Skocz do zawartości

Wędliny domowe - forum korzysta z plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie: Polityka prywatności. W celu usunięcia tej wiadomości kliknij:    Akceptuję użycie plików cookies

Witaj na forum Wędzarniczej Braci

Logowanie »  Zaloguj korzystając z Facebooka

Na naszym forum, tak jak na większości innych, musisz się zarejestrować by móc korzystać z wszystkich funkcji dostępnych dla użytkowników.

To bardzo prosta procedura, która zajmie Ci tylko chwilę, a dzięki temu będziesz mógł korzystać z dodatkowych funkcji niedostępnych dla użytkowników niezalogowanych.

Zakładając swoje konto będziesz mógł między innymi:
- rozpoczynać nowe tematy na forum,
- odpowiadać na posty innych,
- przeglądać załączone do postów zdjęcia,
- wysyłać prywatne wiadomości do innych użytkowników,
- dostawać powiadomienia o nowych postach.

Zachęcamy do rejestracji!!!

Zdjęcie

maszynki do mięsa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 cedro

cedro

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 161 postów
  • Miejscowośćdzialoszyn

Napisano 09 mar 2007 - 07:56

jaką maszynkę używać do mielenie mięsa? ręczną czy elektryczną ? slyszalem że elektryczna "pali mięso "

#2 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5079 postów
  • Miejscowośćz Narwi

Napisano 09 mar 2007 - 12:47

Dziwne pytanie- najważniejszą rzeczą są naostrzone noże, siatki i temperatura mięsa. Czy będziesz mielił elektryczną czy ręczną ślimak i noże obracają się w tą samą stronę. Jest tylko jedna różnica kręcąc ręczną maszynką podnosisz swoją tężyznę fizyczną. Pozdrawiam

#3 hynio

hynio

Początkujący

• Użytkownicy
  • 15 postów
  • MiejscowośćSkrzyszów k.Wodzisławia śl.

Napisano 09 mar 2007 - 19:12

Witam wszystkich w "dymie zjednoczonych",jestem nowy i zielony ale odwiedzałem te stronke kilka razy i wyczytałem że powinienem sie zaopatrzyć w maszynke do mięsa nr.10 i tu pytanie wybrać do przykręcenia do stołu (taką od spodu przykręcaną)czy mocowaną za 4 nogi do podstawy?która jest stabilniejsza i lepiej sie nią robi?.2, na allegro są termometry z sądą do mięsa za 12zł i za 35zł ten za 12 czy to nie tandeta czy wystarczy?.3, Co zrobić na początek(bez wędzenia)coś prostego na odwage. :rolleyes:

#4 Marek_

Marek_

Pasjonat

• Użytkownicy
  • 468 postów
  • Miejscowośćokolice Lublina

Napisano 09 mar 2007 - 20:04

Wcale to nieoznacza że to tandeta, jak kupowałem po 10zł termometr bagnetowy i jestem z niego bardo zadowolony.
Kupiłem go na tej stronce www.stalgast.pl .
Pozdrawiam!

#5 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 7934 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 09 mar 2007 - 20:10

Witam

Ja posiadam maszynkę rozmiar 22 i jest przykręcana jak mówisz na cztery nogi i jestem bardzo z niej zadowolony ,jest bardzo stabilna . Mam taką specjalną deskę do której przykręcam maszynkę i całość przykręcam do szafki za pomocą śruby stolarskiej .

Pozdrawiam

#6 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16492 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 09 mar 2007 - 20:19

Hyniu, nie ma maszynek nr 10 posiadających 4 "nogi". Sa one małe i przykreca się je do blatu stółowego za pomoca jednej śruby z gumowymi zabezpieczeniami. "Nogi" posiadaja maszynki 22, 32.

#7 hynio

hynio

Początkujący

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 09 mar 2007 - 20:38

maxell allegro oferta nr.173634895 maszynka "BERGNER" dzieki za odp.

#8 andrzej k

andrzej k

Uzależniony od forum

• **VIP Junior**
  • 7934 postów
  • MiejscowośćPobiedziska

Napisano 09 mar 2007 - 20:40

Witam

To dla tych co posiadają gotówkę i dostęp do hurtowni SELGROS najnowsza oferta Dołączona grafika Dołączona grafika

Serdecznie pozdrawiam

#9 Domin12439

Domin12439

Stały bywalec

• Klub Przyjaciół Prosiaczka
  • 270 postów
  • MiejscowośćRudaŚląska

Napisano 10 mar 2007 - 10:04

Używałem parę lat 32-ki ręcznej i nigdy nie było żadnych cudów, trzeba tylko pamiętać o ostrzeniu noży i sitek przed mieleniem [ ja ostrzę na cieniutkim papierze ściernym - chyba lakierniczy- rozłożonym na szybie - równa powierzchnia].
A od jesieni mam elektryczną 32-kę taką samoróbkę i też spoko a co najważniejsze szybciej mieli. Nigdy sie nic nie paliło.

#10 andy

andy

Weteran

• Użytkownicy
  • 2830 postów
  • MiejscowośćPoraj k/Częstochowy

Napisano 10 mar 2007 - 21:31

Witam.
Maszynka nr 10 posiadająca 4 nogi do przykręcania tak jak 22 czy 32 istnieje i nazywa się nr 12 (mam taką)

#11 hynio

hynio

Początkujący

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 11 mar 2007 - 16:56

Musze kupić maszynke więc jaką kupić ?.Zamierzam robić raczej małe ilości wyrobów.

#12 Maxell

Maxell

Uzależniony od forum

• Moderatorzy
  • 16492 postów
  • MiejscowośćBełchatów

Napisano 11 mar 2007 - 18:26

Andy 12 to nie 10. :wink:

#13 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5079 postów
  • Miejscowośćz Narwi

Napisano 11 mar 2007 - 19:26

Kup maszynkę co najmniej nr 10 lub nr 22 najlepsza do niedużych produkcji Widziałem maszynkę nr 12 przykręcaną do stołu tak jak nr 22 na tym forum chyba w ofercie dawnej Miro
Nie radzę takiej kupować bo mogą być problemy z zakupem noży i siatek.Kupujmy takie maszynki które mają standartowe rozmiary wtedy nie ma problemu z zakupem do nich części. Pozdrawiam

#14 Gość_pedro_*

Gość_pedro_*
  • Goście

Napisano 11 mar 2007 - 20:24

Kupiłem na allegro używaną 10 -tkę, w sklepie u Mira sitka, obecnie robię co tydzień ok. 10 kg różnych kiełbas. Dziesiątka jak na razie mi wystarcza, ale myślę o jakimś napędzie.

#15 wiesiorek

wiesiorek

Stały bywalec

• 259 postów
  • MiejscowośćKraków

Napisano 11 mar 2007 - 22:23

Witam. Ja osobiście używam maszynki nr 22. Jest przerobiona na napęd elektryczny. nic się nie dzieje. oczywiście noże i sitka muszę ostrzyć , bo silniczek od pralki jest troszkę za słaby, ale do domowego zastosowania wystarcza, a nawet można coś zrobić znajomym.

Pozdrawiam.

#16 DZIADEK

DZIADEK

Uzależniony od forum

• ***SUPER VIP***
  • 5079 postów
  • Miejscowośćz Narwi

Napisano 12 mar 2007 - 06:25

Tak silnik od pralki ma moc 0,180 kw i jest trochę za słaby przy mieleniu podgardla dlatego należy jego kroić na drobne kawałki i po trochu wrzucać , z resztą mięs nie ma problemu maszynka połyka je w szybkim tempie .Pozdrawiam

#17 dadys

dadys

Użytkownik

• 167 postów
  • MiejscowośćPAWONKÓW

Napisano 12 mar 2007 - 17:52

Ja mam Zelmerke 5 i nie narzekam, ostatnio przemiliłem nią prawie 30 kg mięsa,miałem do wyboru 32 z tępymi nożami, ale wolałem zmielić na mojej, wprawdzie z jedną przerwa, ale mięso było przemielone, a nie zmiażdżone.

Sponsor

Sponsor
  • Reklama

#18 hynio

hynio

Początkujący

• Użytkownicy
  • 15 postów

Napisano 12 mar 2007 - 20:14

Dzięki za odpowiedzi kupie 10 i już.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych