Skocz do zawartości

Czy to są gruczoły?


smola

Rekomendowane odpowiedzi

W podgardlu generalnie jest dość dużo rzeczy do wycięcia. ]

Po wycięciu skóry, gruczołów, tkanki limfatycznej, fragmentów krwawych, to samego czystego tłuszczu i mięsa zostaje czasem tylko połowa.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dzień dobry wszystkim :)

Korzystając  z tego że wątek już jest założony to go odświeżę i podepnę się z pytaniem o gruczoły. Kiedyś robiłem smalec do którego dodałem solidną porcję zmielonego podgardla, ale wyszedł dość dziwny w smaku, w zasadzie niezbyt apetyczny. Dzięki informacjom z forum dowiedziałem się że, w podgardlu występują rożne gruczoły mogące wpływać na smak i trzeba je wyciąć. Wtedy tego nie wiedziałem i nie zrobiłem tylko zmieliłem podgardle w całości i pewnie to było przyczyną słabiutkiego efektu końcowego. Postanowiłem zrobi smalec z podgardlem ponownie. Tym razem pokroiłem podgardle na plastry i usunąłem wszystkie gluty, które nie przypominały mięsa. Faktycznie nawet na surowo mają dziwny, niezbyt przyjemny zapach. Tak więc zapytać chciałem czy to co wyciąłem z podgardla to są właśnie te fatalne gruczoły? (na zdjęciu zaznaczyłem to co na pewno pamiętam ze wyciąłem, wyciąłem chyba jeszcze jakieś gluty ale zdjęć brak)

 

post-43400-0-18015700-1424773846_thumb.jpg

post-43400-0-71120200-1424773882_thumb.jpg

post-43400-0-25291900-1424773928_thumb.jpg

post-43400-0-71764700-1424773950_thumb.jpg

 

I czy mięso na ostatnim zdjęciu jest już dobrze oczyszczone? Chyba nie wyszło źle bo tym razem smalec był rewelacyjny :D

 

post-43400-0-71380000-1424773994_thumb.jpg

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..te beżowe.to są gruczoły limfatyczne...środkowy ciemnoczerwony chyba nie - ale na 100% nie powiem

...a podgardla nie szkoda na smalczyk....

...wędzone na ciepło i do chlebka i ogóreczka kiszonego to poezja

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam sie na tym słabo ale instynktownie zawsze wykrajam takie "mięso" podbne zupełnie do niczego- no chyba, że trochę do gruczołów.

Chociaż wiem, że są Koty niebaczące na niemięso...

Nawet jak się wykroi to jeszcze małe wyłażą po soleniu/peklowaniu- usuwam resztki.

Fuj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi :)

 

Jumbo, Twój pomysł na podgardle brzmi naprawdę smakowicie, ale niestety taką mam sytuację że nie mogę w każdej chwili udać się na wędzenie :( Natomiast podgardle w smalcu jest naprawdę znakomite, a ostatnio wzbogaciłem nim też pasztet smarowny i wyszedł naprawdę pyszny ;)

 

Zzielony, też uważam że lepiej wyciąć podejrzane fragmenty niż spaprać całą produkcję, już mam doświadczenie po w/w smalcu :mad:

 

Pozdrawiam wszystkich smakoszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I czy mięso na ostatnim zdjęciu jest już dobrze oczyszczone?

 

 

O ile dobrze widzę to ja bym jeszcze usunął to co zaznaczyłem. 

post-41296-0-37189700-1424783873_thumb.jpg

Edytowane przez abratek

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, to ja już w tym nic podejrzanego nie widziałem, ale przy następnej produkcji przyjrzę się bardziej :)

 

Arkadiusz, czy te obszary które zaznaczyłeś to się jakoś konkretnie nazywają? Pytam bo tak się wpatruje w to zdjęcie i nie wiem czy dopatrzyłeś się tam jakichś konkretnych mniejszych bądź większych gruczołów czy to po prostu jest jakiś rodzaj tkanki który powinno się usunąć? Pytam bo nie wiem czego powinienem szukać, małe mam jeszcze doświadczenie i dla mnie gruczoł to glut w takim stylu jak to co na zdjęciu przekroiłem, ale może mogą mieć też inną formę/kształt/strukturę? Od razu zaznaczę, że takich szarych kuleczek (z postu jumbo wynika że to gruczoły limfatyczne) wyciąłem jeszcze kilka, tylko znacznie mniejszych.

Edytowane przez MateuszP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jak to smakuje - nie będziesz miał wątpliwości ;)

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj to, co Ci Arkadiusz zaznaczył na rysunku - to jest tkanka limfatyczna i nie ma nic wspólnego z mięsem.

W podgardlu masz tłuszcz, mięso, gruczoły (to już znasz) i właśnie tą tkankę limfatyczną. Gruczoły czasem chowają się w tłuszczu, szczególnie te mniejsze, trzeba uważać.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo uważaj też na ropne torbiele, które czasem trafiają sie w podgardlu, a powstają w wyniku wcześniejszych urazów szyjnych spowodowanych walkami świń lub zranienia np. o koryta. Takie otorbione skupiska ropy i innego świństwa, mogą po przecięciu zepsuć całe mięso.  

„Wszyscy uważają, że czegoś nie da się zrobić. Aż przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da. I on właśnie to robi” A. Einstein

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Maad, teraz już wiem o co chodzi. Będę musiał koniecznie kupić podgardla i pokroić żeby sobie dokładnie je jeszcze raz obejrzeć :)

 

Maxell, czytałem już Twoją wypowiedź o tych ropniach w innym poście, szczęśliwie na nic takiego nie natrafiłem :) Jakbyś miał okazję trafić na to zjawisko to warto by zrobić zdjęcie i je tu wrzucić dla celów "naukowych", w tamtym temacie niestety ich nie było ;)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

 

 

Teraz widzę że dobrze kombinowałem i wycinam wszystko co okrągłe

 

Przyusznica nie jest okrągła. 

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co wywaliłeś, ale pisałeś w dwóch tematach o tym samym.Zamieszczę Ci jeszcze raz jak wyciąć ten gruczoł.Obejrzyj sobie.

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/9181-arkadiusza-porady-praktyczne/?p=452956

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.