Skocz do zawartości

Turystyka


SMORODINA

Rekomendowane odpowiedzi

photoshop do tego ponoć jest kiepski,

Nie sądzę aby jeden z wiodących programów do obróbki grafiki za 650USD był do tego celu kiepski..;-)

Pozdrawiam

BonAir

 

https://wedlinydomowe.pl/forum/viewtopic.php?p=47286#47286

Co by tu jeszcze sprasować... ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, moze zle sie orientuje, ale HDR to technika a nie format. :???:

Polega w skrocie na zrobieniu minimum 3 zdjec : zbyt jasnego , praidlowo naswietlonego i zbyt ciemnego a pozniej zlozenia z tego jednego zdjecia. ( to tak bardzo w skrocie ).

Mozna wiec robic kazdym aparatem. A w "photoshop'ie" mozna ten efekt uzyskac recznie lub za pomoca plugina.

Gotowy rezultat mozna prezentowac w postaci dowolnego fomatu, nie koniecznie jpeg 24 bit.

 

A jeszcze przyklady:

 

http://www.hdrsoft.com/examples.html

"W życiu piękne są tylko chwile"

Pozdrawiam

Siara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to wiem , wiem co to jest technika HDR natomiast znajomy który także bawi się w składanie i poprawianie pieknych widoczków w HDR mówi, że photoshop (z pluginami ) radzi sobie z tym kiepsko lepszy jest PhotoMatix i dlatego zadałam Januszowi to pytanie :lol: bo ciekawa byłam jakiego on używa programu :grin:

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anetka, Witam

Zdjęcia obrabiałem w Photomatix PRO. Można też iść na skróty i zdjęcia naświetlać i zapisywać w RAW -ie( ale to mają bardziej zaawansowane aparaty ja używam Canona 400D/, a następnie dalej obrabiać w odpowiednich programach np. DPP canona.Naświetleń musi być minimum 3, ale można robić 5, 7 i dalej próbować.

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Do albumu dodałem kilka fotek z niedzielnego pleneru 04.11.07. Dawne zakłady lniarskie. W tej chwili w niektórych budynkach będą "lofty" podobno cena około 8000 zł/m2

http://picasaweb.google.pl/smorodina41/BIELNIKIPARK

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Janusz zdjęcia jak zwykle super klimat iście bajkowy , co ty rano spać nie możesz w wolne dni ?, - no chyba że robiłeś je na porannym spacerze z pieskiem :grin: pozdrawiam

Pozdrawiam Anetka :lol:

 

To nie sztuka śmiać się, kiedy wszystko jest dobrze, sztuką jest szukanie uśmiechu gdy nam jest źle !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Pragnę powiadomić Szanowne Grono że od połowy przyszłego tygodnia do połowy lutego będę przebywał na terenie Kudowy Zdroju celem " podreperowania zdrowia ". Znam te tereny bo byłem w tym rejonie cztery lata temu w sezonie letnim . Szkoda że w chwili obecnej nie ma śniegu ale jak mówią górale " pogoda bedzie pikno cheba zeby loło ".

 

Przesyłam fotkę gdzie prawdopodobnie będę mieszkał .

 

Pozdrawiam

 

Chociaż na fotce jest śnieg.

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .

 

 

Serdecznie pozdrawiam z Kudowy . Super wypoczynek . Wczoraj byłem na wycieczce w Pradze naprawdę bajer . Tydzień mnie nie było na forum a tutaj grubo ponad 1000 postów . Gdy wrócę do domu czeka na mnie długa i ciekawa lekturka .

 

Serdecznie pozdrawiam

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Pragnę powitać Szanowne Grono . Moje wakacje lecznicze w Kudowie Zdroju zakończone . Teraz to tylko pozostało przeczytać obszerną lekturę w postaci nie przeczytanych postów i wrócić do codzienności .

 

Serdecznie pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Piękne miejsca ,czy ta bacówka to jakiś jeden km za wąwozem homola?Jeśli tak to góral prócz wyrobów owczych ,serwuje jeszcze śliwowicę .Zazdroszczę wycieczku ,ja jeszcze długo nie pojadę na wędrówki górski (Szymonides)

Pozdrawiam serdecznie Jasiu

wedzarnia z lodowki ,,dymogenerator MIra

troche checi i jesz co lubisz ,

a nie lubisz co jesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bacówka ze zdjęcia znajduje się tuż obok schroniska Pod Durbaszką ,od strony Wysokiego Wierchu. Bacówka o której mówisz widzieliśmy ale nie wiedzieliśmy, że można tam ten specjał kupić no i minęliśmy ją :devil:

Mam na myśli to miejsce - tu schodzimy z Wysokiej a Wąwóz Homola jest całkiem blisko . Gdybyśmy przesunęli obiektyw w lewo może by uchwycił owce. [/url

 

Zdjęcia nie oddają całkiem piękna tych miejsc . Naprawdę warto się trudzić wędrówką dla paru chwil podziwiania. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Kilka fotek z mojego urlopu.

Lillafured Miszkolc Hotel "Palota" jezioro Hamori, zamek Miszkolc

http://SMORODINA.fotosik.pl/albumy/469175.html

Koszyce Starówka -Słowacja

http://SMORODINA.fotosik.pl/albumy/469188.html

Odrzykoń Polska powrót do domu

http://SMORODINA.fotosik.pl/albumy/469191.html

Pozdrawiam

Janusz "Smorodina"

skype: SMORODINA54

ANKIETA GADŻETY

ZAMÓWIENIA IV ZLOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

..a ja przesyłam moje serdeczne pozdrowienia z wędkarskiej eskapady dla całej zadymiarskiej braci.Takie ryby można łowić również w Polsce.pozdrawiam Jurek52

No to mnie kolego osłabiłeś . W jeziorach w mojej okolicy takie okazy już są dawno zjedzone

 

Pozdrawiam

Niech pożywienie będzie naszym lekarstwem .



Konserwanty zabijają powoli !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.