Skocz do zawartości

Jaki nóż do krojenia wędlin


szotornik

Rekomendowane odpowiedzi

a ja Panowie używam noże takie jakimi kiedyś w zakładzie pracowałem tj.

poczciwy Polski Gerlach :smile: oraz na codzień do trybowania,krojenia

nóż myśliwski Kopromet ze wzgledu na bardzo dobrą stal nie wymaga

częstego ostrzenia (to ten sam mały nożyk którym na III zlocie rozbierałem

półtusze) ciągle jest niezły za sprawą fajnej drewnianej rękojeści i dobrego

ostrza

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 147
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Zamierzam coś takiego kupić,a nie chcę mieć kłopotów

witaj Kusy

mała uwaga jak będziesz kupował zwróć uwage czy nóż jest dla praworęcznych

czy leworęcznych taki mały szczególik lecz ważny przy nożach jednostronnie

ostrzonych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kusy ,to jest Santoku ,jeszcze go nie ostrzyłem ,na razie czytałem jak go ostrzyć ,w nożach tych jest bardzo ważne żeby zachować odpowiedni kąt ,tylko jak tego dokonać :lol: dużo informacji można znależć na stronie http://www.knives.pl/forum/index.php/board,47.0.html ,zresztą widzę że odwiedzałeś stronkę knives.pl ,pozdrawiam

całe życie się uczę , a czy się nauczę...

http://images37.fotosik.pl/1274/4fa8487176da947bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zdecydowanie polecam noże ceramiczne. Dawno kupiłam sobie ten model http://allegro.pl/item881077897_noz_ceramiczny_uniwersalny_kyocera.html i do dziś jest bardzo ostry.

 

Ceramika ma tą przewagę nad stalą że nie wchodzi w reakcje z krojoną żywnością (dotyczy to zwłaszcza owoców i warzyw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceramika ma tą przewagę nad stalą że nie wchodzi w reakcje z krojoną żywnością (dotyczy to zwłaszcza owoców i warzyw)

A w jaką reakcję wchodzi nóż ze stali nierdzewnej .? :question: :wink:

 

A jak już by wchodził jakie to ma znaczenie w praktyce ?

POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pracuje wrzeżni na codzień i polecam noże firmy DICK (niemieckie)VICTORINOX (szwajcaria)tzw.FLEXIBLE,no i oczywiście SWIBO też szwajcary a noży polkars nie polecam

Dlaczego nasze, Polskie zawsze uznawane jest za gorsze ?

Bo co ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba się zastanowić. Do czego potrzebujecie noża.

Z mojego doświadczenia wiem że marka noża z tz blachy szwedzkiej są dobre MORA, DICK, FRISKAS to była niegdyś jedna firma i produkują dobre noże i prawie wszelkiego rodzaju i różnej miękkości. Zapominamy że nie wszystkie nadają się do ostrzenia na toczaku lub bazarowych kamieniach, oprócz POLKARS.

Ta stal ma dużo do życzenia ;)

Jako nóż używany w domu i nie zaczęto też będzie kroił, ale jak był ostrzony wystarczy 2 tyg nieużywania i rdza na min wychodzi.

Inaczej się to ma do noży tz. szwedów tutaj ten proces utleniania się stali jest dłuższy.

Każdy nóż wchodzi w reakcję z mięsem, wodą, solą .... stopień i szybkość tej reakcji jest inny oraz sposób użytkowania i dbałości o nóż ma duży wpływ.

Nie wiem kto mówi że nóż ceramiczny jest lepszy ;) chyba muszę zrobić test :D

nie wierzę w bajki że po miesiącu użytkowania a zwłaszcza w kuchni ceramiczne noże się nie tępią, jak by tak było to już dawno chodziłby w zakładach mięsnych (jak to się stało z nożami krążkowymi). :rolleyes:

Każdy z nas ma inne upodobania co do noża. Jeden woli szeroki inny długi cienki a jeszcze inny wygięty, z rączką z ABSem lub plastikiem itd.

Moim zdaniem należy wybrać taki aby sprawiał przyjemność nim pracować no i wyostrzonym :cool:

:lol:

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaką reakcję wchodzi nóż ze stali nierdzewnej .?

 

A jak już by wchodził jakie to ma znaczenie w praktyce ?

 

Najprostszym przykładem będzie reakcja utleniania.

W praktyce wygląda to w ten sposób że tracimy większość witamin, które znajdują się w owocach i warzywach.

Dlatego bardzo ważne jest z czego wykonane jest ostrze noża. Jakiś czas temu czytałam, że ostrza wykonane są z różnych stopów metali, zawierają śladowe ilości rtęci, ołowiu. Jakie znaczenie dla naszego zdrowia mają te pierwiastki nie muszę chyba pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z nas ma inne upodobania co do noża. Jeden woli szeroki inny długi cienki a jeszcze inny wygięty, z rączką z ABSem lub plastikiem itd

Ja np. używam noży, które kupiliśmy z żonką ponad 20 lat temu na

"wycieczce" do byłego ZSRR - ich wykonanie to słynne "nie gniotsia, nie łamiotsia" :grin: :grin:

zawierają śladowe ilości rtęci, ołowiu. Jakie znaczenie dla naszego zdrowia mają te pierwiastki nie muszę chyba pisać

Więcej tej rtęci jest w amalgamatowych plombach :wink:

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostszym przykładem będzie reakcja utleniania.

W praktyce wygląda to w ten sposób że tracimy większość witamin, które znajdują się w owocach i warzywach.

Stal nierdzewna nie utlenia się nie wchodzi z niczym w reakcję.

A i zwykła stal ażeby wyciągała witaminy z owoców to by musiała w nich trochę czasu tkwić.

Ponadto kupujemy owoce w których jest cała tablica mendelejewa i tym się nikt nie przejmuje. Nawet nasze owoce z ogródka tez są podtrute.

Tak że takie coś jak reakcje utleniania tracenie witamin na pewno do mnie nie przemawiają.

A tym bardziej cena tego noża. Za tę cenę mam porządny nóż który też nie będzie wchodził z niczym w reakcję. A zastosowań będzie miał dużo więcej.

Ale każdy może mieć swoje zdanie.

POZDRAWIAM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stal nierdzewna nie utlenia się nie wchodzi z niczym w reakcję.

założysz się :wink:

Więcej wdychasz na ulicy niż od tego noża :lol:

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witaj w naszym gronie :grin:

osobiscie polecam noze Cutto

Rozumiem, że jeśli polecasz to je znasz.

Może więc zamiast pytać

Czy ktoś miał coś z nimi też do czynienia?

napisz dlaczego je polecasz.

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286http://www.otofotki.pl/obrazki/wqdz690429546a.GIF

 

Piszę poprawnie po polsku. (Przynajmniej się staram ;P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarkof: dokladnie ;)

 

Ja wiem ze one sa dobre, sam uzywam je od 3 lat, robilem kilka testow, w rzezniach pracuja bardzo dobrze.

Od niedawna postanowilem sprzedawac je na allegro. Jak widze jakie ludzie maja w domach i ile za nie placa, to mnie krew zalewa. Najbardziej chyba przy Gerlachu, ktory ma noze tak gowniane, ze szkoda gadac. W Polsce Gerlach uwazany jest za bardzo dobrego producenta nozy ;/, wiec cena maja wysoka za niezlu szajs.

Cutto marki wyrobionej nie maja, m.in. dlatego maja niska cene za bardzo dobry produkt. To ze poreczne, wytrzymale i funkcjonalne wiadomo. Do tego dochodzi fajny wyglad.

Jak na razie opinie od kupujacych mam bardzo dobre, ale nadal jestem ciekaw co inni o nich mysla. Wszystkie cechy podane sa na aukcjach allego.

 

Jestem uzytkownikiem internetu od bardzo dawna i wiem ze na forach nie wrzuca sie reklam (spamow) ;/ Wiec jesli zlamalem zasady - przepraszam, prosze usunac posta. Bana wole nie dostawac, bo o wlasnej wedzarni mysle od dawna ;)

 

pozdrawiam,

garfild

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.