Skocz do zawartości

Roboty zduńskie


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
Szkoda- przymierzam się do budowy pieco-kominka i trochę teorii by się przydało, a materiałów na ten temat jest niewiele. Idzie zima, więc pewne przemyślenia do wiosny muszą być zrealizowane. Może autor tematu znajdzie chwilę i wklei pozostałe rozdziały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

A w jakiej formie masz Maxellku sam skan?

Czy to jpg, pdf, tiff ?

jak co to jestem z Łodzi i mam super profesjonalny skaner mozna zrobic dobrej jakosci pdf lub djvu.

Jak mozesz to podeslij te materialy to cos z tego zrobie i dodam gdzies na jakis serwer plikow i podam wszystkim linka.

oto adres mojej poczty: gielator/małpiszon/gmail.com*

 

Posiadam juz kilka ciekawych pozycji w pdf lub djvu z zakresu budownictwa, biobudownictwa i zdrowia.

Mysle o stworzeniu takiej wirtualnej biblioteki.

 

* - zamienic /małpiszon/ na @ (zabezpieczenie przed robotami pobierającymi adresy mailowe ze stron w celu rozsylania spamu)pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mam tylko książkę, i robie OCR przy pomocy skanera i programu. Dlatego nie zawsze mam czas na taką "zabawę".

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze tak:

czy jestes sklonny pozyczyc te pozycje na tydzien (opcja jeśli nie bywasz w Łodzi) lub jeden dzień jeśli bywasz. Mam profi skaner do tych rzeczy.

Przez Bełchatów przejeżdżam co tydzień mam działkę w gminie Lgota Wielka.

Zrobię dobrego PDF-a (w jeden dzien potrzebuje ze 2godziny)i bedzie juz zawsze dostepny.

Posiadam juz sporą bibliotekę roznych ciekawych książeczek ale glownie stare budownictwo i biobudownictwo. Chce zorganizowac taka mini wirtalną biblioteke

(oczywiscie jesli masz obawy co do zabezpieczenia to mozemy ustalic forme zabezpieczenia na czas wypozyczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O czym Ty piszesz? :shock: Jakie zabezpieczenie?

Mój telefon 603555452. Prosze o kontakt, to dogadamy sprawę.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc,

teraz juz "Roboty Zduńskie" w formie pdfa:

Roboty Zduńskie

i jeszcze jeden ciekawy piec:

http://www.divshare.com/direct/7435699-ef5.djvu

do przeglądania potrzebny jest program WinDjView dostępny:

http://www.dobreprogramy.pl/WinDjView,Program,Windows,13244.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla ściagających.

Plik będzie udostepniony do zassania w przeciagu najbliższych 2 tygodni.

Mając na względzie ewentualne prawa autorskie, proszę, by był wykorzystany jedynie do użytku prywatnego i został usunięty z Państwa dysku po max. 24 godzinach od momentu ściagnięcia.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

witam,

jako,że ja też korzystam z tej strony,nie wypadało przyjść z niczym.Załączam schemat "cegła po cegle" konstrukcji tzw finskiego pieca, z dwoma kanałami opadowymi.

 

 

http://rapidshare.com/files/343554790/Contraflow.rar.html

 

 

 

upss, wydaje się że to ten sam piec MS z poprzednich postów, ale może ktoś skorzysta, w kazym razie inny format, nieco inny design i schemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od naszego Kolegi Jacka Liwskiego, w ramach wymiany, otrzymałem własnie płytke ze skanami nastepujących unikatów, niedostepnych na rynku (szperał po bibliotekach, gdyz z zawodu zajmuje sie ceramiką):

 

1. Birszenka - Urządzenia grzewcze na wsi.

2. Paradistalu - Roboty zduńskie cz.I.

3. Szrajbera - Nowoczesne piece mieszkaniowe.

 

Jeśli byłoby zainteresowanie w/w pozycjami, bedziemy cos kombinować.

Przy okazji. Kolega prosił o kontakt osoby zajmujące sie ceramika techniczna lub (cytat z listu):

 

"Od 2005r. jestem powiązany zawodowo z produkcją ceramiki technicznej. Nie mogłem namówić szefów na taki eksperyment, ale stale analizuję technologie, żeby coś

dopasować. Niestety, żeby zrobić taką komorę trzeba użyć alundów

(tlenki aluminium), które muszą zostać sprasowane pod ciśnieniem o 6-8T/cm2 i potem wypalone w temperaturze prawie 1600C. To są skrajne parametry zabaw z ceramiką (wypalanie zwykłej ceramiki kończy się na 1200C, powyżej trzeba stosować już piece z dopalaniem gazowym). Może Pan miałby jakieś namiary na glino-beton? Myślę, że to bardziej jest szamoto-beton. Jest jeszcze jeden problem: zbrojenie. Trzeba by

zastosować jakieś zbrojenie objętościowe i to nie stalowe. Najbardziej

pasowałoby cięte włókno azbestowe. To problematyka oparta na temperaturze osiąganej przez komorę spalania i współczynniki rozszerzalności cieplnej. Ale sam temat jest na tyle ciekawy, że będę go drążył. ..."

Następna płytka z unikatami juz w drodze.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxell, Pracowałem kiedyś w elektrociepłowni i do zbrojenia sklepienia kotłów(komora spalania) stosowaliśmy pręty z kwasówk (cement 750 alu) inne puchły i sklepienie spadało.

pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.