Skocz do zawartości

Sitko gdzie można jeszcze kupić?.


hogbit

Rekomendowane odpowiedzi

sitko z kwadratowymi "oczkami"

Ja kupiłem taki w sklepiku gdzie to mają "szwarc, mydło i powidło". Akurat nigdzie nie było innego o wymaganym oczku, a potrzebny był "na wczoraj". Sprawuje się dobrze.
Wiedzy nigdy za wiele, nawet tej na chwilę obecną pozornie nieprzydatnej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie zadymy .Padło pytanie to odpowiadajcie a wy robicie jajca . Były kiedyś takie, ale kostki przy mieleniu miesa napewno nie uzyskasz. Jak gdzie znajde to wyślę. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogbit, w poznaniu na ul Garbary jest taki sklep z art metalowymi i zamkami itp tam gość ma wszelkie sitka do maszynek a jak nie ma to ci za kilka dni załatwi nożyki też ma i maszynki ręczne też Pozdrawiam.
W życiu trzeba być twardym jak chleb z biedronki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam pytanie kiedyś w ręcznej maszynce "8" w zestawie było sitko z kwadratowymi "oczkami" i teraz pytanie czy idzie gdzieś takie dokupić do elektrycznej maszynki zelmera "8'

idzie kupić na niemieckim ebay-u,produkują je po dzień dzisiejszy cena ok 20euro.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było sitko z kwadratowymi "oczkami" i teraz pytanie czy idzie gdzieś takie dokupić do elektrycznej maszynki zelmera "8'

W Gnieźnie na ul Wawrzyńca jest sklep zaopatrzenia masarni . Mają duży wybór osprzętu do maszynek , do elektrycznych też , nie wiem .

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kiedyś sitka z kwadratowymi oczkami, ale takich obecnie nie mam w ofercie.

Po co kwadrat nie wiem, raczej to kwestia metody produkcji sitka.

 

Pozdrawiam.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

było sitko z kwadratowymi "oczkami" i teraz pytanie czy idzie gdzieś takie dokupić do elektrycznej maszynki zelmera "8'

W Gnieźnie na ul Wawrzyńca jest sklep zaopatrzenia masarni . Mają duży wybór osprzętu do maszynek , do elektrycznych też , nie wiem .

 

Pozdrawiam

niestety takich niemają

picie alkoholu nie rozwiąże Twoich problemów, picie mleka w zasadzie też nie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie zadymy .Padło pytanie to odpowiadajcie a wy robicie jajca

A po co to uniesienie DZIADKU .... :rolleyes: - ja też jestem niezmiernie ciekaw czy miało to jakieś znaczenie :blush: ... - na pewno nie było tańsze w produkcji

 

 

....a że chłopaki sobie troszkę pożartowali? cóż.... czasem odrobina humoru w tym smutnym świecie się przydaje

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rozglądnąć się na stoiskach ze starzyzną na targu.

Kiedyś takie sitko widziałam.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś żeby było śmieszniej miałem klienta w sklepie w Bielsku, który zapytał czy mam sitka z kwadratowymi otworami.

Od razu przypomniał mi się ten temat i zapytałem po co mu takie sitka ?

 

Odpowiedź: żeby sobie wygląd kiełbasy urozmaicić !, ale od razu dodam, że nie był pewny tego co mówi raczej improwizował.

 

I teraz mam jak to się mówi "zonka".

Czy faktycznie kształt oczka może zmienić końcowy efekt mielenia mięsa ?

 

Dziadek może ty coś wiesz w tym temacie ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kwadratowe sitko " miałem w rodzinnym domu (maszynka ręczna 10) rozmiar oczka to ok 1 cm i służyło ono raczej za szarpak do mielenia mięsa na kiełbasy . Przypuszczam że zakupione było razem z maszynką , był jeszcze taki fajny zestaw do produkcji ciastek z przesuwaną listwą o różnych wzorach . Odziedziczyła to siostra , ale przy najbliższym spotkaniu postaram się to "wydębić " :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy faktycznie kształt oczka może zmienić końcowy efekt mielenia mięsa ?

 

Dziadek może ty coś wiesz w tym temacie ?

Dziadek pisał wcześniej "o zonku"

 

Były kiedyś takie, ale kostki przy mieleniu mięsa na pewno nie uzyskasz

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zestaw do produkcji ciastek z przesuwaną listwą o różnych wzorach . Odziedziczyła to siostra , ale przy najbliższym spotkaniu postaram się to "wydębić "

Henio, takie wkładki do maszynek są ogólnie dostępne.

http://allegro.pl/ksztaltownik-do-ciastek-do-maszynki-do-miesa-5-i1885827896.html

Swego czasu często wykorzystywane.

Zapraszam na mój blog na FB

 

http://bit.ly/Swojskie_Jadlo

 

17218319_1419130924810406_74944440254938

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro napisał.

Dziadek może ty coś wiesz w tym temacie ?

Napisałem tak jak napisalem ,bo mielilem na takich siatkach ( nie sitkach ) i to by było na tyle .Na zaczepki nie będe odpowiadał. Pozdrawiam
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tak jak napisalem ,bo mielilem na takich siatkach ( nie sitkach ) i to by było na tyle .Na zaczepki nie będe odpowiadał. Pozdrawiam

Dziadek jaka zaczepka ???

Miałem na myśli Twoje doświadczenie zawodowe i kontakt z różnymi maszynami i rozwiązaniami !!

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.