Skocz do zawartości

mieszarka


kompas

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega Jaceken trafił w sedno. Do tej pory mieszałem tylko rękami i było dobrze, ale reumatyzm mnie tak pokręcił, że to jest coraz trudniejsze. Nie ma to jak młodość.

Nie chcę rezygnować z własnych wyrobów i dlatego szukam czegoś, co by zastąpiło moje rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem, że nie każdy jest młody, silny i pełnosprawny. Pewne wypowiedzi są nie na miejscu. Jak ktoś pyta, to najlepiej odpowiedzieć na pytanie a nie być uszczypliwym i dawać rady które nie mają nic wspólnego z zadanym pytaniem. Wiele wypowiedzi, a tych arbitralnych nie powinno być.

 

Ja używam do mieszania z dobrym skutkiem te 2-3kg farszu właśnie taki robot.

Mój był tani, jakaś okazja i służy mi do dziś.

Ja też nie mogę rękoma wiele zrobić.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papciu,a powiedz szczerze ile czasu Ci zajmuje wyrobienie tych 2-3 kg.I jakie robisz kombinacje aby zebrać mięso przyklejone do ścianek zbiornika.Rozumiem,że w Twoim przypadku to konieczność ale to dla innych nie jest dobry wybór.

 

Pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mieszarko-wiertarkę o mocy co najmniej 1100W z regulowanymi obrotami jak również obroty lewo I prawo ,do tego mieszadło .będziesz zadowolony . Mieszadło musi być z płaskownika spiralne nie z drutu. Przeważnie jeden element się wycina by działało jak ślimak w maszynce . Mieszanie - obroty w prawo wciskasz farsz w dół , obroty w lewo podnosi farsz do góry. Poszukaj w moich postach gdzieś to prezentowałem. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się podepnę pod ten temat, czy ktoś zna taką mieszarkę? http://vivamix.pl/assist/index.php

Zastanawiam się nad zakupem Kitchen Aid albo Kenwood major albo tej właśnie mieszarki oczywiście nie w Polsce, bo mnie na to nie stać, w USA jest nieporównywalnie taniej,. No ale nie o tym... potrzebuję takiej maszyny główniejako pomoc w robieniu chleba, bułek, chałek, ciast, makaronu, ale także do mielenia mięsa czy robieniu przetworów. Mam kilka miesięcy nim będę mogła sobie finansowo pozwolić na zakup ale już teraz zbieram informację. Znacie te urządzenia? Możecie się podzielić swoimi opiniami?

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie można kupić już niedługo tam gdzie KA: http://vivamix.pl/ (koresponduje z przedstawicielką i mnie o tym wcześniej poinformowała)

Ta maszynka w K.A jest słaba, za to Assistent nie jest planetarny. I nie wiem czy ten ruch planetarny jest faktycznie taki dobry czy można spokojnie wyrobić chleb czy ubić krem w "zwykłym" robocie. Kurcze jak mam wydać taką kasę to muszę być 100% pewna że kupuje to czego potrzebuje.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy z tej strony http://www.chleb.info.pl/ są wyrabiane w K.A. sądzę więc że nie jest to zła maszyna. Osobiści nie znam użytkowników, więc nie będę namawiał, ale jak bym miał 1500 do wydania to bym kupił, choćby do wyrabiania ciasta na chleb (ale nie tylko :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Papciu,a powiedz szczerze ile czasu Ci zajmuje wyrobienie tych 2-3 kg.I jakie robisz kombinacje aby zebrać mięso przyklejone do ścianek zbiornika.Rozumiem,że w Twoim przypadku to konieczność ale to dla innych nie jest dobry wybór.

 

Pozdrawiam serdecznie.

 

Również pozdrawiam serdecznie.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yareka, miałem taki. Do ciasta się nadaje. Dużo chleba nim wymieszałem.

Farsz - próbowałem mieszać - nie nadaje się.

Warto kupić do ciast.

Przed użyciem trzeba rozebrać, wyczyścić i nasmarować.

Jeszcze lepiej dorobić tulejki łożyskujące wrzeciono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madlinka,

Ja KA kupiłem przez allegro ze stanów swojej mamie. Działa ok. Jest na 220V. Robi chleby i ciasta. Mięska nie mieszałem, to nie wiem, ale przypuszczam że da rade, jak gęste ciasta miesza. Za to ma małą maszynkę do mięsa i to plastikową, którą trzeba dodatkowo dokupić.

ale narobiłem dymu 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się mieszać w tej maszynie bo ona służy do mieszania. Nie da się na wielką skalę. Kolega pisał o 2-3kg i nie codziennie, ma problem z rękami i ta tania maszyna jest jakąś alternatywą. Ja w niej mieszam farsz i mięso na wyroby szynkowarowe a i na pieczenie rzymskie też. Do mieszania farszu do szynkowarki kolega BonAir wykorzystał nawet maszynę - automat do pieczenia chleba! Nie jest ona szczytem marzeń, ale na MOJE potrzeby wystarczająca.

Melakser czy blender nie służy do kutrowania, a my te urządzenia wykorzystujemy i to z dobrym skutkiem, stanowcze twierdzenia, że te maszyny nie nadają się - jest błędne.

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beiot, też myślałam o tych z allegro, bo oni dają polską gwarancję, mam koleżankę w USA ona by mi jeszcze taniej kupiła, ale wtedy nie będę miała gwarancji.

A instrukcje ma Twoja mama po polsku?

Zastanawia mnie jedno, nie znam się i nie wiem co o tym myśleć, zacytuje, pewnie znajdzie się ktoś mądrzejszy kto zechce mi pomóc (przynajmniej mam taką nadzieję)

Na srebrnym pasku umieszczonym na głowicy miksera jest napisane, że ma on silnik o mocy 300 W.

Czy to nie za mało moc, skoro miksery innych marek mają nawet po 1000 W?

Na metalowej obejmie miksera, producent umieścił tzw. dane znamionowe, czyli napięcie 220V i częstotliwość, a poniżej jest napisana istotna informacja: „300 W, 10 min”. Oznacza to, że mikser może pracować z maksymalną mocą 300 Watt, nieprzerwanie przez 10 minut.

Dzięki zastosowanym przekładniom zębatym, ta moc i czas, w zupełności mu wystarczają na perfekcyjne wyrobienie nawet najtwardszego ciasta. Jest po prostu oszczędny.

Bezpośrednie przenoszenie napędu z silnika na narzędzia powoduje, że nie ma strat energii, więc mikser pobiera mniej mocy, a ponadto „inteligentnie” – w danej chwili tylko tyle, ile jest mu potrzebne. Przy biciu piany - bardzo mało, a im cięższa masa – tym więcej, ale i tak niewiele i do tego przez krótki czas, bo pracuje przecież szybko i efektywnie.

Na marginesie należy zauważyć, że producenci artykułów AGD wielu marek, podają w danych technicznych moc chwilową urządzenia, osiągalną jedynie przez kilka sekund i nieodzwierciedlającą prawdziwych jego możliwości.

czemu stosują takie dziwne oznaczenie tej mocy i czy ten robot jest faktycznie słaby?

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne urzadzenie marki "Kenwood- chef'' i dla mnie jest bardzo pomocne przez ostatnie kilka lat.Na jeden wsad wchodzi 2-2,5kg /robie okolo 10 kg kielbasy/.Podam jak ja tym operuje:wlewam wode dodaje przyprawy i mieszam kilkanascie sekund nastepnie mieso klasy III + kl II i mieszam okolo 3 min teraz dodaje kl I, mieszanie ok. 3min jezeli uzywam slonine to dodaje w ostatniej fazie mieszania.Oczywiscie wszystkie skladniki 20% lub 25% z calosci.Poniewaz robie ok. 10 kg mam tego 4 wsady wrzucam to do wiekszej michy i mieszam juz recznie wszysko razem przez kilka minut.

Pozdrawiam Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się zastanawiam nad kenwood tylko major, bo ma większą misę, ale kurcze drożej mnie wyjdzie, bo w Polsce sam robot około 3tyś, a nie wiem w jakim kraju mogłabym go dostać taniej. Za to K.A kupię taniej, dzwoniła dziś do mnie pani z allegro, która je sprzedaje z USA wiele mi wyjaśniła, no nie wiem jakbym gdzieś takiej kenwooda znalazła, to jednak chyba bym, go wolała...

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

beiot, też myślałam o tych z allegro, bo oni dają polską gwarancję, mam koleżankę w USA ona by mi jeszcze taniej kupiła, ale wtedy nie będę miała gwarancji.

 

z gwarancją sprawdź u polskiego przedstawiciela czy honorują gwarancje z USA ( międzynarodowa) wiem że np Toshiba ma międzynarodową i sprzęt z USA naprawiają bez szemrania , tylko systemy nie chcą instalować , podobno nie mają uprawnień , ale to nie jest problem) , nawet rachunku się nie domagali wystarczyła tylko rejestracja .

Piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.