Skocz do zawartości

Salceson Halusi


@halusia@

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mirek , tym bardziej że jak zostały zrobione własnoręcznie i autor tego wyrobu jest zadowolony z jego wykonania .... przecież często jest tak że autor sam pisze że ..... a to nie do końca tak , a tu mogłem coś lepiej , lub dodać coś innego ...... sam przyznaje się do tego że zrobił to po swojemu   :)
następnym razem proszę aby kilka osób z forum zrobiło wyrób i mi podesłało , a ja komisyjnie póżniej napiszę , który był najlepszy :D :D :D


To będzie koncentratówka :D


Halinka :)  przepraszam za zaśmiecenie , ale nie mogłem sobie odmówić  :) 

KarKan proszę bardzo  :)

post-41175-0-01936100-1462734417_thumb.jpg

post-41175-0-70486500-1462734476_thumb.jpg

całe życie się uczę , a czy się nauczę...

http://images37.fotosik.pl/1274/4fa8487176da947bm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Ciocia" a opisałabyś skład i proces tych "prawie idealnych" bez głowizny? Podziekuję jak opiszesz :devil:;)

Proszę...

Salceson biały.

- Cała głowa

- 5-6 ozorów wieprzowych zależy od wielkości

- 4 serca

- 1 golonka

- 1 kg skórek

 

Przyprawy: - pieprz 3g/kg

 

- kminek mielony

- czosnek 2-3g/kg

 

Materiały pomocnicze:

 

- Żołądki wieprzowe lub

- Osłonki sztuczne termokurczliwe szerokie

.

Wszystkie składniki warzymy , wcześniej z godzinę wymoczyć w wodzie i robimy solankę peklującą w/g Tabeli Dziadka http://www.wedlinydomowe.pl/roboczy/tabelapeklowania.htmPeklujemy 3-5 dni. Po peklowaniu, obmywamy z solanki i wrzucamy do gara napełniając wodą by wszystkie składniki były zatopione.Zagotować i zbieramy te szumy... zmniejszamy gaz i w temp 90 stopni parzymy 3-3,5 godziny. Trzeba uważać by za bardzo nie rozgotować. Następnie wyciągamy i jeszcze ciele obieramy od kości. Po ugotowaniu z głowy oddziela się mięso i rozkłada do ostudzenia. Ozory obieramy jeszcze ciepłe . Po czym wszystkie składniki przygotujemy do rozdrabniania. czyli skory mielimy na na sitku fi4 lub 6. Serca na sitku Fi 8.Ozory w kostkę 3/3 . Mięsko z głowy i golonki na podobne kawałki. Natomiast skóra z głowy i golonki kroimy również na kawałki , ale nie można za bardzo rozdrabniać. Tak przygotowane składniki ważymy i dodajemy przyprawy. Łączymy i dolewamy 10% wywaru. Czyli w moim przypadku miałam 5 kg wsadu dałam 0,5 l wywaru. Wymieszaną masą napełnia się niezbyt ściśle, w moim przypadku osłonki sztuczne. Gotowe parzymy w temp 80 stopni 1 godzinę. Salcesony rozkłada się na gładkiej powierzchni, po odparowaniu przyciska i studzi. Jeśli chodzi o żołądki to wypływające salcesony nakłuwa się cienką igłą by nie dopuścić do pęknięcia.

 

W dzisiejszym wyrobie, zamiast głowy dodałam golonkę tylną oraz 1 kg samego mięsa z golonek + 4 nóżki wieprzowe .

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haluśka :D ja tylko ze dwa słowa napiszę :cool:

 

 

kiedyś zrobię salceson to nie ma takiej opcji żebym wstawił zdjęcia

 

Oj tam oj tam, zrobisz, fotki wstawisz, a my będziemy chwalić wyrób, pewnie nie wszyscy pochwalą, ale ja tak, nawet jak zrobisz z samych ogonów :D

 

nawet jak nie dałeś wpisz głowy i dalszy skład

 

Karkan Ty Pawełkowi nie sugeruj, weźmie chłopina sobie to do serca i zacznie kombinować :D

 

wolę deski strugać

 

Strugaj strugaj, tylko żeby mi ani jednej drzazgi nie było :D

nikt mi nie zarzuci że usłojenie na tej desce jest nie w tą stronę :D :D

 

Jak nikt, oczywiście, że na Twoich deskach słoje w inną stronę idą :D

 

a jak zrobię pomidorówkę z łyżki koncentratu to będzie to pomidorowa czy rosół? :cool:

 

tieru, jaki rosół?? to grochówka będzie :D

 

Witajcie BiSwW

lokomotywa-ruchomy-obrazek-0004.gif

Nic mnie tak nie cieszy jak masarskie rzemiosło

etiam latrones suis legibus parent !!

Wędzę więc jestem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale ciekawi mnie jedna rzecz.

Jakby Arkadiusz prześwietlił  mój salceson, gdybym nie napisała że zrobiony jest bez głowy. :D:facepalm:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie chcę dolewać oliwy do ognia, ale ciekawi mnie jedna rzecz. Jakby Arkadiusz prześwietlił  mój salceson, gdybym nie napisała że zrobiony jest bez głowy.
 

 Cokolwiek bedziesz pisac HAlusia, pamietaj, ze Arkadiusz, ma wiedze i na prawde robi takierzeczy jak salceson, mozna powiedziec wzorcowo.

 \rowniez to, ze nawet po zdjeciach wiele bledow ( jak kilka innych dobrze znajacych sie osob) wylapuje w pdorukcie.

 To ze jest spiety to wiemy i dlatego taka reakcjia.

 

 

 

Nie chcę dolewać oliwy do ognia

 

 Nie dolewaj, bo to wlasnie zdazni , a na forum nie potrzebny koolejny ogien walki

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Salceson może być zrobiony bez użycia mięsa z głów.

Takim przykładem jest salceson ozorkowy, który takiego mięsa nie przewiduje w recepturze.

A tu mamy salceson Halusi i z czego jest zrobiony, to tylko jej wybór.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kolejne podejście do tego wyrobu podrobowego. Piotr ... czy to już to ?? :):facepalm: Chcę nadmienić że salceson nie zawiera głowy.... tak wyszło .

 

Jeździec bez głowy dobrze zrobiony....    :cool:   

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@halusia@, dnia 08 Maj 2016 - 08:58, napisał: Kolejne podejście do tego wyrobu podrobowego. Piotr ... czy to już to ?? :):facepalm: Chcę nadmienić że salceson nie zawiera głowy.... tak wyszło . Jeździec bez głowy dobrze zrobiony.... :cool:

Dzięki ... i to mi wystarczy :):rolleyes:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mnie się podoba wyrób, i sposób w jaki podeszłaś do receptury. Chciałbym już tak umieć.
 

 

Sądzę że już umiesz Andrzejku... tylko o tym nie wiesz :):D

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.