Skocz do zawartości

Jak samemu naostrzyć noże i siatki do maszynki


EL GREGOR

Rekomendowane odpowiedzi

Czy magnes neodymowy dobrze trzyma sitko? Czy jego moc jest wystarczająca? 

 

Jego moc zależy od jego rozmiarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja lepsza połowa gotuje czasem dla emerytów w ośrodku polskim a najczęściej zamawiana potrawa sa mielone. Zawsze używała gotowego mięsa mielone go bo maszynka która jest w kuchni nie mieliła. Zawoziłem ja dzisiaj i poszedłem zobaczyć co to za sprzęt i wróciłem z wielkim uśmiechem na twarzy do domu. Nie miałem komórki, żeby zrobić zdjęcie i zrobię to później ale jest to duża maszynka marki Hobart, dwa biegi, mieszadło do ciasta. No i najważniejsze - mogę ja używać do woli.

Niestety zostało tylko jedno sitko a do tego w tak kiepskim stanie, że nie dziwię się, że nikt jej nie używał. Dlatego piszę w tym temacie bo postanowiłem je naostrzyć w sposób tu zaprezentowany. Zrobiłem parę zdjęć i spróbuję je teraz wstawić.

Za bazę służył mi kawałek granitu który or zawsze czekał w ogrodzie na swoja chwilę.post-53300-0-24295800-1389803466_thumb.jpg

Papiery ścierne o trzech gradacjach.

post-53300-0-37619900-1389803607_thumb.jpg

Nóż i sitko sprzed ostrzenia.

post-53300-0-00625900-1389803723_thumb.jpg

Tak wygladaja po ostrzeniu na papierze 1200.

post-53300-0-49724700-1389803858_thumb.jpg

A tak po 2000. W obydwu zdjęciach w sitku odbija się profil okienny więc można zobaczyć jak zmienia się obraz.

post-53300-0-81690000-1389804184_thumb.jpg

5 kilo łopatki kupione, test wieczorem. Dam znać czy widać różnicę.

A przy okazji jak ktoś wie kto cynuje elementy maszynek na ślasku górnym badź dolnym to proszę o info na PW.

Edytowane przez rigmec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

....nożyk ostrzy się tylko na jednej krawędzi - tej nieprzylegającej do siatki  - może być osełką , kamieniem , bądź szlifierką

- ale po skończonym ostrzeniu należy zebrać"drut"

t.z.n. położyć go tak jak sitko na papierze 1200 - 2000 położonym na płaskim i chwilkę poszlifować okrężnymi ruchami...

jumbo
--------------
"Ludzie są głupi, nie źli.
Zło zakłada jakąś moralną determinację, jakiś zamiar i pewną myśl.
Głupiec nie pomyśli.
Działa jak zwierzę przekonany, że zawsze ma rację,
dumny, że przypierd..la. każdemu, kto jest inny od niego samego."

 

 

"- Ludzie lubią wymyślać potwory i potworności. Sami sobie wydają się wtedy mniej potworni. Gdy piją na umór, oszukują, kradną, leją żonę lejcami, morzą głodem babkę staruszkę, tłuką siekierą schwytanego w paści lisa lub szpikują strzałami ostatniego pozostałego na świecie jednorożca, lubią myśleć, że jednak potworniejsza od nich jest Mora wchodząca do chaty o brzasku. Wtedy jakoś lżej im się robi na sercu. I łatwiej im żyć."
"Ostatnie życzenie"
Sapkowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.