Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

napęd do maszynki 32

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
863 odpowiedzi w tym temacie

#781 am31

am31

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćWwa

Napisano 12 lut 2013 - 22:56

Witam wszystkich bardzo serdecznie.
W weekend zrobiłem swoją perwszą kiełbase, przerabiając przy tym 50 kg dziczyzny. Pracowałem na pożyczonej Alfie 32 i muszę przyznać że łatwo nie było, ręka troche bolała od tego mielenia:) Nie była to najprzyjemniejsza częśc zabawy z mięskiem.
I w związku z tym mam małe pytanie, czy oferowane na rynku maszynki z takim kołem zamachowym są solidną konstrukcją? coś takiego http://allegro.pl/32...3004167837.html
Noszę się bowiem z zamiarem zakupu własnej maszynki i zabawy z kiełbasami na dłużej :wink: Jaki sprzęt byście polecili do domowego użytku. Myślę nad mniejszą Alfa 22 albo własnie takie tańsze maszynki z gotowym kołem zamachowym.

#782 kociamberek

kociamberek

Początkujący

• Użytkownicy
  • 44 postów
  • MiejscowośćJasło

Napisano 12 lut 2013 - 23:06

nie kupuj tego chińskiego badziewia, miałem to i stwierdzam że to się nadaje d wszystkiego tylko nie do mielenia, jak już to szukaj oryginalnej alfy ale ciężko ją teraz znaleźć

#783 jaro71

jaro71

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 78 postów
  • Miejscowośćlubuskie

Napisano 12 lut 2013 - 23:22

kolego nie radze tego kupować to chińska tandeta tak jak napisał poprzednik nie nadaje sie do mielenia miesa

#784 krzysztofk9

krzysztofk9

Początkujący

• Użytkownicy
  • 16 postów
  • Miejscowośćokolice Łowicza

Napisano 13 lut 2013 - 09:41

Z drugiej strony mam takie coś trzeci rok, dorobiłem u ślusarza tylko nowe koło pasowe bo tamto pękło, podłączyłem silnik i mielę tym średnio 5 kg dziennie całych korpusów drobiowych, kości z udek, jagnięta itd- na karmę dla moich psów. Zmieliła co najmniej 3000 kg takich twardych często elementów i poza wymianą sit i noży co jakiś czas, nic się nie dzieje - nawet łożyska wytrzymują, trochę ten ocynk miejscami w środku zszedł tylko.

#785 kociamberek

kociamberek

Początkujący

• Użytkownicy
  • 44 postów
  • MiejscowośćJasło

Napisano 13 lut 2013 - 10:32

do twardych rzeczy się nadaje ale nie do mięsa, w mojej jest taki luz pomiędzy ślimakiem a korpusem że nie ma prawa mielić mięsa
w Jaśle widziałem oryginalną alfę 22 kosztuje ponad 300 zł jak ktoś chce to podam namiar na sklep

#786 am31

am31

Nowicjusz

• Użytkownicy
  • 2 postów
  • MiejscowośćWwa

Napisano 13 lut 2013 - 16:35

krzysztofk9, no kawał mięsa tym przerobiłeś :wink:
Mieląc maszynką Alfa 32 wszystko szło jak burza, razem z ojcem te 50 kg zmieliliśmy może w 40min. Ale nie ukrywam że ręce mi puchły niemiłosiernie:)
Nie wyobrażam sobie nadziewania kiełbaski maszynką elektryczną bo ręcznie czuję co robie, wszystko mogę uformować tak jak mi się podoba. Gdyby jednak chodziło o samo mielenie raczej kupiłbym elektryka.
Reasumując chyba będę celował w Alfe 22, mniejsza, poręczniejsza a i kręcić pewnie będzie łatwiej. No albo coś z napędem, sporo tego jest w przeróżnych sklepach internetowych.
Rozumiem że tak wysoka cena Alfy wynika z tego że zakłady Bostal padły, tak? bo przecież z lejkami i sitkami taki zestaw kosztuje okolo 400zł :cry:

#787 ROBSON REDDEVIL

ROBSON REDDEVIL

Początkujący

• Użytkownicy
  • 49 postów
  • MiejscowośćRaszyn W-wa

Napisano 20 lut 2013 - 23:05

Cześć mam pytanko.
Czy,jak wasza maszyneria pracuje podłączona pod napędem wytwarzają wam się jakieś opiłki podczas pracy :question: chodzi mi konkretnie o miejsca gdzie występuje mocniejsze tarcie :mellow:

#788 ROBSON REDDEVIL

ROBSON REDDEVIL

Początkujący

• Użytkownicy
  • 49 postów
  • MiejscowośćRaszyn W-wa

Napisano 20 lut 2013 - 23:36

O smarowaniu to ja pamiętam :tongue:
Zdaje mi się,że u mnie maszynka jest odrobinę za nisko ,jak napęd i występuje jakieś naprężenie,ale to prototyp dopracuje się :wink: PIS-U czym smarujesz zwykłym olejem jadalnym?

#789 ROBSON REDDEVIL

ROBSON REDDEVIL

Początkujący

• Użytkownicy
  • 49 postów
  • MiejscowośćRaszyn W-wa

Napisano 25 lut 2013 - 12:48

Witam !
Co myslicie o czymś takim do smarowania miejsc mocno pracujących?
http://t3.gstatic.co...lhWhgYbAX0ebd04

[size=9][ Dodano: Pon 25 Lut, 2013 12:53 ][/size]
Zapomniałem dodać ,że używa się tego w przemyśle spożywczym w maszynach ,łożyskach ślizgowych itp.jest bezwonny i bezbarwny jego niewielki kontakt z żywnością(gdyby smar się dostał) nie jest zagrożeniem dla zdrowia :!:

#790 janus_z

janus_z

Początkujący

• Użytkownicy
  • 14 postów
  • Miejscowośćpodkarpackie

Napisano 26 lut 2013 - 08:48

Witam

Co sadzicie o takiej przekładni TM 030 za 130zł, zastanawiam się czy przekładnia nie będzie za słaba w sensie fizycznym tzn. czy przeniesie taki moment obrotowy i się nie rozsypie ?, i do tego silnik 0,37 kw (mam).
I tak dumam jeszcze ile Nm potrzebuje taka maszynka Alfa 22 podczas mielenia na powiedzmy siatce 3, ktoś się orientuje?

Pozdrawiam

#791 bogdan b

bogdan b

Weteran

• Klub Przyjaciół Prosiaczka
  • 1271 postów
  • MiejscowośćOgrodzieniec

Napisano 02 mar 2013 - 15:18

Co sadzicie o takiej przekładni TM 030 za 130zł,

Lepiej kup sobie od razu komplet ( motoreduktor) i tylko połączenie zrobisz i mielisz na całego .

http://allegro.pl/mo...2998650121.html

http://allegro.pl/si...3055187946.html

http://allegro.pl/si...3059672018.html

Musisz poszukać : obroty 60 - 100 i powyżej 0,3 KW , chociaż ja mam 0,25 KW (siłowy ) i 86 obrotów do 32 i działa ale zawsze lepiej mieć mocniejszy .

#792 janus_z

janus_z

Początkujący

• Użytkownicy
  • 14 postów
  • Miejscowośćpodkarpackie

Napisano 11 mar 2013 - 09:46

Troche policzyłem, moze sie komus przyda :)
a więc, dane dla silników 1380 obr/min i przełozeniu 1:20 co daje 69 obr/min dla maszynki

silnik 180 W=max moment na wyjściu przekładni 25Nm
silnik 250 W=max moment na wyjściu przekładni 35Nm
silnik 370 W=max moment na wyjściu przekładni 51Nm
silnik 550 W=max moment na wyjściu przekładni 76Nm
silnik 750 W=max moment na wyjściu przekładni 103Nm

Z postów Dziadka, wynikam ze min. komfort pracy dla maszynki ALfa 22 to pewnie tak silnik z 370 Watt z przekladnia 1:20 co daje 51 N/m czyli taka przekąłdnia o wielkości "Tm 30" za mała, wystarczy według katalogu przekałdnia wielkosci "Tm 40" w niej max moment wynosci własnie około 51 N/m

#793 mtomaszko

mtomaszko

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 216 postów
  • Miejscowośćmałopolskie

Napisano 12 mar 2013 - 10:27

doradzcie czym się różnią te maszynki
nr 1
http://allegro.pl/al...3042210524.html
nr2
http://allegro.pl/ma...3070000093.html

jestem na etapie zakupu więc............

#794 Henio

Henio

Weteran

• 2643 postów
  • MiejscowośćGdańsk Nowy Port

Napisano 12 mar 2013 - 10:38

Różnią się ustawieniem korby do zdjęcia (jedna ma korbę w górze , a druga na boku ) . nie patrzyłem na cenę , ale bierz tą tańszą .

#795 mtomaszko

mtomaszko

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 216 postów
  • Miejscowośćmałopolskie

Napisano 12 mar 2013 - 10:40

:)))))))

#796 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5067 postów
  • Miejscowośćz Narwi

Napisano 12 mar 2013 - 10:49

Różni je tylko cena, związana z większą zachłannością do oskubania z kasy kupującego .

#797 mtomaszko

mtomaszko

Stały bywalec

• Użytkownicy
  • 216 postów
  • Miejscowośćmałopolskie

Napisano 12 mar 2013 - 10:50

pijawy ..........
dzięki dziadku.......

#798 abratek

abratek

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 5777 postów

Napisano 12 mar 2013 - 20:42

A mnie zastanawia czy to są "te" stare dobre Alfy... czy tylko ich podróbka :rolleyes: (oby przynajmniej udolna )

#799 miro

miro

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 7960 postów

Napisano 12 mar 2013 - 21:33

Od dobrych czterech lat odlewnia w Częstochowie nie działa.
Jakiś czas można było dostać tzw. "resztki magazynowe".
Teraz nie wiadomo skąd :wink: na rynku pokazują się oryginalne ALFY z ....... no właśnie ?
Co ciekawe z nowych maszynek odchodzi ocynk, a średnica sitek nie pasuje, choć kiedyś nie było takiego problemu.

#800 bogdan b

bogdan b

Weteran

• 1271 postów
  • MiejscowośćOgrodzieniec

Napisano 12 mar 2013 - 22:27

mtomaszko, ta tańsza bardziej przypomina polski wyrób , z kolei ta droższa świeci na odległość jakąś podróbą .
Mirek dobrze pisze ,jak są jeszcze gdzieś oryginalne to pojedyncze egzemplarze , spotkałem raz oryginał na rynku - za 360 zł .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych