Skocz do zawartości

Filet wędzony z indyka


shiroi

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście zdarzy mi się takowy filet (popeł.......), chciałem powiedzieć uwędzić. :grin:

Robię go zawsze razem z szynkami, nie stosując jakiś specjalnych ceregieli. Nastrzyk, peklowanie, ociekanie, suszenie, wedzenie, parzenie itd, tak samo jak przy zwykłych szynkach. Wychodzi całkiem dobry. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja skorzystałam parę razy z tego przepisu i było niezłe

http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=221

mam pierści i na kilogram wchodzą 4 filety i jeżeli teraz chce zrobić szynkę to te 4 filety mogę razem włożyć do siatki i wędzić czy każde z osobna ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wkładałam podwójne filety razem do siatki, filety były wymasowane i na powierzchni wytworzyła się warstwa klejąca, przynajmniej u mnie ładnie się skleiły po ściśnięciu w siatce

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli po włożeniu do siatki mięso nie będzie nią mocno ściśnięte, zalecam dodatkowe obwiązanie batonu przędzą wędzarniczą w odstępach ok. 1-1,5 cm.

Proszę pamiętać, że w handlu dostepne sa różne średnice siatek elastycznych do wędzenia. Starajcie się zawsze dobierać je zgodnie ze średnicami swoich produktów lub zacząć wiązać mięso przędzą. Zbyt duża średnica siatki może byc przyczyną słabego związania mięsa.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc sobie zasadniczo nie używam siatek. Tylko w wyjątkowych sytuacjach a tą do tego można zaliczyć, ponieważ pierś nie stanowiła jednolitego kawałka a raczej przypominała duży placek. Po lekkim ponacinaniu i rozbiciu młotkiem do mięsa tą stroną złożyłem do środka. By uformować w odpowiedni kształt pozostało zawinąć w gazę i osznurować lub włożyć w siatkę. Troszkę jest kłopotów z zdjęciem siatki a zwłaszcza z tej strony gdzie nie ma błony ale opanowałem technikę zdejmowania tak że praktycznie jest nie pozadzierana. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Troszkę jest kłopotów z zdjęciem siatki a zwłaszcza z tej strony gdzie nie ma błony ale opanowałem technikę zdejmowania tak że praktycznie jest nie pozadzierana.

Jaka to technika zdejmowania siatki ? Pomimo że jeszcze nie wędziłem piersi indyka może w przyszłości ?

 

Serdecznie pozdrawiam

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@binio1111, zobacz tu  http://wedlinydomowe...-z-indyka-zlotamozecos pomoze 

Mimo wszystko wolę wędzony filet z indyka peklowany na mokro.Peklowanie na sucho wyciąga wodę z wyrobu i robi się on suchy. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@arkadiusz, masz racje ,ja robilam i tak i tak i ten na mokro peklowany byl lepszy. Do zadnego nie uzywalam folii z powodu jej braku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zadnego nie uzywalam folii z powodu jej braku

 

Ja mimo, że mam folię to też jej nie używam.Po peklowaniu i  ociekaniu wieszam na hak i do wędzenia. 

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak folii wcale nie zmniejszyl soczystosci piersi, byla bardzo dobra , na razie nie mam mozliwosci wedzenia ..czekam az bedzie na tyle cieplo zeby te 5 h posiedziec na dworzu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak folii wcale nie zmniejszyl soczystosci piersi, byla bardzo dobra , na razie nie mam mozliwosci wedzenia ..czekam az bedzie na tyle cieplo zeby te 5 h posiedziec na dworzu ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony dodam że filet z indyka peklowany na mokro z przyprawami (ale tylko ciut aby była nuta).Peklowany z 10 dni solanka 7-8 %, 0,4-0,5 l/kg mięsa 4 stopnie i wędzony tak 40-50 stopni to dla mnie (może na zimno byłby lepszy? Ale nie mam możliwości) to delicje. Parzenia uważam że to już nie to.Ptasią grypę śledzę w necie jak nie ma. To tylko robić.To może nie miejsce na ocenę wędzarni,dzisiaj mam jeszcze śnieg mało, śnieg, ale że beton to aby wygrzac, osuszyć wygnac wilgoć, to potym niska temperatura jest pozamiatana. Ku rozwadze Edytowane przez Maciekzbrzegu
Bo w życiu nie chodzi o to by przeczekać burzę, lecz by nauczyć się tańczyć w deszczu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Parzenia uważam że to już nie to.

 

Bo trzeba parzyć  do 60º C w środku.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reasumując: mogę zapeklować piersi z indyka normalnie na mokro  jak szynkę np. z czosnkiem, zielem i listkiem laur. po peklowaniu obrać wszystkie błonki, powierzchnie,które idą do siebie lekko ponacinać i roztłuc młotkiem, potem ciasno do siatki - najlepiej odwrócone w stosunku do siebie o 180°- żeby było bardziej kształtne i wędzić. Po wędzeniu sparzyć w 75-80 do 68 w środku i tyle. Dobrze będzie jak tak zrobię???

Edytowane przez binio1111

Ja się roboty nie boję, tylko ludzi mi dajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.