Skocz do zawartości

Pasztet wieprzowy dla całej rodziny.


soonic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Interesuje mnie przepis na pasztet dla całej rodziny, a konkretnie żeby dzieci 3 letnie nie krzywiły się np. od pieprzu czy innych przypraw.

 

Czy macie jakiś uniwersalny przepis?

 

Podstawowy składnik to łopatka. W dodatkach może być wątróbka, słonina i warzywa.

 

Pozdrawiam

Adrian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie najlepszy na świecie jest pasztet Anerki, pozwolę sobie poniżej zacytować jej przepis:

Eksperymentalnie zrobiłam pasztet w dwóch wersjach ale z tego samego wsadu.Jeden zapiekany w piekarniku, drugi parzony w szynkowarze.Może kogoś zainteresuje, jest bardzo dobry a przekonałam się o tym wczoraj wieczorem , gdyż połowa zaraz po wyjęciu z piekarnika zniknęła jeszcze przed wystudzeniem. Skład:mięso wieprzowe /ja miałam takie kawałki zamrożone po świniobiciu przeznaczone na gulasz/-0,80 kg., wołowina z odrobiną tłuszczu - 0,20 kg., boczek wędzony - o,30 , wątroba wp. 0,20 kg.,grzyby suszone - 0,10 kg., 2 duże cebule.Przyprawy:sól, pieprz 2 łyzeczki, majeranek 2 łyzeczki ,gałka muszkatołowa płaska łyżeczka, estragon 1 łyzeczka.Mięso ugotowane z warzywami:marchew, pietruszka, seler,por,cebula.Dwie cebule podsmażone, właściwie zeszklone na smalcu ze skwarkami i z boczkiem, do tego na krótko dodana pokrona dość grubo wątroba aby tylko "ścięła się" na wierzchu.Wszystko, czyli odcedzone z wywaru mięso wraz z korzeniami warzyw, ugotowane grzyby oraz wątróbka z boczkiem zmielone dwa razy ,ja zmieliłam pierwszy raz na sitku 8, drugi na 4.Do tego 3 jajka, dwie namoczone i odciśnięte bułki i przyprawy. Wszystko dokładnie wymieszane.Keksówka wysmarowana smalcem i wysypana tartą bułką. Pieczenie 1 godzinę w temp.180*C. Druga część parzona w szynkowarze ok. 1 godziny.

Moja 4 letnia córka mówi o nim przepyszny, możesz zamienić pieprz czarny na kolorowy, ja robię tak we wszystkich wyrobach, żeby właśnie Zuzia zjadła.

Lepiej żałować tego co się zrobiło, niż żałować że się czegoś nie zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Poczytałem, skorzystałem z Waszych informacji i powstała hybryda z kilku przepisów.

Wyszła bardzo dobra - dzieci jedzą codziennie mimo iż mają wybór czegoś innego.

Konsystencja odpowiednia, nadaje się nawet do smarowania. Oto mi chodziło - dzięki za poświęcony czas.

 

Krótka fotorelacja

 

http://www.legalnamuzyka.pl/ziola/pasztet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

ile soli na kg wyrobu dodać?

To już jest indywidualna sprawa.Każdy ma inne odczucie słoności.Pasztet ma mieć słoność jaka Ci odpowiada.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, bo ciężko jest znaleźć odpowiedź. Mięso na pasztet gotujemy z solą, czy bez?

Ja gotuję bez, potem po wymieszaniu wszystkich składników pasztetu - ważę i dodaję 17 g soli na kg masy. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mięso na pasztet gotujemy z solą, czy bez

Można i tak i tak.

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeszcze nie robiłem, jednakże także przymierzam się do zrobienia swojego własnego pasztetu. Czy ktoś z Was miał może okazję przetestować ten przepis - http://www.przepisy.pl/przepis/pasztet-z-zurawina-i-rozmarynem - wygląda bardzo zachęcająco, jednakże nie chciałbym zmarnować mięsa, dlatego proszę o opinię  :tongue:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis wygląda względnie może poza tą esencją knor-a ja Ci polecam przepisy na pasztety z tej strony bo jest ich naprawdę dużo ...

http://wedlinydomowe.pl/wedliny-podrobowe/pasztety

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/forum/12-w%C4%99dliny-podrobowe/

 

Czy taki z grzybami i żurawiną - drób możesz spokojnie zamienić na wieprzowinę ;)

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/4761-pasztet-halusi/

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy ktoś może podać przepis na pasztet z uwzględnieniem przypraw w gramach ?

Tak jak przy robieniu kiełbasy- soli np. 18g/kg , pieprzu 1,5g/kg,czosnku 2g/kg   itd .

Przy dodawaniu  przypraw próbuję ,wydaje się ,że jest dobrze a po upieczeniu

smak jest nie taki jakiego oczekiwałem.

Wczoraj znowu wyszedł niby-pasztet. Rzadko robię i nigdy nie jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daję tak.

1.Sól - 10 g/kg masy bez jajek

2.Pieprz -1,5g/kg masy bez jajek

3.Gałka -3 g/kg masy bez jajek

4.Majeranek - 2 g/kg masy bez jajek ( opcjonalnie)

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.