Skocz do zawartości

Mierzenie temperatury wewnątrz wędzonki.


Pools

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Szynki wrzucam do gotującej wody i tak trzymam 10-15min a potem obniżam do 80C i parzę do 68 w środku.

 

To dotyczy tylko szynek ,czy wszystkich wędzonek? W domowych warunkach, często jednocześnie wędzi się różne wędzonki i również wspólnie się je parzy.

emka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To dotyczy tylko szynek ,czy wszystkich wędzonek?

 

Szynek i to dużych.Takich po 4 - 5 kg.Mniejsze ok. 1 kg np.z kulki nie ma co gotować.

Edytowane przez arkadiusz

Ten, kto mówi kłamstwo, nie uświadamia sobie,

jak wielkiego zadania się podejmuje,

bo będzie musiał wymyślić

jeszcze dwadzieścia innych kłamstw,

żeby podtrzymać to jedno.

(Alexander Pope)

Nie odpowiadam na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę w produktach mierzymy w geometrycznym środku produktu. Jest to najmniej dogrzane miejsce w produkcie.

Nie ma znaczenia z której strony wbijemy sondę- szpikulec termometru. Ważne jest to że powinniśmy wiedzieć w którym miejscu sondy szpikulca znajduje się czujnik mierzący temperaturę.Sprawdzić to  jest  łatwo .Zazwyczaj jest to 1,5- 2.5 cm od końca szpikulca. W szklankę lejemy gorącą wodę i będziemy zanurzać końcówkę termometru stopniowo co 0,5 cm do momentu gdy wskazania termometru ustabilizują się i to będzie ten punkt gdzie jest czujnik w sondzie. Przy mierzeniu temperatury w produkcie   uwzględniamy to.

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,jak parzyć,jak wędzić to wszystko wiem z tego forum.Wszystko ok,tylko że ja nie parzę wędzonek i one w wędzarni nie osiągnęły tych wymaganych 68*C w środku.Jem je takie jak uwędzę,"ala polędwica sopocka"lekko surowe i ciągnące się mięso ale takie mi smakuje.I pytanie czy to mi szkodzi?Oczywiscie taka wędzonka mi się nie zepsuje bo zdążę ją zjeść, ale czy te parzenie powoduje tylko dłuższą wytrzymałość czy może zabija jakieś bakterie które mogą mi szkodzić?Wiem tylko że drób wędzony trzeba osiągnąć daną temp. aby nie nabawić się żadnych chorób,czy tak samo jest z wołowiną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sopocka to 60 stopni max. ????

Powiem tak tatara zjadasz na surowo?

Jeżeli mięso jest ok to nic Ci nie będzie

Jadam surowe ryby wołowinę i wieprzowinę

Drobiu nie polecam.

[Dodano: 24 gru 2020 - 02:21]

Piszę z telefonu nie mam edycji

 

Co do drobiu najpierw sparz potem uwedz. Vide kurczak weekendowy Dziadka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.