząc majonezy produkowane przemysłowo. Przecież z majonezami jest tak samo jak wędlinami. Producenci dają kiepskie surowce, najgorszy zjełczały olej, sztuczne jajka, całą masę barwników, poprawiaczy smaku, różnych E cośtam. Jednym słowem syf i śmietnik.

 

[ Dodano: Czw 05 Sty, 2012 15:49 ]

ale nie dłużej niż 3 minuty.

3 minuty? to chyba wliczając umycie i schowanie blendera :grin:

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maad.

3 minuty max. trwa cała operacja robienie tego majonezu.

Mycie to zawsze osobny akapit, a ten 15 sekundowy też wymaga

wstępnego przygotowania, a następnie mycia sprzętu.

Chyba że blender wywalasz na śmietnik każdorazowo.

 

Tu można obejrzeć jak się to mniej więcej robi :

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Idą Święta majonez się przyda więc podnoszę przepis :D:)

 

Maad, przepis rewelacyjny - zrobiłem dziś jako test przed świętami - jajka w majonezie i takie tam majonezo-lubne potrawy

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur Dor, pics or it didn't happen :grin: ;)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

wczoraj mojej LP zachciało się pasty jajecznej na kolację/śniadanie, majonezu oczywiście nie miałem, a przecież do sklepu leciał nie będę :devil: komp odpalony, wchodzę na stronkę WB i jest  :)  

składniki też są, szybka akcja malakserem i po 3 minutach mam cały słoik majonezu, pysznego, domowego :D  :D :D pytanie ile czasu moge przechowywać taki domowy majonezik w lodówce w zamkniętym słoiku ?? bo wychodzi go sporo,a w końcu to surowe jajo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domowy majonez :wszystko zalezy jak czesto bedziesz otwieral i czy bedzie stal na stole dluzszy czas ,tydzien to napewno a pozniej to jak ze wszystkim nos ,smak najlepszym doradzca czy jeszcze zdatne do jedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zalezy jak czesto bedziesz otwieral i czy bedzie stal na stole dluzszy czas

no własnie nie będę otwierał bo u mnie nie idzie majonez a z proporcji powyżej wychodzi spory słoik, ja obstawiałem że ze 2-3 dni ze względu na jajo :)  

dzięi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze tydzien napewo wytrzyma moj przynajmniej zawsze tak wytrzymuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lodówce postoi tyle co otwarty kupny majonez ;) oprócz jajka są tez "konserwanty" dużo oleju, sól, ocet więc bez obaw szybciej sie skończy niż zepsuje ;)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

Dzięki Maad za podsunięcie pomysłu na super szybki i łatwy sposób robienia majonezu. Jestem ciekaw jak będzie smakował bo całkowicie użyłem oliwy z oliwek, na świeżo nie był taki zły :-), zobaczymy jak postoi w lodówce.

 

Pozdrawiam,

Wiesiekm

Wszystko zaczyna się od marzeń.

 

Pozdrawiam,

 

Wiesiekm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 Ja swój majonez robie błyskawicznie w słoiczku,w którym go później przechowuję.Do słoika wrzucam 2 całe jajka ,1łyzeczkę musztardy,1/3 łyzeczki soli, odrobinę pieprzu, 2 łyzki soku z cytryny [opcjonalnie 1 małą łyzeczkę cukru] i  250 ml oleju [słonecznikowy lub rzepakowy] Wkładam blender do samego spodu słoiczka i po 10 sek podnoszę delikatnie do góry -tak "góra-dół" ze trzy razy i gotowe.Pod koniec można dodać parę kropel wrzątku [będzie bardziej puszysty]

beata
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nigdy nie robilem majonezu, mimo ze to bardzo proste..

Znajomi mowia: "Wez Kielecki a inni, wez ten z Winiar"..

 

Na forum mamy kilka tematow o majonezie, ale mnie interesuje Wasz sprawdzony przepis na domowy majonez..☺☺☺

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu, mój sprawdzony :

- 1 jajko należy wyparzyć

- 1 szkl oleju

- 1/3 łyżeczka soli

- łyżka soku z cytryny

- 1 łyżeczka musztardy

- 3 łyżki mleka

- pieprz

Wszystkie składniki umieszczamy w pojemniku od blendera.

Końcówka blendera powinna być zanurza 0,5 cm od dna naczynia.Włączamy powoli unosimy  do góry... do momentu kiedy uzyskamy jednolitą masę majonezową.

Czas przygotowania zaledwie kilka min...

Na koniec można jeszcze doprawić /w/g swojego smaku.

Polecam , szybki w wykonaniu i bardzo smaczny.

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.