Skocz do zawartości

Parzenie kiełbasy i szynek


mechel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie dlaczego trzeba kiełbaske po wędzeniu parzyć ? co to daje i jeszcze to ze ja sobie sparzyłem kielbaske przed wedzeniem ? prosze o porade a co do szynek to dlaczego je parzyc (moja babcia zawsze jak wędziła to nie parzyła wędzonki i była super odrazu do zjadzenia mogła byc (ciepła najsmaczniejsza) prosze o porade - pomoc
mechelek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie musisz parzyć.Jak lubisz surowawe mięso to nie parz.Prócz tego kiełbasę możesz podpiec w wędzarni.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wędzonek osobiście nie radzę podpiekać.Będą mniej soczyste od parzonych.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechel,

witam na zadymionym forum. Na początek proponuję poczytać starannie na stronie głównej http://wedlinydomowe.pl/dla-poczatkujacych . Jest tam wszystko co na początek musisz wiedzieć. Potem już tylko praktyka i pytania na bieżąco tutaj na forum. Powodzenia.

Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wędzę ok 6 godzin (godzinka podsuszanie (35-45 stopni) ,ok 4-5 godz. wędzenie (50-60 stopni), 20-30 min. dopiekanie (70-80 stopni)

chyba już sam powinieneś się domyśleć po co to dopiekanie - nie sądzę że robisz to bezmyślnie tylko dlatego że tak ktoś powiedział.....

 

a na pytanie najkrótsza odpowiedź: żeby surowe nie było :tongue:

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dlaczego trzeba kiełbaske po wędzeniu parzyć

Robi się tak jak przepis przewiduje, i nic nie trzeba.

 

co to daje i jeszcze to ze ja sobie sparzyłem kielbaske przed wedzeniem ?

To daje, że jest sparzona sobie, a potem uwędzona-może?

 

a co do szynek to dlaczego je parzyc (moja babcia zawsze jak wędziła to nie parzyła wędzonki i była super odrazu do zjadzenia mogła byc (ciepła najsmaczniejsza

 

Ja tylko kulki parzę, a reszta gorący dymek i na koniec wulkan energetyczny w wędzarni i tak jak u babci... :cool:

 

Tak sobie po pis ałem. :grin:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do szynek to dlaczego je parzyc (moja babcia zawsze jak wędziła to nie parzyła wędzonki i była super odrazu do zjadzenia mogła byc (ciepła najsmaczniejsza

 

Ja tylko kulki parzę, a reszta gorący dymek i na koniec wulkan energetyczny w wędzarni i tak jak u babci... :cool:

 

 

Bo kulki (myszki) są najmniejsze i po pieczeniu wyschną, dlatego je należy parzyć.

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.