Skocz do zawartości

Uzyski mięsa z wykrawania kosci.


Rekomendowane odpowiedzi

 

A może zastanówmy się nad wartością pozyskanego mięsa z wykrawania kości?

I tu można się zdziwić !

 

Słucham Twojej argumentacji. 

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto takie mięska  Można było dostać jakiegoś czasu całe kości schabowe i z nich uzyskać miedzy innymi takie mieso.post-39869-0-32187400-1391370483_thumb.jpg Dziś te kości kosztują 3,80 zl za kg . licząc tak szybko  10 kg to 38 zł uzysk 40% to jest  4 kg za 38 zł  1 kg = 9,50  Nie opłaca się .

Po 7 - 7,15 zł za kg  można się pobawić .post-39869-0-33516900-1391370804_thumb.jpg wspaniale na gulasz i td

post-39869-0-07082300-1391370867_thumb.jpg

 Pozostałe dodatek do kiełbas,  mielonych i konserw.

 

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok to przez ile te kości wykrawasz?

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewrotnie napisałem 1godz.= 1 kg mięsa . A ile byś zapłacił za 1  kg każdego z tych mięs, licząc po cenach sklepowych .

Edytowane przez DZIADEK
Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, to wszystko zależy od źródła ;) Przy hurtowym zakupie można kupić I wp 13,90, a II 80/20 za 11,00 :)

Wiem, że w marketach można kupić w podobnych cenach, jak nie niższych, ale wtedy może być nastrzyknięte. 

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w sklepach w Ostrołęce w promocji można kupić łopatkę b/s/t/k za 11 zł i szynkę za 11,99 zł . Wszystko  by grało tylko że one wyglądają jakby by były wyciągnięte przed chwilą z wody .

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zemat-weź pod uwagę,że spora część społeczeństwa to ludzie o niskich dochodach (w tym emeryci),którzy czasu mają pod dostatkiem ale portfele chude i dla takich analiza przeprowadzona przez DZIADKA wielce interesująca.Gdyby moja stawka godzinowa wynosiła 50 zł i miałabym do wyboru,zarobić 50 zł  czy wykrawać kości to zapewne wybrałabym to pierwsze gdyż mogłabym za to kupić nie jeden kilogram przedniego mięsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

spora część społeczeństwa to ludzie o niskich dochodach (w tym emeryci),którzy czasu mają pod dostatkiem ale portfele chude

 

Ten wątek może się teraz wydawać nieco odstający od rzeczywistości, ale za jakieś 10, 20 lat, będzie na wagę życia i śmierci, dosłownie. Bo dopiero wtedy zobaczymy co to znaczy naprawdę niska emerytura. Obecni emeryci to mogą uważać się za szczęściarzy.

Już teraz warto czytać takie tematy bardzo uważnie.

Jeśli nie znasz ojca choroby, to jej matką jest zła dieta.

przysłowie chińskie

Kiedy państwo boi się obywatela oznacza to wolność. Kiedy obywatel boi się państwa mamy tyranię.
Thomas Jefferson

 

...a poza tym sądzę, że unia europejska musi zostać zniszczona

 

Zapraszam na moją stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spora część społeczeństwa to ludzie o niskich dochodach (w tym emeryci),którzy czasu mają pod dostatkiem ale portfele chude

 

...Ten wątek może się teraz wydawać nieco odstający od rzeczywistości...

Problem mięsa występuje już dzisiaj,

niezależnie od emerytury!  :cool:

 

Strach pomyśleć kogo będziemy zjadać w przyszłości.   :w00t:  :laugh:

.

"Opinia zwykłego człowieka, to brednie gorsze od milczenia." (grizzly)
:cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś te kości kosztują 3,80 zl za kg

Pewnie u Ciebie lub dla Ciebie w zaprzyjaźnionej hurtowni, u mnie 4,85 i nie ma na nich tyle mięska, więc licząc 40% uzysku wychodzi jak nic 2,5 kg, a resztę sobie możemy policzyć.

 

 

spora część społeczeństwa to ludzie o niskich dochodach (w tym emeryci),którzy czasu mają pod dostatkiem ale portfele chude i dla takich analiza przeprowadzona przez DZIADKA wielce interesująca.

Już nie tak bardzo

 

 

Wiem, że w marketach można kupić w podobnych cenach, jak nie niższych, ale wtedy może być nastrzyknięte.

Może i zapewne jest, lecz nie zawsze i nie wszędzie, jak się dobrze rozejrzeć to się udaje kupić zupełnie dobre mięsko, ostatnio polędwica wieprzowa po 11,90.

Nie neguję samego pomysłu podanego przez Dziadka sam z niego korzystałem lecz opłacalność tegoż bierze coraz bardziej w łeb jak widać sprzedawcy zorientowali się w " trendach" 

W świetle tego co napisałem wpis kolegi Maada nie bardzo odbiega od tematu. 

Pozdrawiam  :)

Edytowane przez baca 48

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zemat-weź pod uwagę,że spora część społeczeństwa to ludzie o niskich dochodach (w tym emeryci),którzy czasu mają pod dostatkiem ale portfele chude i dla takich analiza przeprowadzona przez DZIADKA wielce interesująca.Gdyby moja stawka godzinowa wynosiła 50 zł i miałabym do wyboru,zarobić 50 zł  czy wykrawać kości to zapewne wybrałabym to pierwsze gdyż mogłabym za to kupić nie jeden kilogram przedniego mięsa.

;) słuszny argument

Może skupmy się pod kątem przydatności technologicznej tego mięsa

wg mnie to mięso ścięgniste i dość tłuste ;) z wykrawanie z między-żebra i zawiera czasami malutkie odpryski kości

Kotlet - Tak

Wędliny - uzupełnienie  III wp ;)

Edytowane przez zemat

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może skupmy się pod kątem przydatności technologicznej tego mięsa wg mnie to mięso ścięgniste i dość tłuste z wykrawanie z między-żebra i zawiera czasami malutkie odpryski kości

No nie tak do końca, a o pasztecie np zapomniałeś, z tego mięska można zrobić wiele a co nam pokazał Dziadek. A sęk w tym,że nie bardzo to się opłaca o czym już pisałem , bo takie kości z taką ilością mięska to chyba tylko Dziadek może kupić lub też od znajomego masarza lub rzeźnika, a jeżeli nie mamy takich możliwości to wszystko bierze w łeb i uzysk 40% a i jakość a także asortyment. Pozdrawiam :)

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest prawda- odpryski kości się zdarzają . Sposób mój na to, to mielenie tego mięsa na siatce 2.5 mm. . Mięso to używam do kiełbas jako wp kl III. na masę wiążącą . Jako główny składnik konserw z dodatkiem ok 20% tłuszczu drobnego (nawet sam pachwinowy) ,tak samo robię z niego  parówkową jak i mortadelę w słojach jako konserwę i używam również do pasztetów.

Wszystko co zrobimy sami dla siebie jest najlepsze, nawet gdy to nie odpowiada utartym standartom jakości produktu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu Dziadziusiu się wypełni zgadzam, co częściowo naciąga teorię przydatności ów mięsa do wszystkiego ;)

Znając Twój profesjonalizm, to Tobie podczas trybówki rzadko zdarzają się takie odpryski, ale młodzież wędzarnicza musi na to uważać. :)

Choć muszę Ci powiedzieć że masz "obrońce" który nie potrafi rozmawiać, ale oceniać ;)

Edytowane przez zemat

Człowiek, który nie robi błędów, zwykle nie robi niczego,

Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.