Skocz do zawartości

Mieszałka i jej podzespoły


ted58

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowym zadymiaczem i w tym miejscy chciał bym się przywitać i serdecznie pozdrowić wszystkich zadymiaczy . co czynię z wielką przyjemnością.

Ponieważ poluję od wielu ,wielu lat jak również łowię rybki ,postanowiłem z większym profesjonalizmem zająć się przetwórstwem tego upoluję lub złowie.

Znalazłszy ten portal stwierdziłem,że to właśnie to co jest mi do szczęścia potrzebne i co bardzo wzbogaci moją wiedzę w tym zakresie. Posiadam jakieś i doświadczenie i praktykę ale po zapoznaniu się z informacjami jakie tu znalazłem ,uznałem ,że moja wiedza w zakresie przetwórstwa jest powierzchowna i zapewne spędze na tym portalu nie jedną godzinkę w celu doskonalenia swoich umiejętności. Obecnie jestem w fazie kompletowania sprzętu i potrzebuję waszej rady lub pomocy gdzie i jaką nabyć mieszałkę. Interesuje mnie najlepiej nabycie samego zbiornika na ok 20 kg farszu z mieszadłem ,wykonane z nierdzewki.

Sprawę napędu jestem w stanie rozwiązać sam. Jeżeli możecie mi coś zasugerować to proszę o pomoc w tym zakresie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://kielbasydomowe.pl/index.php

 

Tutaj oferowali mieszarki 9 i 25 kg. Teraz jest pusto, ale możesz zapytać na PW.

 

A swoją drogą byłbym ostrożny z wielkością mieszarki. Musisz pamiętać, że mieszarka musi być napełniona w ok 50%, żeby coś zmieszała.

AREK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hallo!!!

 

Jestem w trakcie budowy mieszarki.

Mam pytanie do posiadaczy takiej to maszyny:

Jaki rodzaj mieszadla jest lepszy lopatkowy czy slimakowy albo nie ma to wiekszego znaczenia?

Wszystko zależy od rozmiaru mieszałki.Według mnie ( i tylko mnie, posiadacza dwóch mieszałek 22kg) w mieszałkach do pewnej masy ( załóżmy 25kg) typ ślimakowy się nie sprawdzi, po prostu gabarytowo jest ciężko umieścić ślimacznicę - gabarytowo mam na myśli szerokość mieszałki.Jak się komuś uda umieścić ślimaki na tak krótkim odcinku to tylko chwała jemu i " ślimaki" wtedy będą lepsze (o żadnym miażdżeniu farszu nie ma mowy) chyba , że ktoś ma na myśli mieszałkę ślimakową mając w wyobraźni gardziel maszynki do mielenia :grin:

Na razie to tyle.

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Pis!!

 

Jak ci to nie sprawi klopotu to zalacz kilka nfotek,

Z gory dzieki.

 

[ Dodano: Pią 23 Lip, 2010 22:36 ]

Wszystko zależy od rozmiaru mieszałki.Według mnie ( i tylko mnie, posiadacza dwóch mieszałek 22kg)

Ja to amator.

Wymiary mojej mieszarki to sz 30cm wy 35 cm dl 35 cm obliczona max. poj ca 17kg

pozdrowienia Olek.P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.