Skocz do zawartości

KarKan zaczyna z serami


KarKan

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Biotit, Proszę o Twoją opinię.

Jaka była waga sera?

Ja solę na sucho, w zależności od rodzaju sera 2-4 %, wyjątkiem są oscypki, gdzie stosuję 5-6 % solankę (koniecznie musi być zimna). Sery tak 3-mam 15h

 

Zastosowałeś się do mojej wcześniejszej porady?

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz postawić na jakiejś kratce, a jak nie masz to bezpośrednio w pojemnik.

Jak wyschnie jedna strona posmaruj pastą, poczekaj kilka h , aż wyschnie, odwróć i powtórz zabieg. Warunek!!! Ser musi być suchy.

 

Jeden prosty ser, a tyle problemów. :rolleyes:

Za słabo i za mało Kolego czytałeś o serach.

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biotit, Dzięki za radę na temat lodówki. Nie wiedziałem nawet że takie cuda mam. Lodówkę mam taka:

http://www.samsung.com/pl/consumer/home-appliances/refrigerators/refrigerators-archives/RSA1ZTVG1/XEO

NA dole jest szuflada z zasuwka warzywa lub mięso. Zrobiłem na warzywa a tam 12 stopni wilgotność 80% w całej lodówce 5 stopni. Takie wartości będą okej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już nie Koryciński ale ratowanie byle by jakiś był :(

 

1. Mleko jeszcze ciepłe od krowy.

2. Podgrzane dodana podpuszczka.

3. Skrzep pocięty przełożone do foremek.

4. Ociekanie 24h.

5. Później 24 h w solance 1 litr/150 gram soli.

6. Leżał w 17 stopniach dostał pleśni.

7. Pleśń zmyta.

8. Teraz leży w lodówce jak na zdjęciach wyżej.

 

Zgodnie z radą czekam aż wyschnie i mam pokryć pastą.

 

W lodówce temperatura spada już jest 8. Było 12 stopni ale dlatego że wymyłem szufladę i jeszcze po prostu się nie schłodziła ;/

 

 

Powiem może do czego zmierzam. Może nie z tym serem ale marzy mi się ser coś jak bursztyn. jestem w stanie pół roku poczekać ;)

Zrobiłem koryciński bo tak sie zaopatrzyłem w towar że żadnej kultury nie zakupiłem ;/

Wiem dużo byków ale to początek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem koryciński bo tak sie zaopatrzyłem w towar że żadnej kultury nie zakupiłem ;/

Wiem dużo byków ale to początek :)

karkan.. w serach nie jestem specjalistka.. :wink:

Że Ty '' byki '' popełniasz to rozumiem.. ale Twój '' nauczyciel'' ?? :shock: :shock:

Pozdrawiam Halusia

"idę wolno, ale nie cofam się nigdy"

http://emotikona.pl/gify/pic/kotek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie już nie Koryciński ale ratowanie byle by jakiś był :(

 

1. Mleko jeszcze ciepłe od krowy.

2. Podgrzane dodana podpuszczka.

 

Ciepłe mleko i podgrzewałeś? a do jakiej temp?, zazwyczaj takie prosto od krowy jest idealne do ścięcia. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłe mleko i podgrzewałeś? a do jakiej temp?, zazwyczaj takie prosto od krowy jest idealne do ścięcia.

Biorę zawsze świeże mleko prosto od krowy ale nigdy nie miało 37*C żeby dodać podpuszczkę, najwięcej chyba miało 30*C

TYLKO WIDZEW RTS !!! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem może do czego zmierzam. Może nie z tym serem ale marzy mi się ser coś jak bursztyn. jestem w stanie pół roku poczekać

To na pewno nie z korycińskim.

Te sery to raczej młode sery i nie prasowane.

Musisz zapoznać się z technologią serów twardych, zaopatrzyć się w prasę i zakupić bakterie stosowne do danego gatunku sera.

Pozdrawiam,

EAnna

 

 

Układy symbiotyczne należy starannie pielęgnować, bowiem nic nie jest wieczne.

EAnna

"Kto chce się rozwijać, musi wpierw nauczyć się wątpić, gdyż wątpliwość ducha prowadzi do odkrycia prawdy."

Arystoteles

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem może do czego zmierzam. Może nie z tym serem ale marzy mi się ser coś jak bursztyn. jestem w stanie pół roku poczekać

To na pewno nie z korycińskim.

Te sery to raczej młode sery i nie prasowane.

Musisz zapoznać się z technologią serów twardych, zaopatrzyć się w prasę i zakupić bakterie stosowne do danego gatunku sera.

Dobrze Ci EAnna radzi, do tego kup w Agrovisie "profesjonalne" formy, przeczytaj kilka razy " Praktyczne serowarstwo" Licznerskiego (to jest serowarski (Elementarz), a jak Ci się zapał nie wyczerpie to warto kupić książkę pt."Sery, masła, jogurt, kefir"

Festina Lente: Zgubne są kroki szybko podjęte
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@halusia@ Najdroższa

z tym na czym się znam.. to się zgodzić mogę! Halusia jest najdroższa nam Wszystkim! :D

a co do reszty.. bo chyba w tym temacie troszkę tego brakuje...

NIE MARTW SIĘ.. robisz wszystko z głową i sercem! jestem przekonany, że według dobrych porad naszych kochanych i zacnych serowarów wyjdą Ci perełki - sery droższe od złota :)

także.. życzę powodzenia i przepraszam za podsładzanie.. w końcu ser nie może być kwaśny, nie? ;) ;)

przekonasz się... jak ja zacznę swój wątek z serami.. oj oj zwalą się na mnie gromy, grzmoty i wyładowania :lol: na pewno będziesz wtedy super ;) Pozdrawiam

Boldly go where no Boczek has gone before  :cool: w morde jeża! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do reszty.. bo chyba w tym temacie troszkę tego brakuje...

NIE MARTW SIĘ.. robisz wszystko z głową i sercem! jestem przekonany, że według dobrych porad naszych kochanych i zacnych serowarów wyjdą Ci perełki - sery droższe od złota :)

także.. życzę powodzenia i przepraszam za podsładzanie.. w końcu ser nie może być kwaśny, nie? ;) ;)

przekonasz się... jak ja zacznę swój wątek z serami.. oj oj zwalą się na mnie gromy, grzmoty i wyładowania :lol: na pewno będziesz wtedy super ;) Pozdrawiam

Ty to potrafisz na duchu podtrzymać ;) Super dzięki!

 

Dobrze Ci EAnna radzi, do tego kup w Agrovisie "profesjonalne" formy, przeczytaj kilka razy " Praktyczne serowarstwo" Licznerskiego (to jest serowarski (Elementarz), a jak Ci się zapał nie wyczerpie to warto kupić książkę pt."Sery, masła, jogurt, kefir"

Zrobię jak każesz aby kwestia co dalej robić z tym serem co mamy aby go nie zmarnować całkowicie? Pasta czy nie? Co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.