Skocz do zawartości

Kaszanka wyborowa


pis67

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 271
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

andrzej k Rozumiem to co napisałeś, lecz ja naprawdę wiem o czym mówię i myślę. kaszanka z zawartością kaszy i krojonych w kostkę bułek. Fakt ten potwierdził mój brat, który mówi, że jeszcze z10 lat temu jadł taką kaszankę w okolicach Krotoszyna. Nie wiem może to tylko taki w skali mikro wybryk regionalny ale 'siedzi mi to w głowie' :facepalm: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie wiem może to tylko taki w skali mikro wybryk regionalny ale 'siedzi mi to w głowie' :facepalm:

 

 

Zapewne jak mówisz to i tak było . :D  Moim zdaniem każdy " wiejski " masarz  żeby zaistnieć , mieć więcej zleceń ,   musi albo powinien mieć coś w " rękawie " :)

 

Gorąco pozdrawiam

 

 P.S.   Nic nie stoi na przeszkodzie jak przy produkcji kaszanki możesz kilka takich parek kaszanki z bułką  zrobić . :)

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Karolu. Nie będę, kruszył kopii o coś co mi się tylko gdzieś tam z tyłu "łeba" kołacze. Jak zaznaczyłem wcześniej, mnie się tak to kojarzy, może to ju z skleroza :D , oczywiście moja. Pozdrawiam, myśląc, ze nie nadwyrężyłem twojej cierpliwości, ale jakby co, to przepraszam! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tak wasze posty i wspomnienia wróciły. Faktycznie w okolicy Leszna tak jak pisze Kotunia kaszanka była z dodatkiem bułki.

U nas robiło się kaszankę  na kaszy jęczmiennej, a nie na gryczanej jak to większość kraju czyni. Z tego co pamiętam to jeden rzeźnik dokładnie taką kichę robił. Było to dawno a ja byłem małym dzieckiem wiec nie wiem dokładnie jak wyglądała produkcja.

Pamiętam za to smak. Mocno pieprzna i z dużą ilością majeranku. Na przekroju widać było nie tylko kasze ale również kawałki bułki. Musze podpytać babcie może będzie kojarzyć jak przygotowywali tą bułkę do dodania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Ci Jojo , bo już myślałem,że mi amnezja "zżarła" resztkę tego co się mózgiem zwie. Masz racje majeranek i pieprz- to było czuć. A smak? Niebo na podniebienie. Będę niedługo "kombinował cóś takiego zdziałać". Dam znać co z tego wyjdzie! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochodzę z Podkarpacia. Robiło się kiszkę bułczaną u babci. Zamiast kaszy do masy z krwi i podrobów oddawano bułkę pokrojona w kostkę I cm i ususzoną. Bardzo lubiłem kroić bułkę i mielić pieprz podczas świniobicia. To było 30 lat temu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Będę niedługo "kombinował cóś takiego zdziałać".

 

 

To podpowiedz jaką bułkę dołożysz :  kostka suszona czy kostka zrumieniona na  patelni ala grzanka . :D

 

 

 Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Rawiczu (lata 70-80), był ten specjal do kupienia w formie "na luźno".

Produkt nie był w osłonkach.

Zakupiony kawałek wrzucano na patelnię, podsmażano i z purre, kiszona kapustą oraz zsiadłym mlekiem serwowane.

Kroilo się też na plastry jako zakaska albo obklad do pieczywa.

U niemiaszkow często to można kupić w polskich sklepach.

W plastrach dokładnie widać kawałki bułki.

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W plastrach dokładnie widać kawałki bułki.

 

 

Jeżeli widać  to bułka - w kostkę jest zapewne podsmażana .

 

 

 Pozdrawiam

Edytowane przez andrzej k

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak tylko będę robił kaszankę to kilka pęt zrobię i się pochwalę

 

To i ja spróbuję, choć raczej to nie będzie hit, muszę jeszcze drążyć tematy techniki wykonania takowego wyrobu .....  z bułą...  co by kminu nie było w finale...  czyli konsumpcji...  :cool:   

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę w tzw. rodzinnych stronach to przeprowadzę "konsultacje"  na ten temat. Z tego co na dziś ustaliłem to było tak jak pisze Jojo. Bułka krojona w kosteczkę ususzona i podpieczona. Myślę, ze po 1 będę "mądrzejszy" i postaram się podzielić swoją wiedzą na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Bułka krojona w kosteczkę ususzona i podpieczona.

 

 

To mnie przekonuje . Jojo nie pisał że tak należy zrobić tylko zasygnalizował że być może w innych rejonach tak robiono

 

Jojo pisał o bułce krojonej i suszonej . :D  

 

Sprawa wyjaśniona . :D

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

 

 

Mogę użyć kaszy w torebkach?

 

Zapewne możesz .... tylko ostatnio jest wiele informacji negatywnych o parzeniu ryżu i kaszy w torebkach plastikowych . Ponoć niektóre komponenty tych woreczków  rozpuszczają  się podczas parzenia . 

 

 Ja kaszę do kaszanki parzę w rosole po gotowaniu mies .... nie potrafię powiedzieć jak to zadziała na parzenie kaszy w woreczku .

 

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie masz innej kaszy to wystarczy taka kasze poprostu wysypac z worka , ja wysypuje juz dawno bo nigdy mi sie nie uparzyla dobrze w tych workach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.