Skocz do zawartości

rozpalam ogien...No wlasnie jak???


Tami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jestem nowa na forum.Juz od dawna przegladam te strone z przeswiadczeniem ze siedza tu niesamowici ludzie o ciekawej pasji tworzenia nie tylko czegos wyjatkowego ale przede wszystkim pysznego.:-)))Uzaleznilam sie od was ,od stylu jaki prezentujecie i juz sama wyrabiam maslo,pieke chleb oraz zaczynam robic wedlinki.Niestety jak zawsze poczatki sa dosc trudne:-(((.mam jeden problem ktory jest moze blachy ale mnie sprawia ogromny klopot. potrzebuje waszej porady jak rozpala sie trociny.Wiem wiem moze zabrzmi to glupio ale za kazdym razem albo spalaja mi sie za szybko albo wcale nie chca sie palic.Jakich podkladow uzywac aby trociny tlily sie wydajac dym.

Bede wdzieczna wszystkim zadymiaczom za podpowiedz...

Pozdrawiam uzaleznionych od dymka...tami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich podkladow uzywac aby trociny tlily sie wydajac dym.

O jakich podkładach piszesz ?

Czy możesz wkleić zdjęcia wędzarni, będzie łatwiej.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywam zwykle drzewo ktore niestety szybko sie spala.Mowiac o wkladach mam na mysli wegiel drzewny lub specjalne kostki do rozpalania ogniska.jestem troche zakrecona bo nie znam sie za dobrze na tym procesie a chcialabym bez nerwowki i klopotu rozpalic tak trociny aby miec na dluzszy czas spokoj.Moj wedzarnik nie jest profesjonalny,NARAZIE hihi.mysle o budowie czegos cacy ale niestety to zabiera czas ...

narazie przesylam zdiecie pieca jaki na szybciora kupilam..

http://cgi.ebay.de/Raucherofen-Mulit-Raucherschrank-Sichtscheibe-/130536206445?pt=DE_Sport_Angelsport_R%C3%A4uchern&hash=item1e6490706d

 

takie tam male co nieco:-)))

Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

 

[ Dodano: Czw 28 Lip, 2011 16:32 ]

Najlepsze do wędzenie są podkłady kolejowe :grin:

taaaaaak hihi ...ide na tory:-)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja walczę z tym do tej pory ale jakoś się udaje :)...jak chce wędzić trocinami...a wolę samym drewienkiem, to rozpalam możliwie największą ilość drewna i po mocnym rozpaleniu stopniowo (żeby nie zadusić płomieni)przykrywam zmoczonymi lekko trocinami...drzewo wtedy również zaczyna się tlić pod nimi, już tak nie płonie...i jakoś leci...nie przejmuj się, wyczujesz w praktyce. Możesz dodać w spód, przed przysypaniem,brykiet grillowy, on też się kopci a żarząc się tli również trociny...ale to już nie to samo co na drewienku moim zdaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedze na trocinach bukowych,sa strasznie drobno zmieline.niemcy bo wlasnie w tym kraju mieszkam hmmmmm :-))) nazywaja je maczka.po waszych wypowiedziach Jestem przekonana ze robie blad co do wilgotnosci trocin.Nie zraszam je i dlatego pala sie jak pofajdane.Masle sobie czasami ze robie ognisko a nie dymek...

..przeplyw powietrza jest rozny w zaleznosci od tego jak go sobie ustawie.Mam swiadomosc ze im wiekszy cug tym mocniej sie drzewko pali.Wlasnie przed chwila nawiozlam sobie konary z czeresni.jak myslicie czy sa tez tak dobre jak wisnia???Musze pobuszowac jeszcze na stronie bo ja po prostu uwielbiam i odkrywam caly czas na nowo...Jutro pieke chleb na zakwasie.jak wyjdzie to sie pochwale a jak nie to forum :-))))))

Buzka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedze na trocinach bukowych,sa strasznie drobno zmieline.niemcy bo wlasnie w tym kraju mieszkam hmmmmm :-) )) nazywaja je maczka.po waszych wypowiedziach Jestem przekonana ze robie blad co do wilgotnosci trocin.Nie zraszam je i dlatego pala sie jak pofajdane.Masle sobie czasami ze robie ognisko a nie dymek...

..przeplyw powietrza jest rozny w zaleznosci od tego jak go sobie ustawie.Mam swiadomosc ze im wiekszy cug tym mocniej sie drzewko pali.

Nie obraź się, ale dalej nie wiemy, przynajmniej ja nie wiem w czym masz te trociny i o jakim "cugu" w stosunku do trocin piszesz.

Wystarczy mi jedno zdjęcie, proszę :grin: a będzie na łatwiej Ci pomóc.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedze na trocinach bukowych,sa strasznie drobno zmieline.niemcy bo wlasnie w tym kraju mieszkam hmmmmm :-) )) nazywaja je maczka.po waszych wypowiedziach Jestem przekonana ze robie blad co do wilgotnosci trocin.Nie zraszam je i dlatego pala sie jak pofajdane.Masle sobie czasami ze robie ognisko a nie dymek...

..przeplyw powietrza jest rozny w zaleznosci od tego jak go sobie ustawie.Mam swiadomosc ze im wiekszy cug tym mocniej sie drzewko pali.

Nie obraź się, ale dalej nie wiemy, przynajmniej ja nie wiem w czym masz te trociny i o jakim "cugu" w stosunku do trocin piszesz.

Wystarczy mi jedno zdjęcie, proszę :grin: a będzie na łatwiej Ci pomóc.

Musisz poczytac odpowiedzi innych to bedziesz wiedzial o czym pisze.Ale dziekuje za troske..naprawde.Cug to inaczej dla niewtajemniczonych ciąg spalin ...Dostalam juz odpowiedz

i mysle ze w 100% jest tym czego szukalam.Chlopcy pisza ze trociny powinny byc lekko zmoczone i to tyle...do tego tak czy naczej radza mi wedzic na drzewku wiec zastosuje sie do ich rad.Ciesze sie ze mam tu paru ludzi ktorzy chcieli mi pomoc.Dziekuje i

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlopcy pisza ze trociny powinny byc lekko zmoczone i to tyle...do tego tak czy naczej radza mi wedzic na drzewku wiec zastosuje sie do ich rad.

Z tym moczeniem delikatnie, wędzenie na drzewku tak, a czereśnia jest ok. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczytac odpowiedzi innych to bedziesz wiedzial o czym pisze.Ale dziekuje za troske..naprawde.Cug to inaczej dla niewtajemniczonych ciąg spalin

Tami rozbawiłaś mnie.

Nie wtajemniczony :cool: :shock:

Moczenie zrąbków czy mączki to jakaś paranoja ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.