Skocz do zawartości

Dostępne DG - jak używać, konserwować i wspomagać ich pracę.


myth

Rekomendowane odpowiedzi

Miro napisz coś więcej odnośnie twojego DG który jest obecnie w sklepie,może jest gdzieś filmik pokazujący jego dymienie.

tylko tyle znalazłem

 

Miro - prośba - zrób kilka filmików pokazowych - kumpel z pracy tak się napalił na ten DG że już by wziął, gdyby było coś więcej (jakieś wędzenie pokazowe z użyciem tego DG i efekt końcowy)

http://www.e-gify.pl/gify/rozne/jedzenie_i_picie/jedzenie_i_picie2.gif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

myth, podejrzewam , że chcesz tą grzałkę podłączyć pod stare sterowanie byłą grzałką . Myślę , że ma ono zapas jednak nie zaszkodzi sprawdzić na jakie obciążenie prądowe jest przystosowane . Raczej nie ma w układzie przekaźnika sterującego odciążającego prądowo termostat i cały prąd obciążenia idzie przez niego ( chyba że jest ? ) . Różnica między 1.6kW a 2.2kW nie jest duża ale jednak jest nie zaszkodzi sprawdzić bo może już było na styk . Pamiętajmy , że w tego typu urządzeniach zapas jest potrzebny i wpływa na ich niezawodność i trwałość ( o przekroju przewodów nie wspominam ale jest też ważny ) . Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić filmik.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak troche z inne beczki....

Zastanawia mnie, a raczej dziwie sie, czemu az tak ciezko o DG typu kolegi. Rogera czy Miro. I ze temat nie jest ciagniety przez innych producentow, czyzby rynek zbytu za maly?

 

Witam wszystkich Kol.Kol. Wybór dostępnych DG uległ zwiększeniu :grin: .

Pozdrawiam.

Dymogeneratory Smok >>> Helica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myth, coś z oczkami słabiutko :tongue:

kolega reklamuje w podpisie......

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

abratek, Nie zwracam uwagi na podpisy ... uważam, że to strata czasu :D ale dzięki za wskazanie drogi :D

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wsadzam rozebrany DG do takiego wysokiego wąskiego naczynia, wlewam trochę kreta i zalewam gorącą wodą. Zostawiam na noc a rano jest jak nowy. jak mniej zabrudzony to wstawiam do zmywarki na program dla garów i efekt podobny.

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jondek ma w swym katalogu środków, bardzo dobry środek do mycia komór wędzarniczych (idealnie będzie się sprawdzał w tym przypadku). Gdzieś na forum już podawałem jego parametry.

Mam nadzieję, że Jondek zrobi to jeszcze raz i bardziej fachowo.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Mysle, ze to bardzo dobry pomysl. Czekam na wiecej bo wielu z nas uzywa tego dg. i musi go myc.

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie 28 Kwi, 2013 19:45 ]

jak mniej zabrudzony to wstawiam do zmywarki na program dla garów i efekt podobny

Ja kiedys gotowalem w duzym garnku. Efekt byl taki, ze DG byl czysty ale garnek musialem szorowac. Czy zmywarka po takim zabiegu jest czysta?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myję wytwornicą pary, taką małą, na 1l wody.

Za piekne, żeby mogło być prawdziwe :grin:

Żartuję.

Wypróbuję najbliższym razem. Papcio zawsze ma świetne pomysły. Ten w dodatku tani i ekologiczny.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm o czyszczenie parą nie pomyślałem :( a mam takie ustrojstwo jutro przetestuje ;)

Dzisiaj sprawdziłem biodiesela o którym wspomniał kolega wyżej ale niestety skutek bardzo mierny :(

Robert
601353601
ʎuɯnɹʇ po oʞǝıʍ oʇ ɯǝsɐzɔ oʞlʎʇ-ɯǝıʞǝıʍ z ǝɾǝzɹpɐɯ ʞǝıʍolzɔ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którejś reklamie TV dotyczącej wytwornic pary była właśnie mowa o czyszczeniu parą m.in. komór i urządzeń wędzarniczych.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Para niestety też się nie sprawdza. Zapomnij o wyczyszczeniu wnętrza rury dymowej, z pojemnikiem też sobie nie radzi. Przetestowane

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten kret, to może być kret w granulkach? może zadziałać piorunująco, ale jest to trochę niebezpieczne... no i czy nie odbarwi nierdzewki w żaden sposób? Wolę jak ma połysk... już jedną maszynkę do mielenia mięsa, a właściwie gadziel i reszta, to co przyczepiamy do maszynki samej w sobie (stop aluminium), załatwiłem detergentem ... z pięknego połysku wyszedł piekny szary mat.... :D

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kreta w płynie i jak na razie nic mi nie odbarwił. W sumie to kwas to może działa na kwasówkę coś jak pasywacja?

"Trzeba się spieszyć z robotą, póki się ma na nią ochotę..."

Tatuś Muminka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz posypię dekielek o DG i zobaczę... jak nie odbarwi, to całość potraktuję :) dwa wędzenia "przejechałem bez mysia Dg i za nic w świecie nie mogę rurki wyciągnąć z pojemnika na zrębki ... już traktowałem wrzątkiem i nic... :D

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem....

Nie wyobrażam sobie piękniejszego regionu niż POMORZE - Koszalin - moje miasto :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętałem, że informację na temat środka podawałem Świadziowi, no i ja odszukałem:

 

1. Nazwa:

TERMOSOL

2. Przeznaczenie:

Alkaliczny preparat do mycia komór wędzarniczych.

3. Producent:

RADEX Spółka Jawna, Zbigniew i Tomasz Nagay, Kamieniec 50, 72-001 Kołbaskowo. Tel. 91 4318585

4. Zastosowanie:

TERMOSOL stosuje się do mycia metodą pianową komór wędzarniczych, dymociągów, wózków i kijów wędzarniczych, oraz posadzek.

5. Sposób stosowania:

2-5 kg preparatu rozpuścić w 100 l wody o temperaturze 50 do 70 st.C.

- komory wędzarnicze: pokryć roztworem roboczym ściany komory wędzarniczej przy pomocy agregatu pianotwórczego (w naszym przypadku wystarczy użyć opryskiwacza ogrodowego lub pojemnika z pompką od np. płynu do mycia okien). Następnie komorę zamknąć i przez układ inżektorowy wprowadzić roztwór myjący do układu dymociągów. My, wystarczy, że spryskamy wnętrze komory i komina powstałą pianką.

Po o. 15 min. komorę i układ dymociągów przepłukać ciepłą wodą.

- wózki i kije wędzarnicze: pokryć pianą i po 15-30 min. spłukać wodą,

- posadzki: pokryć pianą i po 15 min. szorować szczotką. Spłukać wodą.

6. Składnik niebezpieczny: wodorotlenek sodu >30%

7. Waga netto: 5 kg.

8. Podczas pracy używać ubrań ochronnych, rękawic i okularów.

 

Preparat jest pakowany m.in. w 5-cio litrowe pojemniki plastikowe. Występuje w formie gęstej, brunatnej cieczy.

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.