Skocz do zawartości

Ku przestrodze - uważać co mielimy .


chudziak

Rekomendowane odpowiedzi

otóż przy zablokowanej przekładni pobór prądu wzrasta kilku krotnie, skutkuje to błyskawicznym przepaleniem bezpiecznika który został tak dobrany aby wzrost poboru prądu o 10%- 20% powodował jego przepalenie

W swojej karierze domowego "kiełbasiarza" wymieniłem 3 sprzęgiełka a ani razu nie wymieniałem bezpiecznika.Ostatni raz miało to miejsce przy podobnym do Halusiowego eksperymencie :grin: :lol: :lol:

 

Pozdrawiam :wink:

Carpe diem - raz kozie death

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani razu nie wymieniałem bezpiecznika.

potwierdzam 2 przypadki - jeden mój, drugi u znajomych - zniszczone sprzęgło, bezpiecznik cały

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz zasadę działania bezpieczników topikowych oraz czasu ich reakcji na wzrost poboru prądu

A jakie bezpieczniki masz na uwadze: zwłoczne czy bezzwłoczne?

Pytam z przekąsem bo rola bezpiecznika w obwodzie elektrycznym jest inna niż rola omawianego sprzęgła w maszynce Zelmer.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz zasadę działania bezpieczników topikowych oraz czasu ich reakcji na wzrost poboru prądu

A jakie bezpieczniki masz na uwadze: zwłoczne czy bezzwłoczne?

Pytam z przekąsem bo rola bezpiecznika w obwodzie elektrycznym jest inna niż rola omawianego sprzęgła w maszynce Zelmer.

Przecież odpowiedź zawarłem w swoim poście :wink:

 

Cytat:

....czas zadziałania bezpiecznika o oznakowaniu F.....

  • Upvote 1

Moja wędzarnia i pierwsze wyroby :-)

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?t=6185

 

Pozdrawiamy Wszystkie zadymiaczki i zadymiaczy :-)

Jola i Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To tam i tak nic. Już nie pamiętam, ale też elektryczną z czasów "komuny" było mielone na kiełbasę białą. Jakim cudem matka tą sprężynkę między ślimakiem a nożem zapchała do kiełbasy to do teraz nie rozumiem. :grin: Pewnie podczas wybierania resztek farszu. Za to pamiętam, jak brat ją wypluł elegancko na prawie pusty talerz. :grin:

Po świętach było, nagle wszyscy na dietę przeszli. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.