Skocz do zawartości

Rodzaje noży


mike

Rekomendowane odpowiedzi

Może masz na myśli stalkę, a nie pilnik ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 164
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

To jest diamentowa stalka, a nie pilnik.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się nie ostrzy noży.

Jak już coś to na stalce noże ostrzy się ostrzem nie od, ale do siebie.

 

Więcej można zobaczy pod tym linkiem:

 

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facet ma 3 gwiazdki miszelina ... pewnie sie nie zna na nożach .. no i miszelin też się nie zna

w ogóle te restauracje to jakies milki bary

 

Tak się nie ostrzy noży.

Jak już coś to na stalce noże ostrzy się ostrzem nie od, ale do siebie.

 

Więcej można zobaczy pod tym linkiem:

 

 

[ Dodano: Wto 28 Sie, 2012 22:10 ]

miro ... ale chyba lepiej pojechać od siebie niż do siebie ... co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mankotom, więcej pokory kolego.... nie odróżniasz pilnika od stalki, uznajesz jakieś gusła ... dajesz się nabierać na medialne bzdety.....

 

skoro dla Ciebie wszystko jedno to zacznij w toalecie używać się papieru ściernego.... :devil:

 

PS

chyba lepiej pojechać od siebie niż do siebie ... co?

no właśnie nie....

i kazdy zawodowiec Ci to powie....

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy no wiesz? :rolleyes:

 

prowadząc od siebie nie możesz dobrze kontrolować kąta nóż-stalka

Jeśli uważasz że w internecie wszystko jest za darmo, to się bardzo mylisz.... dlaczego? - sprawdź https://wedlinydomowe.pl/forum/topic/10446-konto-kpp-konto-pomocy-stronie/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że ma 3 gwiazdki miszelina nie oznacza, że jest nie omylny.

 

Widziałem wielu masarzy w akcji i jeszcze żaden nie ostrzył od siebie tylko do siebie.

Poza tym jak spojrzysz na stalkę, to ma zabezpieczenie w formie dwóch blaszek przed uszkodzeniem dłoni.

Gdyby ostrzyć od siebie zabezpieczenie byłoby zbędne.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andy no wiesz? :rolleyes:

 

prowadząc od siebie nie możesz dobrze kontrolować kąta nóż-stalka

No wiem, jestem inny :grin: Ale myślę, że sytuację miałem komfortową: nikt mi nie pokazał jak NALEŻY ostrzyć nóż i sam do tego doszedłem. Kąt jestem w stanie zachować za każdym razem w miarę powtarzalny a że odwrotnie ostrzę to co? Za to bezpieczniej dla mnie :grin: Jak "siachnę" przy tym to najwyżej kogoś z gapiów a nie siebie a to chyba plus? :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest taka:

- ostrząc do siebie stalka ostrzy i ściąga tzw. grad/drut różnie to nazywają

- ostrząc od siebie grad zostaje na ostrzu.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ostrząc od siebie grad zostaje na ostrzu.

I tak i nie -wszystko zależy jak trzymamy nóż . Starzy rzeźnicy uczyli zawsze do siebie . instruktorzy i tak i tak .

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użylem określenia pilnik, bo nie znam nomenklatury rzeźniczej. Facet zmojego linku wie co robi, ostrzycie do siebie, ja tez ostrze do siebie. Generalnie przeczytalem caly post I zdziwiło mnie ze zastanawia ie się nad tym jak nie stępić noża, zamiast go naostrzyć, ale jak wspomniałem o ostrzeniu to okazało się ze jednak wszyscy ostrzą i o to chodzi. Wycieczka z papierem sciernym jest na poziomie piaskOwnicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet zmojego linku wie co robi, ostrzycie do siebie, ja tez ostrze do siebie

Trochę nie rozumiem.

Najpierw mówisz, że źle piszę i podajesz za autorytet Gordon Ramsay-a, a teraz sam przyznajesz, że ostrzysz do siebie ?

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie oglądamy dwa różne filmy.

Ale .... nie ważne.

www.wyroby-domowe.pl
 Miro zaprasza na zakupy.
oscommerce.gif
Własne wyroby? To prostsze niż ci się wydaje
Blog:   Wyroby domowe wg Miro
FB:  Własne wyroby domowe
 
Doładowanie forumowej świnki-skarbonki za FREE- KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to tak jest jak odpowiadasz osobie mądrzejszej w swoim przekonaniu, co dla niego pilnik i stalka to to samo . Wniosek trzeba wiedzieć komu odpowiedzieć by nie robić zamieszania i trzeba naprawdę mieć nerwy .
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to tak jest jak odpowiadasz osobie mądrzejszej w swoim przekonaniu, co dla niego pilnik i stalka to to samo . Wniosek trzeba wiedzieć komu odpowiedzieć by nie robić zamieszania i trzeba naprawdę mieć nerwy .

tak jak pisałem nie znam nomenklatury (tzn teraz wiem co to stalka) dopiero się uczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano to tak jest jak odpowiadasz osobie mądrzejszej w swoim przekonaniu, co dla niego pilnik i stalka to to samo . Wniosek trzeba wiedzieć komu odpowiedzieć by nie robić zamieszania i trzeba naprawdę mieć nerwy .

tak jak pisałem nie znam nomenklatury (tzn teraz wiem co to stalka) dopiero się uczę

więc czytaj , ucz się i nie rzucaj się jak żaba na szpagacie jak ktoś doświadczony ukierowunkuje Cię

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dobra ta dyskusja o ostrzeniu... Japoński miecz katanę robiono miesiąc, a ostrzono tydzień na koniec drobną glinką. Nasze noże nie osiągną tej ostrości i twardości stali.

Ja na przykład wracam do korzeni... przez przypadek znalazłem ojca rzeźnicki nóż który ma ok. 50 lat - drewniana rączka, cienkie ostrze i zarąbiście ostry. A ostrzę go nowym pilniczkiem do manicure mojej żony, o gradacji 180 giętki i elastyczny, lepszy niż kamień czy stalka ;) A jaki sprzęt do nostrzyku dorwałem - szklaną strzykawkę z igłami z lat chyba 60 jeszcze do sterylizacji, fotę jako ciekawostkę zapodam. Ale super się sprawdza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Piszę w temacie ''Noży'' choć nie wiem czy to właściwe miejsce, na moje pytanie.Przymierzam się do zakupu kompletu nowych noży kuchennych, najlepiej w stojaku. Przeglądałam oferty w sieci, ale jest ich tak dużo, że mam mętlik w głowie, dlatego zwracam się o pomoc do Was. Myślę, że dzięki Waszym radom i propozycjom wybiorę takie, aby długo mi służyły i nie były zbyt drogie. :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.