Skocz do zawartości

Boczek wędzony


@halusia@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 257
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Oluska kolorek elegancki - po parzeniu lekko ściemnieje. Wyroby godne świątecznego stołu. 

Pozdrawiam cieplutko

 

Całość mojej wypowiedzi jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem i moją opinią - chcesz zgadzaj się, nie chcesz nie zgadzaj się.

Ja życzę jak najlepiej

 

Czerpiesz ze strony "garściami" to wspomóż forum finansami ___ LINK DO POMOCY KPP

Poczytaj o panu S i jak możesz to klepnij go w d..... codziennie 2 razy ___LINK DO STRONY KPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Witam serdecznie To i ja się tu podepnę.

 

 

Z takimi super wyrobami to najlepiej jak założysz swój temat ,  inaczej to będzie bałagan . :D   Wyroby :thumbsup::clap:

 

 

 Pozdrawiam  serdecznie

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Z parzenia wędzonek nie powinniśmy używać wody do celów spożywczych ponieważ w wodzie są nagromadzone " śmieci " z wędzenia.


Pozdrawiam

Edytowane przez chudziak

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mnie kiedyś powiedział aby na wywarze z parzonej szynki nie robić żurku, to trzeba wylać. Myślę że szynka czy boczek w tym przypadku nie ma znaczenia. To było daaawno temu, czy ten ktoś nie miał wystarczającej wiedzy czy mnie oszukał ?

 

Właśnie, mam dwie różne odpowiedzi. I co powinienem zrobić ? 

Edytowane przez rarytasik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu sie zgadzam ze po wedzeniu wode od parzenia wylac.Odpowiedzialem na pytanie ze peklosol nie ma szkodliwosci w w gotowaniu grochowki czy żurku.Wszyscy gotuja na boczku,czy kiełbasie.
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a peklosól mnie nie zabije 
 

Raczej Cię uratuje przed między innymi jadem kiełbasianym.  :)

Nowy użytkowniku! Cała wiedza o wędlinach domowych za darmo https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10412-za-darmo-za-free-dla-każdego-nowego-forumowicza/

 

Miłego dnia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

a peklosól mnie nie zabije 
 

Raczej Cię uratuje przed między innymi jadem kiełbasianym.  :)

 

Wychodzi na to że mnie uratuje przed przedwczesnym ...  ;)  zejściem. Ale jaka jest minimalna granica stosowania peklosoli na kg ? Czy to są normy zawarte w tabelach ? Czy można zejść niżej. Po co kiedy tak ma być ? Ano po to aby wiedzieć gdzie jest granica, której nie powinienem przekroczyć dla bezpieczeństwa, bezpieczeństwa mojego i mojej rodziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Produktów peklowanych  dla  bezpieczeństwa  nie powinno się  poddawać  obróbce termicznej powyżej  170 st.C.(smażenie, pieczenie, grillowanie w wys. temp.) ze względu na powstawanie  szkodliwych nitrozamin.

Z tego wynika, że gotowanie  (do stu kilkunastu st.C)  w tym przypadku   jest  procesem bezpiecznym.

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy woda z parzenia wędzonek naprawdę jest tak szkodliwa?

Pomija wędzonki spalone i osmolone....bo one same w sobie już są złe.

 

A jeśli nie parzymy, tylko podpiekamy w wędzarni....to co wtedy, bo nie ma parzenia które "wyciągnie" to "złe" z wędzenia?

 

@rarytasik

Nie ma czegoś takiego jak dolna ilość azotynu w wyrobie.

Może i można by to wyliczyć, ale każda produkcja jest z zasady różna. Różne peklowanie, wędzenie, obróbka termiczna.

 

Nie da się wyprodukować identycznej jakościowo wędliny.....będzie bardzo podobna, ale nie będzie klonem poprzedniej.

 

Trzymaj się zasad produkcji wędlin, a nie będziesz musiał myśleć o ewentualnym ryzyku.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Trzymaj się zasad produkcji wędlin, a nie będziesz musiał myśleć o ewentualnym ryzyku.

Miro, jak Cię lubię, tak się z Tobą nie zgadzam w tej kwestii. O to mi właśnie chodzi, aby wiedzieć o co pytam, a nie robić w ciemno bo tak zasady nakazują. Według zasad to mogę w sklepie kupić, a nawet u producenta (mnie to nie przekonuje) Ja chcę dla siebie, dobre, zdrowe, naturalne.Czy pomyliłem forum ? Bo widzę że tu ilości hurtowe i zasady przemysłowe. A miałem u Ciebie zrobić zakupy, przekonaj mnie że się mylę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasady produkcji wędlin, nie zasady przemysłowej produkcji...o tym piszę.

Robiąc dla siebie też musisz przestrzegać zasad....czyż nie tak?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A miałem u Ciebie zrobić zakupy

 

Ani ładne   :(  , ani grzeczne   :mad:  to to nie jest.

 

Rarytasik   żebyś  później nie miał do nikogo pretensji o  źle  wskazaną "minimalną granicę"  poczytaj i wnioski wyciągnij sam :

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/2385-czesc-ii-peklowanie/


[Dodano: 13 cze 2017 - 14:54]

 

 

Czy woda z parzenia wędzonek naprawdę jest tak szkodliwa?

 A jeśli nie parzymy, tylko podpiekamy w wędzarni....to co wtedy, bo nie ma parzenia które "wyciągnie" to "złe" z wędzenia?

 

 

Woda  już  sama w sobie jest szkodliwa -  :rolleyes:  azotany  :tongue: .

Ale pomijając to - jeśli chodzi o WWA  to  najwięcej skupia się tego "dziadostwa"  właśnie na powierzchni wędzonek.

Z tego względu wybór -  parzone czy podpiekane  należy .... do nas  - ważne żebyśmy wiedzieli "co w trawie piszczy".

Osobiście wolę podpiekane  :tongue: .

P.S. Osoby, które  tak  strasznie demonizują  WWA w wędlinach  powinny koniecznie zrezygnować  z ....  :cool:   GRILLA     :w00t:  . 

Pozdrawiam Wirus.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.