Skocz do zawartości

Kalibrowanie wagi kuchennej


ANNAM

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem ze tutaj zawsze znajdzie sie ktos ,kto zna odpowiedz. MAm wage kuchenna Soehnle Tutaj jest link do jej wygladu i modelu:

http://personalcare.manualsonline.com/manuals/mfg/soehnle/food_pilot_8057_food_control_8046.html?idRes=551416

Weszlam, sprawdzilam manual, jednak nic nie znalazlam na temat kalibrowania tej wagi. Wiem ,ze trzeba to zrobic, bo mi zaczyna grac w "pici-polo" . Na internecie znalazlam zeby to zrobic, problem jest taki ,ze nie wiem jak. POMOCY prosze, kto wie jak.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gregtom, Soehnle Professional Scale Food Pilot 8057, tyle mam o niej. Dziekuje, bo wiem, ze robiona w Szwajcarii a to wlasnie wiecej bedzie po niemiecku.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczyna grac w "pici-polo"

Moja sobie tak pogrywała, choć nie ta firma i model, a przyczyną było ustawianie jej na szmatce lub ręczniku papierowym :shock: Jak stoi na twardym podłożu wszystko jest ok.
"Chwytaj dzień, bo przecież nikt się nie dowie, jaką nam przyszłość zgotują bogowie..."
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNAM.. Zobacz czy to Ci sie przyda.. :wink:

 

tu link: http://ec1.images-amazon.com/media/i3d/01/A/man-migrate/MANUAL000009390.pdf

 

[ Dodano: Pon 17 Wrz, 2012 15:04 ]

upsss... To chyba to samo co Ty znalazłaś.. :rolleyes:

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNAM,

Podstawowe rzeczy, zanim oddasz do serwisu lub zaczniesz sama coś majstrować:

1. Sprawdź, czy bateria jest dobra, na wszelki wypadek wymień na nową

2. Nie używaj wagi w pobliżu telefonu komórkowego. Telefon w kieszeni potrafi skutecznie zakłócić działanie takiej wagi.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę poczytałem o tej wadze i jest ona dość skomplikowana. Właściwie jest to komputer do analizy i przeliczania wartości odżwczych.. (Nawet płynnych)

To urządzenie jest przystosowane do pomiarów w jednostkach takich jak np. w polsce czyli kg. gr. oraz też jak np. w Ameryce czyli funty, uncje i jeszcze cholera wie co.. A najleprze jest to że "waga" zapamietała sobie, w jakim systemie pracowała wcześniej i tak jak EAnna pisała, wyciągnij baterie na co najmniej 10 sek. i wsadz spowrotem. W instrukci podają że po takiej operacii waga powróci do naszego systemu kg/grammowego..

 

ps. O kalibracii nic nie jest w opisie podane a raczej chodzi tylko o zaprogramowanie wagi do pomiaru np. kalorii w różnych produktach i systemach wagowych..

Wszystko ma jeden koniec, ale kiełbasa ma dwa ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNAM kalibrowanie czy tarowanie ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gretom bardzo dziekuje.Wiesz waga nie jest mloda, ma juz swoje lata,jak doczytales, nie jestglupia i wlasnie dlatego nie chce jej wymieniac. Zrobie co powiedziales z bateria.

TA waga zawsze byla bardzo dokladna,jednak ostatnio zauwazylam ,ze zaczyna mi skakac, glownie na gramach( kg sie nie przejmuje, max jest 2 kg tutaj) a to do wielu przepisow jest jednak bardzo wazne.

DArhel moja stoi zawsze na twardym podlozu.

EAnna baretia jest dobra, jednak moj telefon zwykle jest w jakies metrowej odleglosci od wagi. Jezeli tobedzie przyczyna , to pekne ze smiechu.

Miro na pewno nie tarowanie, a kalibrowanie.

Mimo wszystko dziekuje wam.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz skalibrować wagę ?

Masz wzorce ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę aby Twoja waga miała opcję kalibracji.

Na pewno można ją tarować, ale więcej nic poza tym.

 

Jeśli na gramach skacze to oznacza, że jest zabrudzona.

Przeczyścić, przedmuchać ... tyle możesz, więcej ..... raczej nie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona na prawde jest czysta, chyba ze do mechanizmu jakis kurz sie dostal, ale do srodka nie bede sie dostawac, bo bym musiala ja polamac.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj telefon zwykle jest w jakies metrowej odleglosci od wagi.

Jeżeli układy elektroniczne wagi są czułe, to 1m odległości to bardzo mało.

Piszę na podstawie swoich doświadczeń z wagami zarówno gramowymi jak i takimi o zakresie 2kg.

Odsuń telefony na odległość min. 3-4m a waga powinna się uspokoić.

Promieniowanie telefonów komórkowych bywa dosyć silne, szczególnie w okresach łączenia się z bazą.

Natężenie promieniowania maleje z kwadratem odległości.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ANNAM, nie hcę być złym prorokiem ale skoro "skaze" to wygląda na uszkodzenie elementy ważącego..... np na skutek upadku.uderzenia lub nawet przeciążenia....

chyba że faktycznie się zabrudziła

czas więc pomyśleć o nowej.....

kalibracja w takim przypadku nic nie da (o ile jest)

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EAnna to chyba moze byc rozwiazanie mojego problemu. Bo do niedawna dzialalam perfekt i tak nagle z ksiezyca zaczela raz pokazywac prawidlowo innym razem nic i zaskakuje na duza ilosc gramow. A ta waga pokazuje skoki gramowe ponizej 1kg ,a 2gramowe powyzej.Dzisiaj specjalnie bede wazyc.

Zamowilam tez specjalne ciezarki do kalibrowania, na nich chyba najlepiej bedzie mi sprawdzic skoki wagi.

Be you.

The world will adjust.

The future belongs to those who believe in the beauty of their dreams.( Eleanor Roosevelt) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny problem był z wagą "jubilerską" ( co prawda to była tania chińszczyzna) niestety po próbie z nową baterią skończyło się zakupem nowej wagi ( też taniej chińszczyzny :lol: ).

"...dobrze przeżyte Dziś uczyni każde

Wczoraj snem szczęśliwym,

I każde Jutro wizją nadziei."

Kalidasa V w n.e.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś miałem problemy z wagą elektroniczną.

Przyczyny jakich się dopatrzyłem:

- zawilgocenie = skaczące pomiary ,samoczynna zmiana z kg na ml (wysuszyć nad ciepłym ,suchym powietrzem)

- słaba bateria = zanikanie wskazań (wymienić baterie)

- krzywizna pod wagą , u mnie odkleiła się jedna z 4 stopek gumowych = skakanie pomiaru i trudności z tarowaniem ( znalazłem stopkę w gratach od masarki i przykleiłem na miejsce , problem znikł)

 

Piszesz ,że waga ma kilka lat - podejrzewam ,że się zawilgociła w środku , trzeba wyjąć baterie i jak to możliwe to odkręcić (poluzować śrubki , które trzymają wagę w "kupie" odłożyć w suche i ciepłe miejsce do osuszenia , może być piekarnik na 40 st. C z wentylatorem , suszarka do włosów itp...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.