Skocz do zawartości

Kiełbasy cielęce


pis67

Rekomendowane odpowiedzi

Przyprawy, które lubi pieczeń cielęca:

Czosnek, cebula, estragon, kardamon, liść laurowy, kwiat muszkatołowy, rozmaryn, lebiodka, curry, pieprz biały, zielony lub czarny, kminek, hyzop.

Źródło: "Rośliny źródłem przypraw" - A. ŠEDO. J. KREJČA.

Kolejność sugeruje wagę przyprawy dla danej potrawy.

Cielęcina powinna poleżeć w marynacie dobrych kilka dni.

Na Twoim miejscu nastrzyknęłabym delikatnie solanką z wywarem wybranych ziół. Wyłącznie sól, ku zdrowotności Kłodawska bez anty. :D 

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zrobila tak podsmazyla cebulke , do tego dodala kurki , lub lejkowiec dety calosc podsmazamy , wymieszala po ostygnieciu z mielona cielecina np z okrawek calasc zwijamy tworzac rolade ,podsmazamy na tluszczu ..pieczemy do 70 st w srodku,

Uzyskany sos koncentrujemy doprawiamy madera ,do tego smazone ziemniaki , brukselka i mini kukurydza i odrobina galaretki z czarnej porzeczki do podania dania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cielęcina powinna poleżeć w marynacie dobrych kilka dni
cenna uwaga

 

podsmazyla cebulke , do tego dodala kurki , lub lejkowiec dety calosc podsmazamy
  - Wow - same znakomite podpowiedzi :thumbsup:  :clap: 

Sztuka kulinarna to nie suche 1+5+8 gram na kilogram -to tworzenie poezji smaku z miłości do degustatorów.
Odczucie - smaku, szczęścia i zadowolenia - dla każdego ma inny wymiar i postrzeganie- i niech tak zostanie.

https://www.instagram.com/ucztujemy/?hl=pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Dostałem w wigilię roladę cielęcą - taką samą jak na w/w zdjęciu Beoita

Przepraszam, teraz doczytałam.

Taki płat mięsa, po wymarynowaniu, możesz nadziać różnymi cudami.

Grzyby, to jedna z lepszych opcji.

Jeżeli płat jest duży lub  nieforemny, to zmielone okrawki mięsa wymieszane z grzybami będą świetnym nadzieniem.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAnno, rolada jest już zasznurowana - nie chcę jej rozcinać...szukam jedynie odpowiedzi na moje pytanie z 23 postu.

 

Muski - ananas jest bromelią, a nie cytrusem - ale fakt że jego soki rozkładają mięso....

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAnno, rolada jest już zasznurowana - nie chcę jej rozcinać...szukam jedynie odpowiedzi na moje pytanie z 23 postu.

 

Muski - ananas jest bromelią, a nie cytrusem - ale fakt że jego soki rozkładają mięso....

 

A tego nie wiedziałem, ale info z tymi sokami - na pewno  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.