Skocz do zawartości

Mięso z TESCO


sawca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zakupem mięsa z tego marketu bo jest dużo tańsze niż u "mojego" dostawcy. Pasuje mi ze mogę kupić np po 5kg z asortymentu a nie półtusze bo nie chce się "bawić" z jej rozbiorem.

Ciekawi mnie czy to mięsko nie jest już "doprawione" i czy nie będzie jakiejś przykrej "niespodzianki'- ktoś wie? A może są na forum osoby które pracują lub pracowały w Tesco i uchylą rąbka tajemnicy?

Ja tam lubię swoja schizofrenię jest z kim wypić i pogadać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja pierwszy raz kupilem parę lat temu jak Tesco zaistnialo, później jeszcze parę razy.... i koniec, dla mnie kompletnie nic nie warte (smak - a raczej brak smaku, struktura, dziwna wodnistość), wole "przepłacić" parę złotych niż kupować w supermarketach... ale... może coś się zmieniło - wolę jednak tego nie sprawdzać...

Pozdrawiam - Alehar

Instagram   alehar9999


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ostatniej produkcji kupiłem paczkę (5kg) mięsa drobnego "od szynki", jak było napisane.

Mięso było fantastyczne, świeże ,jędrne i chude, po przeprowadzonej klasyfikacji otrzymałem 3,5kg kl I i 1,5 kg kl IIA.

Cena mięsa, jeżeli dobrze pamiętam ok. 13zł./kg

 

[ Dodano: Pią 09 Kwi, 2010 08:21 ]

Zakup oczywiście w Tesco.

Sznurek od mojej wędzonki jest smaczniejszy od wędlin z marketu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję od dłuższego czasu i nie moge powiedzieć nic złego. Warunek jeden nigdy nie kupuję mięsa luzem, zawsze staram się kupować tzw "dużą paczkę" w tym roku kupowałem łopatkę z Sokołowa- bez uwag, schab z Ełku trochę dużo przyległości ale w tej cenie kupuję wieprzową II, karczek produkcja Hiszpania- rewelacyjny, szynka z Sokołowa i z Ełku troche dużo pozostawionej słoninki ale to akurat nie był dla mnie feler. wszysko zostało zagospodarowane w 100% wyroby wyszły smaczne. Ta forma zakupu mi osobiście odpowiada, żadnych kości , skór i innych odpadów no i cena bez porównania, staram się kupować w promocjach u nas w Tesco każdego tygodnia jest promocja na inne mięsko, aktualnie łopatka b/k,b/s - 8,99pln.

Jeżeli kupujesz luzem zapytaj sprzedawcę czy to mięsko z paczek czy z innej dostawy, u nas z reguły rozpakowują z" dużych paczek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujcie bez obaw - nic nie przyprawiamy, mięso luzem też jest czyste . Jedyna róznica między mięsem od rolnika a tym w Tesco to tucz przemysłowy. Producenci sprawdzeni.

Piszę bo wiem :grin:

Jeszcze nigdy nie było tak źle by nie mogło być jeszcze gorzej... ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zakupem mięsa z tego marketu bo jest dużo tańsze niż u "mojego" dostawcy. Pasuje mi ze mogę kupić np po 5kg z asortymentu a nie półtusze bo nie chce się "bawić" z jej rozbiorem.

Ciekawi mnie czy to mięsko nie jest już "doprawione" i czy nie będzie jakiejś przykrej "niespodzianki'- ktoś wie? A może są na forum osoby które pracują lub pracowały w Tesco i uchylą rąbka tajemnicy?

Większym zaufaniem obdarzam Leclerca na Inflanckiej z tego względu że mają tam olbrzymi przemiał żywności.

Typowy supermarket spożywczy.

pozdrawiam

Geronimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bogdan pisze, że można spokojnie kupować mięso w TESCO, to możecie mu wierzyć, iż pisze prawdę. A w łódzkim to juz bez jakichkolwiek obaw. :grin:

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Tesco kupiłem golonki wołowinę i wszystko świeże po 4,99 za kilogram. A było to na na godzinę przed zamknięciem w sobotę 03.04.2010r. Tesco mam pod nosem w Gdańsku i czynny 24/h i jak już muszą zamknąć, to się opłaca z workiem pieniędzy wybrać. Tyle że, strasznie rzadko zamykają.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często kupuje w TESCO, ale NIGDY w promocji.

Ostatnio kupiłem nawet Polska kiełbasę po 36 zl/1kg z takich stoisk w sklepie. I o dziwo się mile rozczarowałem, kiełbasa z mięsa, normalnie uwędzona i przyprawiona. Żadnych obcych posmaków, położyłem jedną w lodowce, a drugą powiesiłem w kuchni – żadnych wycieków, oznak jełczenia czy czegokolwiek co by można było przypisać wędliną ze sklepu.

Może czytają ta stronę / lub jakąś podobną/ i dowiedzieli się jak robić kiełbasę? :lol: :lol: :wink:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wena, Tesco w Gdańsku wynajmuje pomieszczenie prywatnym firmom i aż tak taniego mięska to nie dostanę. Karkówkę mam po 11.57 brutto - schab b/k 14.76 - boczek 9,65 łopatka b/k 10,50 zł.

Mięso przeważnie pochodzi z Niemiec w dużych paczkach i małych do 18 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schab b/k 14.76

Andyandy pięknie uczysz nasz teorii wędzenia bo praktyki w tym tyle i każdy w wędzeniu się połapie że coś nie jest tak. W nazewnictwie to chyba poddałeś się nazwom handlowym . i tak się zastanawiam się czy nie lepiej nazywać ten element

POLĘDWICA BEZ KOŚCI. Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo schab, pochodzi (tłumaczenie z greki, jedno z pierwszych podziału i nazewnictwa kości i mięśni ) nazwa mięśnia, dlatego jeżeli mowa o tradycji itd. to trudno nazwać schab bez schabu??, ale schab (jako miesień) bez kości (czyli czegoś dodatkowego) to już brzmi lepiej.

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handel wciska nam durnoty nie zgodne z fachowym nazewnictwem ale my chyba czytający tyle ksiąg potrafimy się oprzeć durnotom . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak się zastanawiam się czy nie lepiej nazywać ten element

POLĘDWICA BEZ KOŚCI.

Ja się zagubiłem w nazwach elementów, chyba przejdę na nazewnictwo anatomiczne. :cool:

 

A tak naprawdę jak się nazywa schab wieprzowy bez kości - jestem za głupi czytając uczonych. :shock:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak się zastanawiam się czy nie lepiej nazywać ten element

POLĘDWICA BEZ KOŚCI.

Ja się zagubiłem w nazwach elementów, chyba przejdę na nazewnictwo anatomiczne. :cool:

 

A tak naprawdę jak się nazywa schab wieprzowy bez kości - jestem za głupi czytając uczonych. :shock:

Według nauk Greckich – matki medycyny i nauk – schab to nazwa mięśnia.

Według nazewnictwa nowoczesnego (w stosunku do starożytnej Greki) schab bez kości to polędwica.

Według nazewnictwa handlowego, schab bez kości to schab bez kości.

Wybierz sobie coś :grin:

Kto pyta, jest głupcem pięć minut; kto nie pyta, pozostaje nim na całe życie. ..... Nie bój się pytać o radę – lepiej zapytać i zrobić coś dobrze. ....

Albert Einstein

自製煙熏肉

Zanim zadasz pytanie, zajrzyj do filmów szkoleniowych, w przystępny sposób prawdopodobnie odpowiedzą na Twoje pytanie :)

Filmowa Akademia Wędzarniczej Braci ( https://wedlinydomow...arniczej-braci/) lub bezpośrednio z naszego kanału na YouTube Wędzarnicza Brać : https://www.youtube....w_as=subscriber

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schab bez kości to polędwica.

 

 

Tej opcji nie wybiorę na pewno, jeśli chodzi o wieprzowinę

A więc jesteś podzielony taki pół handlowy pól przemysłowy. Można określić jesteś cudotwórcą, bo w czasie wędzenia schab b/k zamienia sie w polędwicę . A więc musisz uważać by szynka nie zamieniła się w baleron . Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.