Skocz do zawartości

Zadanie dla początujących i nie tylko.


pis67

Rekomendowane odpowiedzi

Taki nowy temat założyłem w 2011 roku, by sprawdzić w praktyce wiedzę początkujących i nie tylko dotyczącą wyrobu domowego wędlin i wracam dziś do niego

Przygotowałem niżej zamieszczę sklasyfikowane ilości mięska - surowiec na wędliny, a chętni napiszą co za wyroby  z tego jutro zrobić, bo zbyt leniwy jetem, by obmyślić plan wytwórczy, poza tym ciągle robię to samo i może w końcu zrobię wyroby nowatorskie lub inne niż zwykle,  :cool:

Sama wieprzowina tym razem poszła pod nóż:  Wszędzie zadałem 17g peklosoli na kg mięsa.... 

kl.I - 11,5kg

kl.II - 8kg

kl.III - 5,9kg

podgardle - 1,9kg

 

Mamy trochę - jutro działam, mogę zrobić ze dwa lub trzy sorty wędlin....  :cool:  

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 206
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tylko początkujący mogą a "starzy" to już tylko kapcie, herbatka bez prądu, łóżko i koc.....  

Co za niesprawiedliwość ......  :mad:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jeszcze była mała podpowiedź z jakich elementów pozyskaleś te klasy, widzę oczami wyobraźni dużo łopatki wp, ja już mam swoje typy zobaczymy...

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdyby jeszcze była mała podpowiedź z jakich elementów pozyskaleś te klasy, widzę oczami wyobraźni dużo łopatki wp,

 

Łopatki zero - za dużo ścięgien, za twarda...  no to jedziemy z elementami i nie tylko :

kl.I - 11,5kg  - szynka, karkówka

kl.II - 8kg - karkówka, boczek, pachwina, szynka

kl.III - 5,9kg - szynka

podgardle - 1,9kg - oczywistość

 

:cool: 

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu mnie zaskoczyłeś tyle III z szynek, jeden typ zmieniony, dużo jedynki i trójki z szynki, hmm osłonki grubsze... A z reszty bez zmian :)

Człowiek na poziomie powinien trzymać się w pionie.

 

Moje wyroby: https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/8179-sivona-wyroby-wlasne/

Pozdrawiam Sebastian tel. 508-365-569

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.