Skocz do zawartości

Fotki maszynek elektr i mieszarek-własne wykonanie


mtomaszko

Rekomendowane odpowiedzi

"a Ty kupowałaś czy robiłaś?? "

 

Tacę kupiłem i godzinka na przerobienie: wycięcie dziury na gardziel maszynki i mocowanie do korpusu napędu.

Ty spryciuro.........jeżeli można proszę na namiar na taką tacę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 313
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wydaje mi się, że w tym temacie powinny być fotki maszynek i mieszarek własnoręcznie wykonanych :!:

Nigdy nie walcz o przyjaźń....

O prawdziwą nie musisz,

o fałszywą nie warto

VanCana

 

Jak wspaniale jest nic nie robić , a potem -odpocząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może są wodoszczelne ? a jak nie to woreczkiem opatulić, a jak nie to kołkami na ścianę ją przytroczyć ... albo prąd odłączyć i będzie super bezpiecznie. Bartnik, jeśli ktoś już takie "rzeczy" robi to ma pojęcie co prąd może z człowiekiem zrobić

nadużywasz słowo: może! elektryk jestem, robię w zawodzie.
i

 

tzn można było dać przyciski w gumowej osłonie ale ja dałem przyciski podświetlane wiec...pozarym są szczelne~oring uszczelnia..

 

To jak kol z branży to schemacik ma taki w paluszku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak kol z branży to schemacik ma taki w paluszku

nie, tez musi się głowić co to po wymyślali w maszynach, schematu brak, maszyny używane z zachodu sprowadzają drobni rzemieślnicy.

konkretnie jest z czymś problem- może będę umiał pomóc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obrazek Obrazek

Maszynka alfa 22 silnik 1,1kw obroty ok 60 .Mieszarka poj ok 25l silnik0,37kw obr. ok 24 Obrazek

Całości napędu maszynki nie mogę wysłać bo za duża wielkość zdjęcia.

ale jest link.teraz poprawny http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/14bdee820cf4b848.html

mogę wiedzieć jaka grubość tej blachy przy mieszarce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mogę wiedzieć jaka grubość tej blachy przy mieszarce ?"

 

Czoła są z blachy 3 a misa z 2 bo taką miałem,łopatki z 3. Jak masz robić mieszałkę to zastanów się jaką dużą potrzebujesz bo moja jest ok 25 litrów i dla mnie za duża bo robię kiełbasy jednorazowo do 10kg a tylko sporadycznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to moja maszynka "daleko wschodnia" 22-jka ze zmienioną tulejką na mosiężną, a napęd to motoreduktor z zakresem obrotów od 16 do 140 na minutę.Silnik 0,55 kw 380V. Przewinięty na ok 0,9 kw(tak przynajmniej twierdzi fachura od pradów)

Zdjęcie malo wyraźne :sad:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ca38c468b1b94382.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przynajmniej w teorii. W praktyce byl 2 razy przewijany, przedtem sie Grzał a teraz smiga. Przynajmniej narazie :lol:

teraz to czekamy na walkę WACH vs KLICZKO :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Jako, że moją rodzinną maszynkę tzn. drewnianą podstawę silnika i silnik przeznaczyłem do kapitalnego odnowienia, nowa podstawa, zrobienie silnika na mucha nie siada, dziś skonstruowałem naprędce nowy napęd do maszynki. Foty tego dziwa wieczorem jak zdążę lub jutro. Stara decha i silnik miały już około 35 lat i nigdy wcześniej nie były gruntownie myte czy malowane. LP nakazała to zmienić, bo jej nie pasowało do wystroju mojej masarni. Czego się nie robi dla tego co w życiu najświętsze. :cool:
Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee, no Panie, konstrukcja szacunek. Widać musisz coś mieć wspólnego z mechaniką bo kluczy nasadowych u Ciebie dostatek. :grin: Silnik piaskowałeś? W jaki sposób przygotowałeś do malowania? Jest gdzieś zdjęcie reszty sprzęgła?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tam, żeby się mądrzył ale jeśli to metalik ze spray'a to dobrze by było, gdyś "psiknął" bezbarwnym akrylem jeszcze

No i słusznie prawisz, z farbami mam do czynienia od 89 roku, przeróżnymi, prawie codziennie. :cool:

Gorycz złej jakości pozostaje długo po tym, gdy słodycz ceny została zapomniana.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

panowie no i pojawił sie problem po pierwszym użyciu mojego sprzętu.........

maszybja chnka 32 istna faja mieli w kółko nie wypychając i jakby obroty po przekładni ( 57 obr na wyjściu) wydają mi sie małe.

jakie wasze sugestie, od czego zacząć od wymiany maszynki na polską alfę 32 ??czy coś innego -sitko wałek maszynki czy coś????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie podróbki mają luz między sitkiem, a nożem.

W mojej było ok 4mm.

Dołożyłem podkładkę pod nóż + wymiana sitka i noża na polskie, bo Ch... są do kitu.

Po poprawkach mieliła normalnie.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińskie podróbki mają luz między sitkiem, a nożem.

W mojej było ok 4mm.

Dołożyłem podkładkę pod nóż + wymiana sitka i noża na polskie, bo Ch... są do kitu.

Po poprawkach mieliła normalnie.

powiem Ci miro że w mojej to tylko jedno sitko było pasowne pozostałem otwory pod ślimak za małe do pilnikowania......

łożysko straciło jednego śruta jużna wstępie.......

ale ok pokolei

do napełniania flaka zakłądamy w maszynce samą nerkę plus lejejk do napełniania, bez nożyka tak ?

a powiedz mi obroty nie są zamałe? dlaczego nie chciało posuwać farszu ku wylotowi???

jaki jest koszt nożyka i sitek polskich? czy lepiej komplet ślimak nożyk i sitka?-czle czy to opłaca???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo Ch... są do kitu

mam nadzieję,że kupując u Ciebie sitka i nóż nie kupiłem chińskich :lol: :lol: :cool:

"Zwierzęta się wypasają.

Człowiek je.

Ale umie jeść tylko człowiek inteligentny"

Anthelme Brillat - Sawarin

 

Pozdrawiam serdecznie. Kazik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska produkcja ..... :grin:

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do maszynek. Na wcześniejszej stronie jest moja (22 z motoreduktorem)oczywiście chińczyk. Dziś założyłem używaną polską alfę 22.Do mielenia chińczykiem pomogło ostrzenie sitek i noża, ale nadziewanie... Tym się nie da. To taki prymitywny kuterek, bo jak próbowałem nadziać kabanosy to zrobiło parówki :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o żarty mi chodzi ,a o sposób pisania, męczący dla czytającego bez: spacjipolskichznakówiprzecinkówwielkichlitp.

no tak kolega to ma racje ...... :) poprawie się w pisowni polskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.