Skocz do zawartości

Propozycja sprzętowa na praskę


golaszm

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany szynkowarką zrobioną z garnka do szparagów zerknąłem na allegro, by rozejrzeć się za innymi możliwościami improwizacji.

 

I niniejszym rzucam luźny pomysł:

Moim zdaniem ten oto garnek do ryby mogłby być z powodzeniem przerobiony na praskę.

 

Gdyby kiedyś w przyszłości aukcje się skończyły :P - to dla ułatwienia wklejam zdjęcie:

http://img33.imageshack.us/img33/7130/800080324.th.jpg

 

Aktualnie w ofercie ma go bodaj troje sprzedawców, przy czym jeden zdecydowanie drożej od pozostałych ;)

 

Niniejszym oświadczam, że nie jestem powiązany (i nie planuję być) z żadnym ze sprzedających. Jeśli administracja forum uzna, że udzieliłem zbyt dokładnych wskazówek, proszę o zmoderowanie postu.

Jeśli możesz - wejdź proszę na stronę stronę pajacyk.pl i pomóż nakarmić jakieś dziecko. Dla Ciebie to parę sekund i kilka kilobajtów. Dla Niego to krok bliżej normalnego posiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten oto garnek do ryby mogłby być z powodzeniem przerobiony na praskę.

Ten garnek ma słuszne wymiary; szczególnie jeden :wink:

Parzenie wymagałoby odpowiedniego naczynia i z tym może być kłopot.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki od lat i używałem go do gotowania gołąbków a i do zrobienia boczku rolowanego na parze, Do innych celów też jest wykorzystywany, mój jest aluminiowy. Dziś dowiedziałem się, że to do ryb.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
A ja mam jeszcze takie pytanie techniczne odnosnie prasek czy szynkowarów... czy one musza byc super szczelne? tzn czy wsad musi byc zupełnie odseparowany od wody w garnku? Prozaiczne pytanie ale nigdzie tego nie znalazłem... nie chodzi i naczynie cisnieniowe bo wiadomo... z góry dzieki...

MIŁOŚĆ

JEST PIĘKNYM KWIATEM

KTÓRY KWITNIE

POŚRÓD CHWASTÓW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien, ale nie musi. Pod wpływem temperatury warstwa mięsa stykająca się bezposrednio z wodą ulega denaturyzacji i nie przepuszcza soków do wody i na odwrót.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwie praski . Jedna z nierdzewki i tu nie ma konieczności używania woreczków , więc musi być szczelna . Druga z aluminium . Tutaj praska mogłaby być nieszczelna , ponieważ wsad jest w woreczku . Co do szynkowarki nierdzewnej . Napisałem ,że nie ma konieczności używania woreczka , ale ja ostatnio też towar wsadzam w torebkę . Znacznie to ułatwia wyjęcie gotowego wyrobu .
daro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.