Skocz do zawartości

Rozmiar maszynki


zbilak

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Jestem 'tu nowy " ale w ogóle stary .

Męczy mnie rozmiar maszynki do mielenia .Nigdzie nie mogę znaleźć sposobu mierzenia maszynek do mięsa. "8" to co ,ani średnica siatki zew.ani wew spotkałem jeszcze "6" "10" "22" Cale też nie mają zastosowania. 6,8,10,22, -co to

..i przy okazji .Nigdy przy mieleniu nie korzystałem z siatki szarpaka (nerka ), czy warto ?

czy siatka 12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkość maszynki to wielkość korpusu a zarazem w każdym numerze (chociaż nie zawsze) jest inny rozmiar siatek i noży . na przykładzie podaję znane mi rozmiary

Nr -5 -to jak Maluch 126

Nr - 8- to jak Panda

Nr 10 -to jak Audi

Nr 12 -Taki sam rozmiar jak nr 10, mocowanie do stołu na cztery śruby - to jak Audi z zimowymi oponami

Nr- 20 mocowanie do stołu jak maszynka nr 10 to jak BMW.

Nr -22 tak jak numer 20 taki sam rozmiar , mocowanie do stołu na czteryśruby - to tak jak BMW z zimowymi oponami

Nr -32 mocowanie na cztery śruby - to tak jak najlepszy mercedes z zimowymi oponami. Takim jakim lubisz jeździć samochodem taką wybierz maszynkę

http://www.wyroby-domowe.pl/maszynki-miesa-c-34.html

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy autorytet na tym forum ,czyli DZIADEK, .Pokazał zdięcie z rozmiarami sitek,oraz typami maszynek.Teraz decyzja należy do ciebie.Ja osobiście wybrałem 32.Jeszcze nic na niej nie kręciłem,ale patrząc na jej wielkość to możliwości ma niesamowite-[MERCEDES] :!: :!: :!:
Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumie ze dziadek to dziadek ale dlaczego maszynka 8 to 8 a 10 to 10 a 22 itd ? no i co z sitkiem szarpakiem ?

A ja nie rozumiem, czego Ty chcesz :???:

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

ok rozumie ze dziadek to dziadek ale dlaczego maszynka 8 to 8 a 10 to 10 a 22 itd ? no i co z sitkiem szarpakiem ?

Kolego.

Co Ty więcej oczekujesz?. Może najpierw poczytaj forum, a później dyskutuj. Na forum znajdziesz WSZYSTKO. Trzeba tylko chcieć, a nie czekać na gotowe :(

 

PS. A dlaczego Fiat 126 to 126, a 125 to 125 - chociaż większy? Po prostu typ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbilak, ,myślę że numery maszynek to poprostu ich numery,po to żeby je rozróżniać.To samo można powiedzieć o samochodach,np.PEUGEOT 106,206,306,i zaden z nich nie ma 106cm.206cm.czy306cm.A wszyscy wiedzą jak wygłądają.Myślę że to samo możemy powiedzieć o maszynkach.Mam nadzieje że pomogłem,a jeżeli nie to twoje pytanie :question: można skierować,tylko do tego kto to wymyślił.Jedno jest oczywiste im większy numer tym większa maszynka,i chyba na tym cały widz polega
Pozdrawiam bogdan b [ Apetyt rośnie w miarę wędzenia ]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zbilak

 

Handluje sprzętem od 20 lat, ale skąd wzięły się oznaczenia 8, 10, 12 itd do tej pory nie wiem.

Jak dobrze zauważyłeś, nie ma to nic wspólnego z rozmiarem sitka czy noża.

Może to jakieś przeliczniki calowe, ale też nie znalazłem zależności.

Tak więc przyjąłem to do wiadomości i dalej nie drażę.

 

Co się tyczy szarpaka, to jest to największe "sitko" o największych otworach dostępne do danej maszynki.

Generalnie służy jako zastępnik ręcznego krojenia mięsa.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Zbilak

 

Handluje sprzętem od 20 lat, ale skąd wzięły się oznaczenia 8, 10, 12 itd do tej pory nie wiem.

Jak dobrze zauważyłeś, nie ma to nic wspólnego z rozmiarem sitka czy noża.

Może to jakieś przeliczniki calowe, ale też nie znalazłem zależności.

Tak więc przyjąłem to do wiadomości i dalej nie drażę.

.

dzięki Miro

widzę ze Ty mnie zrozumiałeś , a ja i tak znajdę zależność . Mozna czytać i czytać ze zrozumieniem , Można jeździć każdym z tych aut i się nie zastanawiać dlaczego jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja i tak znajdę zależność

to życzę powodzenia...... i będę kibicował :lol:

- możliwe że wieeelu po prostu nie chciało się zagłębić w temat :tongue: :tongue:

o ile pamiętam to nawet przedstawiciel producenta nie był w stanie odpowidzieć na to pytanie :grin:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra wielkości maszynki może oznaczać ilość przemielonego mięsa, w jednostce czasu, przy określonej wielkości otworów w sitku.

np.

5 - 5kg / 1 h sitko 2 mm

32 - 32 kg / 1 h sitko 2 mm

Pozdrawiam

wydaje mi się ze jesteś najbliżej prawdy
Też tak kiedyś myślałem, ale maszynki 10 i 12 mają takie same sitka i noże, a różnią się jedynie mocowaniem.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, maszynka 12 ma lepsze mocowanie i więcej można zmielić :) :grin:

No chyba że tak. :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Na pierwszej stronie tego tematu, pokazane są rozmiary siatek i przypisane im numery maszynek . Jak byś chciał pomyśleć , to nie jest wcale trudno stwierdzić że podane rozmiary siatek, praktycznie są rozmiarami gardzieli maszynek . Wiec nie pisz że,

 

staralem sie czegos dowiedziec o wielkosciach maszynek ale niestety nic mi z tego nie wyszlo. mam zamiar kupic maszynke o srednicy gardzieli 70 mm . moze mi ktos napisac jaki to numer ? ósemka???

to jest maszynka nr 10

jakos uszlo mojej uwadze , pewnie czytajac tekst zamieszczony powyzej. :)
śpiewać każdy może
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 jak mercedes? Zgoda , pod warunkiem ,że nie kupi się jej na Allegro za 200 złotych jako wyrób z dalekiego wschodu .Dzisiaj dostaje szału , kupiłem kiedyś takie coś z dodatkowymi sitkami , i szok .Srebro z tego nie zlazło podczas pierwszego mycia jak mojemu koledze ale przykręcić sitko to już prawdziwy wyczyn , gwint na nakrętce płytki - prawie go nie ma .Panowie proszę o sugestię bo dostanę za chwilę wylewu , mięsko na białą cudo i nie ma tego jak przerobić .Nie kupować badziewia z chin na allegro , spodziewam się takich wypowiedzi ale może jakiś pomysł na przykręcenie sitaka nakrętką na której nie ma gwintu ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam. Mam ręczną maszynkę 8 i czy tą maszynkę można użyć do nadziewania? Czy muszę zastosować wkładkę dystansową czy wystarczy szarpak? Czy lepiej sobie odpuścić i kupić tanią nadziewarkę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandolini, możesz użyć tej maszynki do nadziewania ,

i nie musisz zakładać szarpaka czy jakiejś wkładki

(choć takowe istnieją , ale do wyosiowania ślimaka)

napełniaj ślimakiem bez niczego poza lejkiem ,

farsz mięsny sam ustabilizuje ci ślimak w osi po napełnieniu komory maszynki

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lepiej sobie odpuścić i kupić tanią nadziewarkę?

Jumbo już Ci napisał, ale docelowo nie obejdzie się bez nadziewarki. Chyba, że chcesz niebawem opuścić nasze forum? :D

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.