Skocz do zawartości

[Ciasto] Słodkości Einshel...


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 5 miesięcy temu...

:) Tak mi się wczoraj nudziło ...Przed wczoraj jedliśmy na kolacje tatara... zostały 4 białka i co by tu znimi zrobić... :rolleyes:  dodałam jeszcze jedno całe jajko, 0,5 szkl. cukru i 0,5 szkl. wody z rozpuszczoną żelatyną . Rozpuścilam 3 galaretki . Spód foremki wyłożyłam  herbatnikami . No co.. ? Nic się nie może zmarnować nie...? :D  ...post-45054-0-93815500-1385633201_thumb.jpg  i tyle się ostało...post-45054-0-93815500-1385633201_thumb.jpg

post-45054-0-35050600-1385634274_thumb.jpg

Edytowane przez einshel
Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Cosik mi się 2 razy wkleiła fotka... :blush:  ''Pierniczyłam'' się z tym ze 2 godziny... i pod koniec za szybko wlałam ostatnią galaretkę...dlatego ta ''dziura'' tam wyjszła :blush::D No i jeszcze jedna uwaga... Na taką brytfankę , to z 6-8 białek by trzeba ! Planuję następne z bitą śmietaną zrobić... Zobaczymy co to wyjdzie... :rolleyes:  Pozdrawiam!

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dawno mnie tu nie było... i na razie nie na słodko , ale mojemu  ( NAM ) tak zasmakowały mistrzowskie paszteciki , wykonane na zlocie przez HALUSIĘ  :clap:  , że nie miałam wyjścia :D;) Robiłam pierwszy raz i raczej bym ten mój ''wykon'' nazwała ... ślimaki lub bułki drożdżowe z farszem mięsnym  :rolleyes::facepalm: ... no ale ćwiczyć trzebapost-45054-0-54002100-1409237766_thumb.jpgpost-45054-0-80509600-1409237773_thumb.jpgpost-45054-0-84064300-1409237784_thumb.jpg Wyszły bardzo smaczne , oczywiście podane z barszczykiem :)

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój bracik stwierdził ''wizualnie'' , że wygląda to jak rolada z makiem... :hmm::facepalm::D  W sumie pewnie nic by się nie stało jak bym zamiast mięska dała masę makową do owego ciasta... :rolleyes:  ? Dzięki dziewczyny :blush:  z około 30 sztuk zostały się 4... :angel:  Chyba niedługo powtórka będzie :thumbsup:


Eli oczywiście , tylko muszę ogarnąć... biszkopta kończę , bo mi galaretkę ścina ... :)

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Eli  :)

 
PASZTECIKI
 
 
CIASTO DROŻDŻOWE:
• 1 kg mąki (ja używam tortowej)
• kostka drożdży (50g -100g)
• 4 jajka
• szczypta soli
• ok.szklanki mleka
• 250 g tłuszczu
• ok.2 łyżek cukru
 
Wsypać mąkę do miski.Drożdże (można dać 50 g, ja czasem daję 3/4 ze 100 g kostki )rozpuścić w letnim mleku + cukier (nie gorącym- bo zaparzą się drożdże i nie wyrośnie.)Mąkę mieszać najpierw z jajami ,powoli dolać rozczyn z drożdży,i dalej mieszać ,wyrabiać(najlepiej ręcznie)do tego wlać rozpuszczoną ostudzoną margarynę ,zawsze do każdego ciasta dodaję szczyptę soli.I wszyściutko tak wyrobione leciutko podsypuję z wierzchu mąką,przykrywam ściereczką i rośnie jak szalone ( Ja odstawiam na 30 minut do wyrośnięcia ) .Następnie wałkuję podłużne nie za cienkie paski ,nakładam wzdłuż farsz i zawijam w rulonik ( tak jak na kopytka) i kroję w prostokąciki o długości 5-6-cm. Wszystkie smaruję rozbełtanym jajkiem i piekę w piekarniku ok.30 minut.Podawać z czerwonym barszczem.Zamiast farszu kapusty z grzybami można dodać farsz mięsny ..
 
Farsz z kapusty i grzybami..
- 1/2 kg pieczarek
- 1/2 kg kapusty kiszonej
- 2 cebule
- sól, pieprz do smaku
 
Kapustę gotujemy, pieczarki przesmażamy z cebulą na tłuszczy.
Po ostygnięciu mielimy na sitku o grubszych oczkach . Doprawiamy solą i pieprzem.
 
Podaję przepis na farsz z mięsa..
 
• ok.1 kg karkówki bez kości
• 2-3 cebule
• sól, pieprz
• sucha bułka
Najpierw pokroić karkówkę na drobne kawałki(szybciej się piecze) Podsmażyć na oleju z cebulką.Później podlać wodą i dusić aż zmięknie.Co jakiś czas podlewać.Gdy już będzie miękka -odstawić żeby wystygła.Zmielić w maszynce do mięsa,bułkę namoczyć w zimnej wodzie i też zmielić z mięsem oraz cebulką.Wszystko doprawić solą i pieprzem.Gdyby farsz był za suchy dodajemy tłuszczyk z duszenia.
Edytowane przez @halusia@

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo ! Dzięki Halinko :)  Tak ! Z tego przepisu robiłam , ale bez ''experymentów'' się nie obeszło... :rolleyes: Podzieliłam ciasto na 4 części - ( farsz mięno-pieczarkowo-cebulowy )  jedne są tylko z takim , drugie na farsz posypałam chilli :devil: , trzecie dodałam kiszonej kapusty , a czwarte - ciasto posmarowałam koncentratem pomidorowym , na to farsz , plasterki sera żółtego i oregano. No to się nie dziwię , że mi z tym zeszło 5 godzin... :facepalm:  A le warto było ! :thumbsup:  Małgoś super przepis :clap::cool::)

Einshel ,, Jak 'se' człowiek sam nie zrobi , to mu nikt nie zrobi...:) ''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widzę ,że paszteciki według mojego przepisu smakują . Ciesze się bardzo .
 

Oczywiście że to Twój przepis Małgosiu... nigdy sobie go nie przypisywałam  :tongue:  :D

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba tez bede musiala wyprobowac sprawdzony przepis ,bedziemozliwosc zagospodarowania grzybow.

Czy paszteciki mozna mrozic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z takiej ilosci to moja polowka nie da rady skonsumowac ,zaraz po upieczeniu schowam ,bo jak posmakuje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

no z takiej ilosci to moja polowka nie da rady skonsumowac ,zaraz po upieczeniu schowam ,bo jak posmakuje 
 

electra... po wyjęciu z zamrażarki i odmrożeniu sie zawsze można odgrzać w piekarniku i bedą jak świeżo upieczone  :)

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie , i jest obiad na szybko ../domowy fast food :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.