Skocz do zawartości

Giełda cen mięsa


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady Maxellku...

Po prostu sama się "wyniosłam " na powietrze z tą beką.

Natomiast wędzenie swiąteczne,wielkanocne było za to tym ,co mówisz.

Szynki i schaby wisiały się na elementach konstrukcyjnych pewnej rzeczy wdrażanej do produkcji :grin: .Mam zdjęcia ,ale sa takie niewyrazne ,bo robiłam je z aparatu w nowym telefonie.Prześlę Ci je na skrzynkę ..może coś umieścisz..ale wątpię...

Jakośc podła,dlatego wczesniej ich nie wysłałam Tobie. Jeżeli zdążę to dzisiaj a jak nie to po dłuuugim weekendzie. :lol:

"W życiu piękne są tylko chwile.."

Dżem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

aaaaach dlaczego młody ma przechlapane :rolleyes: :grin:

a fala myślałem że jest w wojsku

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaach dlaczego młody ma przechlapane

a fala myślałem że jest w wojsku

poczytaj forum i zrozum co czytasz

wtedy moze zrozumiesz (a moze i nie)

Dziadek nie za oczy ma vipa

ale tego Ci tez zycze Pozdrawiam serdecznie JAsiu

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZAMET to dotyczy sie ciebie , jestes nowy i zaczynasz sie wybijać ale masz mały problem zaczynasz opisywać swoją wiedzę ale dam ci dobrą radę człowiek uczy się całe zycie i dlatego zrozum ze na tym forum są osoby dzięki którym nabyłem odpowiednia wiedzę na temat wyrobów domowych , takie osoby jak ( Bagno,Dziadek,Małgoś,Szczepan,Papcio ) i za to jestem im bardzo wdzieczny dziękuje , po przeczytaniu twoich postów nie twierdze ze nie masz pojecia o wyrobach ale czasami trzeba wiedziec ze sa osoby ktore na produkcji wedlin zjedli zeby ja nigdy nie mialem stycznosci z ubojem i wyrobami ale po dokładnym przeczytaniu AKADEMI DZIADKA naszła mnie ochota zeby zrobic jakis swojski przysmak dlatego zapoznaj sie z wszystkimi wiadomosciami na strone i wtedy zrozumiesz z jakich osob trzeba brac przykład ......... mam nadzieje ze sie z tym pogodzisz

 

 

pozdrawiam wszystkich

 

Romeo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Koledzy, to jest zwykla dyskusja gwoli wyjasnienia pewnych uzywanych pojec :D, poniewaz oprocz norm sa pewne inne zwyczajowe nazwy uzywane ze slownictwa handlowego i masarskiego. ;) Wiec bardzo prosze o nie zniechecanie nowych uczestnikow forum, nie przemyslanymi wypowiedziami ;), szczegolnie tych, ktorzy od wielu lat maja kontakt z profesjonalnym przetworstwem miesa, paru rzeczy z pewnoscia mozemy sie od nich nauczyc. ;)

 

--

Smoczny Smok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kłótni żadnej tutaj niema Po prostu jest różnica w nazwach i my uczestnicy tego forum podtrzymujący tradycyjną produkcję wyrobów jak i nazwy elementów musimy dbać o prawidłowe ich nazewnictwo nie dajmy się opanować szalonym nazwom handlu. Bo grozi nam że zaczniemy pisać receptury wędlin o składzie

1 Mięso z ogonówki z łopatki

2 mięso z udźca łopatki

3 mięso gulaszowe

4 mięso z schabu karkowego

5 mięso z szynki przedniej itd Pozdrawiam

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIADKU Zgadzam się z Twoją wypowiedzią . Nazewnictwo musi być poprawne i tyle . Ja nie jestem zawodowcem w tej dziedzinie tylko amatorem jak wielu z nas ale trochę już się na rumieniłem gdy z nie wiedzy nazywałem biodrówkę ogonówką .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kłótni żadnej tutaj niema Po prostu jest różnica w nazwach i my uczestnicy tego forum podtrzymujący tradycyjną produkcję wyrobów jak i nazwy elementów musimy dbać o prawidłowe ich nazewnictwo nie dajmy się opanować szalonym nazwom handlu. Bo grozi nam że zaczniemy pisać receptury wędlin o składzie

1 Mięso z ogonówki z łopatki

2 mięso z udźca łopatki

3 mięso gulaszowe

4 mięso z schabu karkowego

5 mięso z szynki przedniej itd Pozdrawiam

widzisz i tu jest pies pogrzebany

dla nas którzy uczyli się branży w szkole to kole w oczy, a zwykły zjadacz chleba który uczy się nazewnictwa ze sklepowych półek które czasami doprowadzają mnie do furii.

Nasze kiełbaski będą miały różny skład i potem przy problemach nie będzie możliwości pomocy, np. mięso gularzowe to może być chuda dwójka, tłusta dwójka lub mieszanka chudego mięsa z mięsem ścięgnistym :sad:

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego staramy się tutaj posługiwać nazewnictwem fachowym i odsyłamy nowicjuszy do Akademii Dziadka, gdzie z takową mogą się zapoznać.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam, może można by stworzyć coś na kształt bazy sklepów z artykułami masarskimi dotyczących mięsa?

Gdzie w Gdyni, trójmieście lub okolicach zaopatrujecie się w mięso?

Może macie jakiś stały punkt na rynku? Ja mięso najchętniej kupuję w sklepie firmowym "Nowak" w Gdyni Chyloni obok targowiska. Ceny niestety nie należą do najniższych. Interesują mnie większe kawałki mięsa jak cała szynka, cały schab lub łopatka. Gdzie w okolicach trójmiasta można niedrogo kupić dobre mięso? W sklepie "Nowak" jakieś pół roku temu można było zamówić całą szynkę ok 2 PLN taniej niż mniejsze kawałki ze sklepu.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Dziś byłem w ubojni po zakup towaru na wędzonki,i podam kilka cen.

Półtusza wieprz.5.50

Ćwierć tusza wieprz. tylna5.50

Szynka wp. z/k bez golonki 6.00

Karczek b/k 13.00

Schab b/k 16.00

W drodze do domu zahaczyłem jeszcze o rybki i kupiłem kilka pstrągów po 14.00

Żonka kupiła też ćwiartki kurczaka i sztuka wychodzi po około 2.30

Pzdr Wosiu

Przyjacielem trzeba być,a nie bywać....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Ja u "Nowaka" kupowałam całe szynki po 6,29 teraz skoczyła na prawie 9zł. na piątek mam zamówione u gospodarza , mój kuzyn załatwiał, mam tez inny dostęp do półtusz z żukowa,od gospodarza . Jak coś to daj znać najlepiej na gg, mają być tydzień przed świetami.

Hanka_Kaszubka33

Wszyscy Jesteśmy Aniołami Z Jednym Skrzydłem....

GDYNIA MOJE MIASTO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wnuczek . Być może w tej cenie właśnie jest cena uboju itp , bo jeżeli nie to świnka musiała mieć ponad 130 kg . Lubię takie tłustości .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bunia piszesz kg żywca 3,70 . A reszta opłat jak ubój badanie mięska itp

Tak naprawdę to za żywiec liczyli sobie 3,50zł kg ale doszła jeszcze właśnie opłata za badanie to można przyjąć, że kg żywca wyniósł 3,70zł. Jedna świnka ważyła 110kg a druga trafiła się większa, przeszło 130kg. No i nam na pół ze szwagrem trafiła się właśnie ta większa. Trochę byłam niezadowolona z tej sporej wagi i obawiałam się właśnie tego poprzerastania tłuszczem. No ale tak wyszło. Podczas rozbiórki okazało się, że nie jest tak źle. Wolną chwilą zrobię orientacyjny rozbiór wagowy.

 

Aaa, no i jeszcze trzeba doliczyć do kosztów tego żywca flaszki gorzałki - tych nie będę już szczegółowo wyliczać :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny mięsa z dn. 23.11.2007 na rynku w Gdyni Chylonii:

 

KLASA U

 

- półtusza z głową - 6.09zł/1kg

- półtusza bez głowy - 6.79zł/1kg

- ćwierćtusza przednia - 6.09zł/1kg

- ćwierćtusza tylna - 7.39zł/1kg

 

KLASA E

 

- półtusza z głową - 6.79zł/1kg

- półtusza bez głowy - 7.29zł/1kg

- ćwierćtusza przednia - 7.39zł/1kg

- ćwierćtusza tylna - 7.99zł/1kg

 

Czy tu nie ma błędu ?

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.