Skocz do zawartości

Wędrówki bacy


Baca

Rekomendowane odpowiedzi

Zdrówko dopisuje nogi mnie jeszcze noszą biegam no nie tak do końca po moich górkach tu i tam,zdopingowany przez śliczny post Pokemona i naumiany przez ludzi z forum [dzięki}postanowiłem i ja założyć swój temat w którym postaram się opisać i pokazać miejsca gdzie byłem.Może w sposób niezbyt udolny ,za co z góry przepraszam ,powiem krótko "to je moje i już" :lol:

Zacznę od prośby do szanownych moderatorów o przeniesienie moich postów z Turystyka tutaj dzięki

a teraz dalszy ciąg mojej wycieczki do zamku Grodno

Zamek w oddali to Grodno,tam zmierzam

fotki może niezbyt udane uczę się

T by było na tyle obiecuję CDN :lol:

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 162
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Wczoraj było ciepło więc poszedłem" w miasto " no i przy okazji zrobiłem kilka fotek miasta

Troszkę historii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82brzych

Rynek

Pisałem już ,że w moim mieście zaczyna sie coś dziac więc zapraszam na spacer po mieście

http://www.walbrzych.vtour.pl/

Jak się podoba

CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Napisałem CDN i jest proszę troszkę historii zamku

http://www.grodnozamek.pl/

Z zamku zszedłem nad jezioro które rozlewa się u podnóża zamku

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Lubachowskie

Pamiętam czasy świetności tego jeziora jako miejsce wypoczynku i rekreacji

swego czasu kursował po nim stateczek który opływał jezioro,obecnie nie ma o czym pisać chociaż zmiany ku lepszemu idą co widać i co bardzo cieszy

Budowę zapory rozpoczęto w 1913 roku i tak to wtedy wyglądało

 

Budowniczowie

Robotnicy

Kadra techniczna

CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W niedzielę równo tydzień temu u nas była piękna słoneczna pogoda krótka narada i decyzja -Rudawy Janowickie

kanapki i picie do plecaka w samochód i po około 30 minutach lajtowej jazdy jesteśmy w Janowicach.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Janowice_Wielkie

Zawsze musi być pod górę?

Bolczów wreszcie!dzieje zamku

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Bolcz%C3%B3w

Rzec by można historia wygląda zza każdego kamienia i jak dobrze posłuchać słychać wrzawę bitewną,a może to tylko szmer Janówki,która płynie w dole słuch jest taki zwodniczy.

No i teraz to co najpiękniejsze- widok z kasztelani na górki i nie tylko popatrzcie!

Te dwa szczyty w oddali to tzw.cycki chociaż nie wiem czy ta nazwa wśród turystów teraz jest używana dawniej była, byliśmy bardziej romantyczni czuli na piękno czy cóś :grin:

po lewej Krzyżna Góra a po prawej Sokolik

Kończę wycieczka piękna ,niezbyt męcząca chociaż wepchać mój mięsień na górkę nie było łatwo,ale warto było .A Wy jak sądzicie?? :lol:

CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Co z tego, że 13 ale pogoda ładna więc idziemy na Stary Książ

Droga krótka troszkę szlakiem troszkę na tzw. czuja niektórzy mówią nosa.

Auto zostawiamy na parkingu przed palmiarnią no i w drogę .Po około 30 minutach jesteśmy

w ruinach zamku.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamek_Stary_Ksi%C4%85%C5%BC

Jak zwykle kilka fotek

Tak jest a tak było całkiem nie dawno

Ech , a to tak nie dawno :cry: pozdrawiam :lol:

CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak dawno nie pisałem o swoich wędrówkach więc trzeba nadrobić zaległości.

Po zwiedzeniu Starego Książa o czym już pisałem zeszliśmy do przełomu

Pełcznicy przez mostek na drugą stronę no i co dalej?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82om_Pe%C5%82cznicy

Przez ten mostek przeszliśmy

Krótka wymiana myśli i ..idziemy przełomem Pełcznicy tzw „ścieżką nad urwiskiem”. Trasa fajna ale w niektórych momentach falowały mi spodnie a z resztą popatrzcie

zamek w oddali to Książ powiedzmy nowy

 

dwa ostatnie zdjęcia to trasa Mp w jeździe na rowerach górskich -jak oni to robią masakra

 

Tutaj kończymy

CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praktycznie 2 razy w roku jestem w Książu i jak ten nawiedzony tylko w te konie jestem zapatrzony a tu tyle pieknych okolic do zwiedzania nawet w palmiarni nigdy nie byłem

Nic straconego zawsze można ten pierwszy raz bo warto na prawdę :lol:

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ostatnią swoją wycieczkę zakończyłem przed zamkiem Książ do obejrzenia którego namawiam jako , że jest to miejsce urokliwe jak rzadko . Czas kwitnienia rododendronów się skończył oglądam zdjęcia są piękne zobaczcie:

I jeszcze foty Książa zrobione z punktu widokowego:

I na koniec brama wjazdowa na teren zamku

Pozdrawiam CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lato to okres który wykorzystuję do zwiedzania różnych ciekawych miejsc , tym razem zaniosło mnie na kolorowe jeziorka

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kolorowe_jeziorka

Wycieczka lajtowa a jeziorka oceńcie sami

no i widać te kolory?

CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Któregoś pięknego dnia wybraliśmy się w góry sowie, a jeżeli Sowie no to Wielka Sowa

najwyższa góra w tym paśmie.

http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C3%B3ry_Sowie

Auto zostawiliśmy na parkingu na przełęczy sokolej

http://pl.wikipedia.org/wiki/Prze%C5%82%C4%99cz_Sokola

Troszkę szlakiem troszkę bez jako ,że teren jest mi znany idziemy na szczyt

Widok z trasy Góry Wałbrzyskie na horyzoncie

A to wieża widokowa na szczycie

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_widokowa_na_Wielkiej_Sowie

Schronisko Marysieńka

schronisko Orzeł tu bylem na koloni ponad 50 lat temu

Duch Gór Liczyrzepa ,który czuwa nad turystami na szlaku pilnował mnie to i popilnuje Was

Zapraszam CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Biegniemy przez życie w pogoni nie wiadomo za czym i nie zawsze mamy czas spojrzeć na rzeczy piękne ,stare [samo życie] z którymi kilkusetletnia historia obeszła się w sposób powiedzmy to łagodny.Tak samo jest ze mną. Jadąc w Góry Stołowe przejeżdżając przez Rybnicę Leśną to taka miejscowość koło Wałbrzycha zjechałem z drogi aby obejrzeć rzadkość nad rzadkościami perełka naszych ziem a jest nią drewniany kościółek o ponad 400 letniej historii.Powstanie datowane jest na 1557 rok lub też na 1608 tak czy siak staruszek,zrobiłem kilka fotek które przedstawiam:

post-51638-0-40133900-1383386650_thumb.jpg

post-51638-0-60708600-1383386683_thumb.jpg

post-51638-0-62889200-1383386709_thumb.jpg

post-51638-0-57482900-1383386758_thumb.jpg

Jak widać cały drewniany,nawet dach pokryty gontem.Nie mniej stara jest dzwonnica ta jest postawiona na podmurówce,a w niej są dwa stare dzwony.

post-51638-0-32216500-1383386925_thumb.jpg

Ta rynna to oryginał-ponoć.

Niestety nie udało mi się wejść do kościółka a szkoda jest zamknięty brak informacji jakiejkolwiek,chociaż nabożeństwa się tu odbywają.Ale i tak obejrzymy kliknijcie na lik i idziemy

http://dolnyslask360.pl/miejsce.php?q=801

No i jak ładny kościółek?

I to by było na tyle szanowni SiB jadę dalej a relacja będzie

CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słowo się rzekło :D , więc przedstawiam dalsza cześć relacji z wycieczki. po obejrzeniu kościółka w Rybnicy, jeszcze ostatnie spojrzenie z drogi

post-51638-0-84767800-1384496208_thumb.jpg

Jedziemy w Góry Stołowe, a oto co napisano o tych Górach w Wikipedi:
Góry Stołowe (332.48; niem. Heuscheuergebirge, czes. Stolové hory, dawn. Hejšovina) – masyw górski w Sudetach Środkowych, na styku z Sudetami Wschodnimi. Wypiętrzone przed 30 milionami lat są jednymi z nielicznych w Europie gór płytowych. Płyty z górnokredowych piaskowców ciosowych ułożone są poziomo – stąd nazwa gór, bo płaskie jak stół. Zachodnia część Gór Stołowych leży na terenie Czech i nosi nazwę Broumovská vrchovina. Południowo-zachodni skraj pasma w okolicach Mieroszowa – Gorzeszowa – Krzeszowa – Chełmska – Okrzeszyna nosi nazwę Zaworów. W 1993 na terenie Gór Stołowych utworzono Park Narodowy Gór Stołowych.
 a po drodze :
post-51638-0-83898000-1384496318_thumb.jpg
Ten szczyt po lewej to Rogowiec wyobraźcie sobie,że tam stał zamek ostały sie tylko ruiny, pójdziemy i tam, a to jak się Wam podoba?
post-51638-0-58203200-1384496354_thumb.jpg
piękne są no nie?.
I wreszcie Góry te na horyzoncie takie równe jak stół stąd nazwa a to jest Szczeliniec Wielki
post-51638-0-53115800-1384496800_thumb.jpg 
I Wikipedia
post-51638-0-29641700-1384496850_thumb.jpg
Radków nam się kłania.
post-51638-0-06767900-1384497087_thumb.jpg
post-51638-0-13448100-1384497134_thumb.jpg
Widoki spod Szczelińca, jesteśmy reszta w następnym poście czyli jak zwykle
CDN
 
 
 

post-51638-0-36920900-1384496239_thumb.jpg

Edytowane przez baca 48

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baca ... trochę Ci zazdroszczę, że podczas swoich wędrówek Twoje oczy mogą się nacieszyć takimi widokami gór :) no i te konie też się pięknie prezentują

czasami nie doceniamy ani nie odwiedzamy takich miejsc, które mamy prawie na wyciągnięcie dłoni

czekam na dalsze fotorelację :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

czasami nie doceniamy ani nie odwiedzamy takich miejsc, które mamy prawie na wyciągnięcie dłoni
 

Witam pięknie to określiłaś :D no cóż samo życie a dalsze relacje będą,wiesz a najfajniejsze w górkach jest to, że nie wiesz co spotkasz za zakrętem, za następną górką, prawda?.Pozdrawiam :rolleyes:

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Baco, ale zamek w Książu to wielka porażka. Nie jest to tylko moje zdanie, ładny ale strasznie zaniedbany. W zasadzie to nie ma co w nim zwiedzać. Chciałem wstawić zdjęcia nie tylko z zamku, ale Ty lepiej to robisz. Byłem w Jedlinie Zdroju w lipcu. Mam "piękne " zdjęcia barszczu Sosnowskiego! Byłem w sanatorium już 3 raz, polubiłem te strony.

Pozdrawiam!

 W życiu dwa dni są najważniejsze:
 Ten w którym się urodziłeś.
  I ten kiedy zrozumiałeś po co

                           M.Twain

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz Baco, ale zamek w Książu to wielka porażka. Nie jest to tylko moje zdanie, ładny ale strasznie zaniedbany.

 

Witam Cię pięknie, wiesz ja to określam inaczej, ale dlatego, że mogłem go widzieć wcześniej, teraz to już może być kiedyś było jeszcze gorzej, uwierz mi na słowo ma się ku lepszemu:D  i to cieszy. Przykro mi,,,,, że Cię Książ rozczarował, upierał się będę przy jednym, że położenie i otoczenie ma ładne :D Śledź moje wpisy ostatnio byłem na ścieżce w wąwozie Pełcznicy, pełno na niej mostków nazywamy je diabelskimi, wspaniałe widoki widoczne właśnie teraz jesienią. No i nie powiem spodnie mi chwilami falowały :facepalm: .

 

Byłem w sanatorium już 3 raz, polubiłem te strony.

 

 

a jednak coś Ci się podobało ciesze się :clap:

Pozdrawiam i jeden widoczek załączam 

post-51638-0-02224400-1384527605_thumb.jpg

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                         Idziemy na Szczeliniec

 

Obiecałem sobie i Wam, że wejdziemy na Szczeliniec więc chodźmy, po drodze jak wszędzie budki te akurat z kamieniami

post-51638-0-23163900-1385099033_thumb.jpg

post-51638-0-26804800-1385099075_thumb.jpg

post-51638-0-44410800-1385099105_thumb.jpg

A ten pozorny luzak to ja niech Was pozory nie zmylą wydygany jestem,szkoda gadać, no bo sami popatrzcie

post-51638-0-27618300-1385099191_thumb.jpg

Tak sobie myślę po mi to bylo? :facepalm: . Słowo się rzekło więc w drogę wszak nikt nie mówił, że będzie lekko, inni też się męczą wiec jest raźniej.

post-51638-0-89104700-1385099346_thumb.jpg

post-51638-0-21630900-1385099446_thumb.jpg

Zaczynam być z siebie dumny
post-51638-0-70146300-1385099597_thumb.jpg
Kiedy te schody się skończą? :hmm: kończy się limit
                                                                    CDN

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

                                                 Droga na Szczeliniec-ciąg dalszy

 

 

Opis wycieczki przerwałem z braku wiedzy technicznej, :blush:  już się naumiałem[koledzy pomogli-dzięki] :D , więc idziemy dalej

 

post-51638-0-60679200-1385183570_thumb.jpgpost-51638-0-66380700-1385183647_thumb.jpg

 

Ciągle pod górę kiedy to się skończy?

 

post-51638-0-00441700-1385183796_thumb.jpg

 

Podziwiam widoki :facepalm:  Oj tam oj tam

 

post-51638-0-13383200-1385183960_thumb.jpgpost-51638-0-08445500-1385183976_thumb.jpgpost-51638-0-70085500-1385183998_thumb.jpg

 Skałki coraz ładniejsze i jakby prościej

post-51638-0-28217300-1385184664_thumb.jpgpost-51638-0-70172600-1385184705_thumb.jpg

 

Czy Wam to coś przypomina?

 

 post-51638-0-22164800-1385184815_thumb.jpg

 

post-51638-0-22111700-1385184883_thumb.jpg

 

Tą dziurę w skale nazwano uchem igielnym

 

post-51638-0-19619600-1385185002_thumb.jpg

 

I jesteśmy, wiecie to nie to, że się zmęczyłem  :tongue:  odpoczniemy troszkę :rolleyes:  :cool:  :frantics: 

Dałem radę                              CDN

Edytowane przez baca 48

Pozdrawiam Zbigniew  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę po mi to bylo?

 

a po to abyś miał satysfakcje i był dumny z siebie, że ciągle coś w życiu można jeszcze zrobić nowego :clap: :clap:

 

Zaczynam być z siebie dumny

 

dopiero teraz :facepalm:

 

odpoczniemy troszkę :rolleyes::cool::frantics:

 

oby nie za długo :tongue: bo z niecierpliwością czekam na dalsze Twoje ''wyczyny'' :)

Zapominamy, ze życie jest kruche i delikatne i nie trwa wiecznie. Zachowujemy się wszyscy, jakbyśmy byli nieśmiertelni. Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy. Eric-Emmanuel Schmitt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.