Skocz do zawartości

Wolnowar (albo Slow-cooker)


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jak już wcześniej w innym temacie pisałem, nabyłem to urządzenie i powiem tak:

Jestem baaardzo z niego zadowolony!

Jak na razie przyrządziłem w nim

1. Grochówkę - praktycznie zero roboty, wrzucamy wszystkie składniki, (groch nie moczony), włączamy i zapominamy. Po ok. 10 godz. mamy pyszną zupę. Jako, że nastawiłem wieczorem, grochówka była gotowa rano. To zostawiłem ustrojstwo załączone i poszedłem do pracy. Po powrocie z pracy skonsumowałem. Okazuje się, że po w sumie 22 godzinach ciągłego "gotowania" zupa była pyszna. Nic się nie rozgotowało (marchewka, ziemniaki), mięso kruche, soczyste.

2. Sztuka mięsa (nie nazywam pieczenią, bo nie piekłem) z warzywami. To est dopiero fajne! Mięso obsmażyłem na patelni, do gara, warzywa i zapomniałem na 10 godzin. Mięso wyszło kruche, soczyste, rozpływające się w ustach. Znajomy stwierdził, że jeszcze nie jadł tak dobrze przyrządzonego mięsa :wink:

Zrobiłem też fasolkę po bretońsku i gulasz wieprzowy, efekt za każdym razem super.

A najlepsze jest to, że wcale nie trzeba tego pilnować, a wszystkie składniki można dać od razu, bo nic się nie rozgotuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 375
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Kosztują około 800-1000złotych i można obejrzeć np na allegro bo są tam wystawione wolnowary firmy Kitchenaid ale z tego co widzę to można kupić i za 300zł firmy kenwood a i taniej firmy Morphy Richards (?) za 65 zł .

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem dokładnie ten

http://allegro.pl/item737924038_wolnowar_garnek_parowar_wahlzx639_ostatnie_7_tanio.html

 

Dodam jeszcze, że znajomy zrobił w nim powidła śliwkowe. Wrzucił śliwki, poszedł do pracy, wrócił i miał powidła.... :grin:

 

[ Dodano: Wto Wrz 29, 2009 22:40 ]

Kosztują około 800-1000złotych

Aż tyle nie trzeba wydać :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wrzucić i za dwie chwilę gotowe.

 

To nie dwie chwile tylko cała noc lub cały dzień :smile: Czyli całą noc możesz się zająć przyjemnościami , wstajesz i masz śniadanio - obiad . Dobre :!: :smile:

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej zasadzie to działa?

 

Po prostu podgrzewa. Tyle, że nie grzeje dno, tylko boki garnka na całym obwodzie. Nawet mieszać potraw nie trzeba. Jak chcecie, mogę przywieźć do Brennej, to na szybko :grin: coś powoli uwarzymy :wink:

 

[ Dodano: Sro Wrz 30, 2009 08:39 ]

A czy w tym cudaku można np dusić mięsko?

2. Sztuka mięsa (nie nazywam pieczenią, bo nie piekłem) z warzywami. To est dopiero fajne! Mięso obsmażyłem na patelni, do gara, warzywa i zapomniałem na 10 godzin. Mięso wyszło kruche, soczyste, rozpływające się w ustach. Znajomy stwierdził, że jeszcze nie jadł tak dobrze przyrządzonego mięsa :wink:

Zrobiłem też fasolkę po bretońsku i gulasz wieprzowy,

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się nie załapałem :(

 

Dla zainteresowanych - temat slow-cookerów, wolnowarów czy jak to to nazwać poruszany był również w tym poście. Na trzeciej stronie zamieściłem tłumaczenie z wikipedii odnośnie tego ustrojstwa.

 

Pozostaje mi czekać i obserwować, czy nie pojawią się znów. Przyznaję, cena mnie bardzo pozytywnie zaskoczyła.

Czy któryś z posiadaczy mógłby jakoś ogólnie podpowiedzieć, ile taki slow-cooker prądu żre w rzeczywistości? Wg opisu na aukcji 280W, ale podejrzewam, że nie podgrzewa cały czas, a włącza się tylko okresowo wg wskazań termostatu.

Jeśli możesz - wejdź proszę na stronę stronę pajacyk.pl i pomóż nakarmić jakieś dziecko. Dla Ciebie to parę sekund i kilka kilobajtów. Dla Niego to krok bliżej normalnego posiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Gar zamówiony! Jeśli można to proszę o przepisy Szanownych Kolegów i Koleżanki na przysmaki z tego wynalazku.

Pozdrawiam

Robert

Miałeć szczęście :) ja już sie nie załapałem :( dzwoniłem do firmy - w najbliżsszym czasie (ok. 3-4 miesiecy) nie bedzie tego towaru... a gdzie indziej ceny - innych producentów - juz ok. 200 -300 zł.

Ten jest za 65 zł - tylko grzałka o mniejszej mocy i pojemność mniejsza http://divina-sklep.pl/wolnowar-morphy-richards-mr48710-150w-p-179.html

... i tu... prawie za 300 zł http://alejahandlowa.pl/tr/produkt/kenwood-cp-706---slow-cookers--wolnowar--legnica_3144791.html

 

... w sumie nie ma tego dużo na rynku - pomijam takie za ok. 800 zł :rolleyes: :!:

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... obaczym to cudo :grin: - dziś kurier dostarczył paczkę :grin: , ale czy jutro dam radę przetestować to nie wiem
Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no... obaczym to cudo - dziś kurier dostarczył paczkę , ale czy jutro dam radę przetestować to nie wiem

A to ty żeś kupił ostatniego z tej partii :grin:

To nie czekaj do jutra, tylko dziś tam coś wrzuć. Jutro będziesz miał fajne żarcie :tongue:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O nie, nie ostatniego :lol: - raczej gdzieś tak w środku stawki :grin:

 

na nie swoje konto brałem :wink:

 

Pospieszyłem się bo dziś robiłem "tuszonku" - byłoby się sprawdziło

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.