Skocz do zawartości

MASZYNKA NADZIEWARKA DO KIEŁBASY 2,5 kg


alehar

Rekomendowane odpowiedzi

temat jak bumerang....

mówi się że lepszy rydz jak nic, ale lepiej dozbierać na coś porządniejszego

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos ... co nie wytrzepie mi kieszeni

Też bym tak chciał, ale na razie skutecznie służy mi mój "chińczyk" ten na 2,5 kg (faktycznie ok. 2 kg) i do jednorazowej produkcji 4 do 5 kg wystarcza. Ma oczywiście wady, ale jak pisał Abratek "lepszy rydz niż nic".

Pozdrawiam.

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mieć coś w miarę, to chyba z 5 stów trzeba wydać. No chyba, że sam zrobisz :wink:

No... i tu jest właśnie problem :(

Może jednak znajdzie sie ktos na Forum kto z podobnym (takim samym) sprzetem oferowanym na Allegro mial do czynienia.

Wg mnie te nadziewarki z Allegro powinny spelniac swe zadane - mam tu na mysli typowy wyrób kiełbas dla siebie, no ale moze sie mylę ... sposób działania i konstrukcja wydaja sie być logiczne, ale...

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak znajdzie sie ktos na Forum kto z podobnym

Sporo osób ma taki sprzęt i o nim pisali.

Co do kątowych, to podobno niestety porażka. No chyba, że chcesz uszczelniać tłok skórą wieprzową.

A ta druga ma podobno same wady, ale i jedną zaletę jaką jest cena.

Poszukaj na forum, jest tutaj sporo opinii.

AREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie taką za 239 lub 248 ,ale jeszcze nie wypróbowałem.Na pierwszy rzut oka to to nie madaje się bez krążka ze skóry do pasztetowej czy parówek , ale do kiełbasy chyba tak.Lejki też są chyba zbyt krótkie i brak im rowków odpowietrzających.Próba za jakieś 2 tygodnie i wtedy zamieszczę dokładną opinię o tym sprzęcie.Pozdrawiam

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara zasada: tanie mięso psy jedzą. :wink:

Poczekaj -zobaczymy po testach.Nie wszystko złoto co się świeci.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kątowej nie myślalem, tu jest rysunek z tej aukcji http://www.allegro.pl/item657482761_maszynka_2_5kg_nadziewarka_do_kielbasy_kielbas_r77.html

Rysunek:

http://www.alehar.aplus.pl/images/TATA/Schab%20parmenski/Kielbasa_opis/Nadziewarka.jpg

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z tą nadziewarką nie polega na konstrukcji, ale na jakości wykonania.

i jak wskazują opisy, wykonanie może być różne w kolejnych egzemplarzach

I ja przeszedłem etap z tą nadziewarką - ważna zasada przy niej to odrobina delikatności, wtedy jakiś czas popracuje

 

Jako uszczelnienie tłoka fajnie sprawdzał się pierścień który zrobiłem z silikonu, farsz rozpierając go powodował dociskanie do ścianek

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też przerabiałem ten typ nadziewarki.Tak jak pisze Abratek - potrzeba delikatności.U mnie jak zacząłem szybciej kręcić, po prostu przeskoczyła nakrętka (rear cover) na gwintach.Potem trzeba było zabawy,żeby zakręcić.Ale i tak w porównaniu do nadziewania zelmerkiem (przynajmniej dla mnie) to jak jazda rowerem do motoru (WSK :grin: )

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alehar mówiłem Ci że to szajs.

Niby ma atest PZH ale do dziś go nie widziałem, jak ktoś ma to niech mi prześle.

Produkt jest Chiński i nikt nie wie z czego zrobiony a to dla mnie dyskwalifikacja.

 

Poczekaj jeśli możesz ze dwa tygodnie, będę miał pionowe nadziewarki ok 5kg za ok 400-500 zł, z porządnej stali i dobrze wykonane.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alehar ja mam taką http://www.allegro.pl/item652269918_duza_nadziewarka_maszynka_do_kielbasy_3_0_kg.html tyle, że rok temu kosztowała 190zł. Jeśli produkcja nie przekracza 20kg. jednorazowo to spokojnie wystarcza. Przedtem kupiłem pozimą, na teoretycznie 1,5kg. Zbyt mała, ale przynajmniej miała szczelny tłok. Używam ją tylko do parówek.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

hi

Tu jest troche sprzetu .

Nadziewarki 80USD , Mieszalki 109 usd

 

http://www.northerntool.com/webapp/wcs/stores/servlet/product_6970_200308623_200308623

 

Mysle ze do odbioru w polsce (przesylka wliczona ) byly by

nadziewarki (ok 2,5 kg) ok 130usd , mieszalki 165usd

 

Widzicie dolar dosc drogi , ale gdy byl rok temu po 2 zl to taka superowa nadziewareczka 260 zl by byla z przesylka , a mieszaleczka ok 350 zl

 

No ale jakbyscie mieli ochote cos zamowic ze stron usa - piszcie

 

 

Jak ktos bedzie chcial moge wyslac do polski a tam sobie odbierzecie np u mojej siostry , lub bezposrednio do was na adres (kwestia zaufania do mnie bo w ten sposob byscie musieli mi kase wyslac ) a jak odbior u siostry w pl to zaplacicie jej przy odbiorze .

 

 

Oczywiscie ja sie nie reklamuje czy co , poprostu oferuje pomoc wedzarniczej braci , a moja prowizja to jakies dobre polskie piwo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oczywiscie ja sie nie reklamuje czy co , poprostu oferuje pomoc wedzarniczej braci , a moja prowizja to jakies dobre polskie piwo .

Bracie , jesteś szlachetnym człowiekiem .

 

 

Gorąco pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alehar ja mam taką http://www.allegro.pl/item652269918_duza_nadziewarka_maszynka_do_kielbasy_3_0_kg.html tyle, że rok temu kosztowała 190zł. Jeśli produkcja nie przekracza 20kg. jednorazowo to spokojnie wystarcza. Przedtem kupiłem pozimą, na teoretycznie 1,5kg. Zbyt mała, ale przynajmniej miała szczelny tłok. Używam ją tylko do parówek.

Pzdr.

Tez myslalem o tej (Twój link) wydaje sie byc najbardziej solidna z oferowanych na Allegro.

Co do "produkcji" to jak pisalem - ma byc przeznaczona tylko i wyłącznie dla wlasnych potrzeb , a nie są to potrzeby aż tak duże, aby wpadać w inwestycje w wysokości ok. 600 - 800 zł.

Z drugiej strony napewno kazdy z nas oczekuje od zakupionego sprzetu bezstresowej i bezawaryjnej pracy. Czyli należy poszukać kompromisu pomiędzy ceną a jakością mając również na uwadze cel i wielkość produkcji wędlin (kiełbas).

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś tu nie bardzo kumam:

Wykonanie: STAL NIERDZEWNA

Elementy:

- korpus aluminiowy

A niżej:

Szczegóły: Korpus wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

 

To jak to właściwie jest, aluminium czy stal nierdewna?

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.