Skocz do zawartości

Ostrzenie noży


DZIADEK

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Na pewno nie w tym temacie, ale gdzieś EAnna pisała o siekaczu do mięsa. Miałem w swojej bibliotece zdjęć coś takiego:

 

post-39694-0-20862600-1674417025_thumb.jpg

post-39694-0-02397900-1674417075_thumb.jpg

Edytowane przez Maxell

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś EAnna pisała o siekaczu do mięsa. Miałem w swojej bibliotece zdjęć coś takiego:

Świetne zdjęcia !

Taki siekacz  pokazany jest też na ilustracji w jednej ze starych książek, które zamieściłeś na forum.

Niestety, obraz pamiętam, natomiast tytułu książki już nie.  :facepalm:

Przy tym historycznym obrazku był sugestywny opis posługiwania się siekaczem przez jedną a nawet dwie osoby.

Mam w domu mniejszą wersję, wisi raczej jako eksponat, niemniej mój wnuk z upodobanem używa tego siekacza np. do zieleniny.

Od czasu do czasu go ostrzę i odczyszczam z nalotów rdzy.

 

post-40040-0-11089400-1674419998_thumb.jpg  post-40040-0-77328400-1674420013_thumb.jpg

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie w tym temacie, ale gdzieś EAnna pisała o siekaczu do mięsa. Miałem w swojej bibliotece zdjęć coś takiego:

 

attachicon.gifpig-slaughtering-4081541_1920.jpg

attachicon.gifpig-slaughtering-4081542_1920.jpg

Czy to fotki z tych stron?

https://www.jaktak.cz/jak-uvarit-zabijackovy-gulas-recept.html

 

 

https://www.hotelzameksvijany.cz/zabijackovy-pobyt.html

[Dodano: 23 sty 2023 - 08:15]

Siekacze do ziół można spotkać jeszcze w wersji z dwoma ostrzami.

https://allegro.pl/oferta/noz-do-rozdrabniania-warzyw-i-siekania-ziol-kuchen-12575768651

To oczywiście wersja współczesna ale można kupić zabytkowe siekacze za kilkadziesiąt zł.na portalach aukcyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie z tej strony. Zdjęcia pobrałem kiedyś z Depositphotos.

Co do ostrzy, to te ze zdjęć, mają także dwa ostrza.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.