Skocz do zawartości

Peklosól i inne materiały pomocnicze - gdzie kupić w świecie


Maxell

Rekomendowane odpowiedzi

Jest nas coraz więcej i coraz więcej zadymiaczy rejestruje się z krajów całego świata. Nie wszyscy wiedzą gdzie w danym kraju i pod jaką nazwą można kupić peklosól lub inne mieszanki czy związki peklujące, a także jelita oraz pozostałe materiały niezbędne do domowej produkcji wedlin.

Tutaj prośba do wszystkich zadymiaczy z innych krajów: podawajcie w tym temacie nazwy środków peklujących dostępnych u Was, gdzie je można kupić i jak stosować. To samo dotyczy wszystkich pozostałych materiałów pomocniczych.

Z góry dziękujemy za pomoc jakiej tym sposobem udzielicie potrzebującym sąsiadom.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam..

 

Jeśli ktoś mieszkający w Niemczech poszukuje akcesori do wyrobu własnych wędlin w domu to polecam następujące kroki :

- Sól do peklowania, po niem " Pökelsalz " najlepiej kupić w sklepie mięsnym. Tuż obok.

Za uśmiech dostanie się nawet torebkę ok 0,5 - 1 kg, za darmoche. (Własne doświadczenie np. w REWE, Edeka, Frucht Bürse). A jeśli cza płacić to za kg liczą od 1 - 1,20 Euro. Ale z osłonkami to już jest o wiele drożej u nich.

 

- Jelita naturalne po niem " Därme Natur ",

- Jelita sztuczne po niem " Därme Künstlich ", polecam oba zakupić w firmie MVST.

Tu link : http://www.mvst.net/

 

Przy zakupie od 30 Euro nie płaci sie nic za przesyłkę a towar jest naprawde dobry i szybka dostawa 2-3 dni.

 

Polecam i pozdrawiam. :wink:

 

ps. To nie jest reklama tylko moje sprawdzone "Tipsy"

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenne wskazowki i dobry pomysl Maxell`a.

Rozumiem, ze Pökelsalz mozna nabyc np. w REWE nie z regalu, a ze stoiska mięsnego?

Ostatnio próbowalem nabyć osłonki w REAL, zobaczylem jednak tylko zdziwione oczy sprzedawczyni. Dlatego dziekuje za linki.

robimhuk

Apes debemus imitari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze Pökelsalz mozna nabyc np. w REWE nie z regalu, a ze stoiska mięsnego?

Tak, wlasnie tak.

W REWE dostarczane sa polowki swinek i wszystka jest produkowane na zapleczu sklepu.

Maja wiec zawsze wszystko pod dostatkiem.. :wink:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze Pökelsalz mozna nabyc np. w REWE nie z regalu, a ze stoiska mięsnego?

Tak, wlasnie tak.

W REWE dostarczane sa polowki swinek i wszystka jest produkowane na zapleczu sklepu.

Maja wiec zawsze wszystko pod dostatkiem.. :wink:

"Moj" REWE zostal chyba zapomniany przez centrale , bo swinki widzialem chyba rok temu.Jakas bida zupelna!

Apes debemus imitari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie.. Świnki sa zawsze w REWE dostarczane w stanie "Grob zerlegt" czyli poćwiartowane dla lepszego transportu. Kilka razy w roku są też organizowane " Schlachter Wochen " i można połówki kupić. Ale w sumie jak zamówisz polowe wieprzka to i tak bedzie pytanie : " Mamy ją dla szanownego Klijenta, poćwiartkować ?" :wink:

 

Każdy skep REWE dostaje miesko w czerwonych skrzyniach a w nich sa wlasnie te elementy :grin:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie.. Świnki sa zawsze w REWE dostarczane w stanie "Grob zerlegt" czyli poćwiartowane dla lepszego transportu. Kilka razy w roku są też organizowane " Schlachter Wochen " i można połówki kupić. Ale w sumie jak zamówisz polowe wieprzka to i tak bedzie pytanie : " Mamy ją dla szanownego Klijenta, poćwiartkować ?" :wink:

 

Każdy skep REWE dostaje miesko w czerwonych skrzyniach a w nich sa wlasnie te elementy :grin:

Daj prosze znac, gdy bedzie nastepne "Schlachter Woche".

pozdrawiam.

robimhuk

Apes debemus imitari
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktos uzywal amerykanskiej peklosoli Insta Cure No.1

Mam pytanie jak uzywac tego do zalewy peklujacej? (10kg miesa/10dni)

Do kielbas daje 90g soli+12g Insta Cure No.1 na 5kg miesa.

Z gory dziekuje.

 

http://www.sausagemaker.com/11200instacureand153no15lbs.aspx

Opis ze strony sklepu

Insta Cure™ No. 1, a basic cure used to cure all meats that require cooking, smoking, or canning. This includes poultry, fish, ham, bacon, luncheon meats, corned beef, pates and other products too numerous to mention. Formerly Prague Powder #1. Insta Cure™ #1 contains salt and sodium nitrite (6.25%).

Use 1 level teaspoon per 5 lbs. of meat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie . Osobiście używam 8 gr na 1 lb mięsa . Taki trochę mieszany system :grin: . Nie wiem jak w innych miastach ale w Chicago można tez kupic polską peklosól .Sprzedawana jest w polonijnych sklepach z żywnoscią w charakterystycznych różowych opakowaniach ze swinką . Też dość często jej używam do swoich wyrobów . Pozdrawiam .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam.

We Wiedniu kupuję jelita, przyprawy, peklosól i inne drobiazgi w firmie Bertsch&Laska w 3-cim Bezirku (Erdberg). Ceny w miarę (oczywiście nie do porównania z tymi w Polsce).

Jest to firma, która zaopatruje masarnie i inne zakłady w tej branży.

Gdyby ktoś potrzebował dokładne namiary - proszę pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos uzywal amerykanskiej peklosoli Insta Cure No.1

Mam pytanie jak uzywac tego do zalewy peklujacej?

Przeliczyłam, jak z amerykańskiej peklosoli Insta Cure No.1 (przy założeniu, że ma 6,25% nitrytu) zrobić peklosól taką, jaka jest w Polsce.

Polska peklosól zawiera 0,5-0,6g nitrytu

100g peklosoli Insta Cure No.1 = 6,25g NaNO2 (azotyn sodu, nitryt)

1250-1040g polskiej peklosoli = 6,25g NaNO2

 

Podaję dwa sposoby:

1. Jeżeli do 100g peklosoli Insta Cure No.1 dosypiesz średnio 1045g (+/_105g) soli to otrzymasz naszą peklosól. Należy to bardzo starannie wymieszać.

2. Biorąc z tabeli DZIADKA potrzebną ilość peklosoli obliczasz 8,73% i jest to peklosól Insta Cure No.1. Reszta to sól.

 

Jeżeli coś jest niejasne to proszę pytać.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzien dobry

Jestem chyba jedyna osoba ktora mieszka w Kostaryce wiec moje doswiadczenia raczej nikomu sie nie przydadza, ale ja potrzebuje pomocy.

Po dlugich poszukiwaniach znalazlam jedyny produkt do peklowania (chyba) i nie ma on dokladnej zawartosci na torebce, tylko pisze ze jest to "baza do szynki" i zawiera Nitrito de Sodio. Sposob uzycia jest : Rozpuscic 120g w 1L wody i wstrzykiwac 30% wagi miesa, albo moczyc 12 godzin. Gotowac na malym ogniu.

Chcialam zrobic wedlinke wedlug tego przepisu "Najtańszy szynkowar dla każdego, pomysłu Strasznego" i nie mam pojecia jak uzyc ten moj proszek.

Bardzo bede wdzieczna za jakies wskazowki.

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiera Nitrito de Sodio.

A może jest napisane ile procent zawiera ? Nitritio to azotyn czyli tak jak w naszej peklosoli i proporcje na solankę 12 godz. też by się zgadzały więc jeśli chcesz robić wędlinę do parzenia to daj ok 18 g tej peklosoli na kg mięsa chyba,że lubisz bardziej słone wyroby to więcej.

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawiera Nitrito de Sodio.

A może jest napisane ile procent zawiera ? Nitritio to azotyn czyli tak jak w naszej peklosoli i proporcje na solankę 12 godz. też by się zgadzały więc jeśli chcesz robić wędlinę do parzenia to daj ok 18 g tej peklosoli na kg mięsa chyba,że lubisz bardziej słone wyroby to więcej.

Bardzo dziekuje Chudziak

Nie, nic nie pisze ile ma procent, ale to co piszesz ma sens

Tak zrobie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wklejam nadesłane przez Marzenę zdjęcie:

 

 

Swoja drogą Marzeno, swoje pytanie możesz skierować także na naszym angielskojęzycznym forum. Wystarczy u góry strony kliknąc na flagę USA.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma KERRY to firma o zasięgu globalnym.

Nie koniecznie wskazany produkt jest naszą peklosolą.

Może to być tzw. preparat nastrzykowy który zawiera między innymi nitryt, ale i resztę nie pożądanych przez nas składników.

Na zdjęciach nie widać składu, a to bardzo ułatwiło by mi sklasyfikowanie produktu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam w Hiszpańskim to tylko uno serweza :wink: , ale doczytałem się że produkt zawiera nitryt sodu i należy używać zgodnie z instrukcją i trzymać z dala od dzieci .

Według mnie to jest sól peklująca i jak zachowasz się tak jak piszą to będzie dobrze .

Pamiętaj że szynkę peklować w lodówce i jak masz mniejsze kawałki to lepiej namoczyć a w większe dodatkowo dać nastrzyk i wymasować .

Jak piszą tylko o 12 godz. to jest to mocniejsza peklosól typu amerykańskiego i możesz poczytać wcześniejsze posty EAnny jak mieszać z solą i peklować dłużej oczywiście w lodówce. O innych dodatkach nie piszą to i ich nie ma .

Ps . Zazdroszczę Ci tych bananów w stu smakach , bo u nas to tylko cawendish o smaku buraka można dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henio

Una serveza to czasami wszystko co potrzeba :) a bananow to rzeczywiscie wszedzie pelno ale ja wam zazdroszcze ptasiego mleczka i serkow...

Co do produktu to ja chcialam uzyc na sucho bo chce zrobic szynkowar, moze to potraktuje jeko peklosol jak juz chudziak zasugerowala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ptasie i sama zrobisz - poczytaj https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=5769

A serki to też mamy taki dział .

Z nami nie zginiesz :smile:

ok Henio, stawiam serveze za ten przepis :)

dzisiaj robie tylko chyba musze kupic waniliowy jogurt bo vanilia tylko w plynie tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miro, jakie nieporzadane skladniki posiada preparat nastrzykowy?

Co one by mogly spowodowac?

Ta końcówka FOS kojarzy mi się z Fosforanos :wink:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.